مردمی کردن مراسم اربعین و استفاده از مردم بسیار مهم است


مردمی کردن مراسم اربعین و استفاده از مردم بسیار مهم است

رئیس جمهور بر مدیریت سفر زائران اربعین برای خدمت رسانی بهتر تاکید کرد و گفت: البته وظیفه دولت و مسئولان است که بهترین شرایط را برای زائران حسینی فراهم کنند اما مردمی نگه داشتن این مراسم و استفاده از توانمندی های نیروهای مسلح افراد، کمیته ها و سازمان ها افراد در این زمینه بسیار مهم هستند.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات همه نهادها، سازمان ها و وزارتخانه ها در برگزاری هرچه باشکوه این مراسم قدردانی و تشکر کرد. در عالم بشریت شناخت و گفت: نهضت امام زین العابدین علیه السلام در پایه گذاری نهضت اربعین به هدف قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و تبیین جامع آن حضرت منجر شد. طبیعت برای بشر و منبع دگرگونی برای همه. انسان ها.


وی راهپیمایی باشکوه اربعین را محور جبهه مقاومت بین المللی در منطقه و جهان دانست و اعلام کرد: همه باید تلاش کنیم تا این مراسم به عنوان حرکت عظیم مسلمانان همه کشورها به صورت منظم و بدون نقص برگزار شود.


رئیس جمهور با بیان اینکه کسانی که تحمل برگزاری سرود ملی بین اقشار مختلف مردم و یا برگزاری جشنواره غدیر را ندارند، سعی می کنند از برگزاری مراسم اربعین جلوگیری کنند، دوستداران اهل بیت (ع) و تبلیغ همه موسسات، این مراسم با شکوه هر چه بیشتر برگزار خواهد شد.


رئیسی بر تامین وسایل حمل و نقل، اسکان، تغذیه و سلامت زائران حسینی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: سفر ارزان و دسترسی آسان به وسایل نقلیه در مراسم اربعین بسیار حائز اهمیت است و از ما انتظار می رود که حمل و نقل داشته باشیم و هر چقدر هم تلاش کنیم سفر انجام نمی شود. برای زائران گران تمام شود


وی بر برنامه ریزی و مدیریت سفر زائران برای خدمت رسانی بهتر تاکید کرد و ابراز داشت: قطعاً بر عهده دولت و مسئولان است که بهترین شرایط را برای زائران حسینی فراهم کنند اما مردمی نگه داشتن این مراسم و استفاده از فرصت های زائران حسینی زائران، مردم، کمیته ها و سازمان های مردمی در این زمینه بسیار مهم هستند.»


رئیس جمهور بر استفاده از تجربیات سال های گذشته در پیش بینی و پیشگیری از برخی مشکلات به وجود آمده در مراسم اربعین تاکید کرد و خاطرنشان کرد: باید کار خوب صدا و سیما در راه اندازی رادیو محرم و رادیو اربعین توسعه یابد تا ارتباط برقرار شود. با زائران از این طریق پیام و هشدار درباره اثرات بهداشتی اربعین در طول مراسم قطع نشود.


رضی ادامه داد: مسلم است برگزاری هرچه باشکوه این مراسم تاثیرات بسیار مثبتی بر نظام اسلامی خواهد داشت و دوستان انقلاب اسلامی را امیدوارتر و دشمنان را ناامید خواهد کرد.


پیش از سخنان رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، استانداران ایلام، خوزستان و کرمانشاه، نماینده نیروهای مسلح، فرمانده فرج و رئیس هلال احمر گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تسهیل در این امر ارائه کردند. سفر و رفاه حال زائران اربعین حسینی.


انتهای پست/