مردم برای گرانی فریاد می زنند/ اجاره خانه ها غوغا می کند


مردم برای گرانی فریاد می زنند/ اجاره خانه ها غوغا می کند

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به گلایه های مردمی مبنی بر اینکه چرا مسئولان در قبال گرانی سکوت می کنند و حرف نمی زنند، گفت: بارها هشدار داده ایم و از مردم انتظار داشته ایم که دولت جدید برای بهبود وضعیت و مهار تورم تلاش کند. و می دانیم که دولت در این زمینه سخت و امیدوارانه تلاش می کند و ما نیز چشم انتظار رئیس جمهور هستیم، اما اگر پیامدها و نتایج این برنامه ها در جامعه و زندگی مردم احساس نشود، می تواند منجر به بی اعتمادی و نارضایتی شود. با دولت


به گزارش ایلنا، آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی امروز بر عهده هر سه قدرت بزرگ است، گفت: مردم انتظار دارند سه قدرت بزرگ با هم در این زمینه همکاری و همکاری کنند.


در دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی، با اشاره به گلایه شدید مردم از گرانی، گفت: امروز مردم از گرانی هیجان زده اند و می گویند قیمت ها هر روز گران می شود. روز.”این مرجع تقلید همچنین با اشاره به قاچاق آزاد و گسترده کالا و کالا خاطرنشان کرد: نظارت و بازدید از مرزها باید تشدید شود، چرا آذوقه و غذای مردم به این راحتی از کشور خارج می شود؟


وی بی انصافی برخی شرکت ها را یکی دیگر از دلایل گرانی ها عنوان کرد و گفت: تحریم های دولتی نیز باید در این مورد لحاظ شود.


آیت الله مکارم شیرازی همچنین به گرانی مسکن و اجاره اشاره کرد و گفت: اجاره بهای خانه بیداد می کند و باید فکری به حال آن کرد.


وی افزود: گروه هایی در پشت صحنه صنعت خودرو هستند که از یک سو اجازه واردات خودرو را به درستی نمی دهند و از سوی دیگر خودروها را به هر قیمتی که بخواهند تعیین می کنند و هیچکس نمی تواند با آن برخورد کند. تا زمانی که همان قیمت خارجی بسیار بالا باشد، پایین. بیشتر از یک ماشین ایرانی است.


وی همچنین تاکید کرد که رسیدگی به این مسائل بر عهده هر سه وظیفه است و نمی توان از یک اداره انتظار داشت.


آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان با اشاره به گلایه‌های شهروندان مبنی بر اینکه چرا مسئولان در مورد قیمت‌ها سکوت کرده‌اند و صحبتی نمی‌کنند، گفت: دولت با جدیت و امیدواری در این زمینه تلاش می‌کند و منتظر هستیم تا رئیس جمهور، اما اگر تاثیر و نتایج این برنامه ها در جامعه و زندگی مردم احساس نشود، می تواند منجر به بی اعتمادی و ناامیدی در دولت شود.


میرکاظمی در ابتدای این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد اقتصادی دولت، تاکید کرد: برخی از این برنامه ها از سال های گذشته یک تکلیف قانونی بوده که هنوز حل نشده و در آینده نزدیک تاثیرات مثبتی بر مردم خواهد داشت. “


انتهای پیام/