مربیگری سلامتی – چگونه مربیگری سلامتی موفقیت تغذیه شما را برای یک عمر حفظ می کند

با نزدیک شدن به رژیم غذایی کامل چه امیدی دارید؟ نتایج سریع در 30 روز یا به دنبال نتایج طولانی مدتی هستید که مادام العمر باقی بماند؟ و راز غیرقابل توضیح بین نتایج دائمی و نتایج موقت چیست. و چرا موفقیت پایدار اینقدر دست نیافتنی است؟ چرا تولیدکنندگان قرص لاغری می توانند برای خرید جدیدترین و بهترین محصول خود به ما اعتماد کنند؟

ناامیدی ناشی از تسلیم شدن در برابر فشار برای امتحان آخرین رژیم غذایی مد را ببینید و در چند ماه آینده با همان مشکل وزن دست و پنجه نرم خواهید کرد.

واضح است که اگر پاسخ، مصرف جدیدترین قرص یا معجون باشد، میزان موفقیت پایدار هر رژیم غذایی بسیار زیاد خواهد بود. اگر مولد موفقیت رژیم غذایی شما کاملا تحت کنترل شما باشد چه؟ این می تواند بر وضعیت اجتماعی تأثیر منفی بگذارد و ما را به این باور برساند که درمان گریزان و خارج از خودمان است.

در اینجا یک فکر تازه برای رسیدن به آنچه از نظر موفقیت با رژیم غذایی خود می خواهید، وجود دارد. ایده این است که از مربیگری سلامتی برای بازسازی مغز خود برای پذیرش دائمی یک مفهوم جدید استفاده کنید.

تحقیقات روی مغز نشان داده است که مغز این توانایی را دارد که زیست شناسی خود را تغییر دهد تا زمانی که نظرمان را در مورد تصمیمات روزانه تغییر می دهیم، ما را در خود جای دهد. این مفهوم که بیوشیمی مغز به طور مثبت تغییر می کند تا موفقیت ما را در چالش های جدید تضمین کند، نوروپلاستیسیته نامیده می شود.

مفهوم نوروپلاستیسیته هنوز به جریان اصلی جامعه نرسیده است. از اهمیت کمتری برخوردار است. این به این دلیل است که زیست شناسی مغز، که باعث می شود ذهن کنترل را تغییر دهد، کنترل را بدون استفاده از قرص و دارو به فرد باز می گرداند. این کنترل شخصی فوق العاده است. این مرز با قلمرو شگفت انگیز است.

اینگونه است که این رابط ذهن و مغز به افراد کمک می کند تا بر هر چالشی غلبه کنند. جای تعجب نیست و تلاش بیشتری نسبت به مصرف یک قرص می طلبد، اما آن را دائمی می کند و می توانید سود بیولوژیکی خود را حفظ کنید.

در واقع فقط دو کار وجود دارد که باید به خوبی انجام شود. کاملاً متمرکز باشید و بخواهید تغییر دائمی را جدی بگیرید.

با کمک مربی سلامتی خود، دریابید که کدام عادت اکنون مانع شما شده است. بپذیرید که این مانع موفقیت شماست، سپس به ذهن خود یک فرآیند کاملاً جدید بدهید. تئوری نوروپلاستیسیتی تضمین می کند که بدون تلاش بیشتر از سوی شما، ذهن شما بیوشیمی مغز شما را تغییر می دهد تا بر عادات ناخواسته قدیمی غلبه کند و پیشنهاد جدید را بپذیرد.

با این حال، چیزهای سختی وجود دارد. من یک بار مشتری داشتم که احساس می کرد کم کم دارد از هم می پاشد و به دلیل ناراحتی های جزئی خیلی زود به دکترش مراجعه می کند. به‌عنوان مربی سلامتی او، از او خواستم هر چیزی را که برای یک هفته نوشیده است، یادداشت کند. از آنجایی که به نظر بی‌معنی به نظر می‌رسید، او این کار را کرد. در جلسه بعدی او به من گفت که من نمی دانم چه می نوشم! از این که این همه کولا و شراب نوشیده بودم، بسیار متحیر شدم.

سپس از شما پرسیدم که می خواهید با این یافته چه کار کنید؟ او به مهمترین نقطه عطف تغییر رسیده بود – جمع آوری اطلاعات بدون قضاوت. این به تمرین ذهن آگاهی بودایی نزدیک می شود. او در نقطه ای از وضوح بود که فشار ذهنی را بر روی خود کشید و از ذهن خود برای دادن اطلاعات جدید به مغزش استفاده کرد.

تحت راهنمایی من، او تصمیم گرفت که چه چیزی و چقدر بنوشد و چقدر احساس راحتی کند. با نوروپلاستیسیته یا (تغییر در مدار عصبی)، انتخابی که ذهن شما انجام می دهد، بیوشیمی مغز را تغییر می دهد.

خبر خوب این است که با این تمرین می توانید از نظر ذهنی تقریباً به هر نقطه عطفی در زندگی خود برسید. دنیای علمی در مورد این یافته های مهم بسیار مشتاق است و از این رابط ذهن و مغز برای مطالعه حتی شرایط پزشکی جدی مانند اختلال وسواس فکری-اجباری که به دارو پاسخ نمی دهد استفاده می کند.

اگر با یک رژیم غذایی جدید دست و پنجه نرم می کنید، عاقلانه است که این نظریه نوروپلاستیسیته را بپذیرید – مغز به طور مداوم مدارهای عصبی خود را برای مقابله با چالش های مطرح شده اصلاح می کند. این پیشرفتی است که با کمی مربیگری شما را به موفقیتی آسان و پایدار می رساند.

این خبر خوبی است که ذهن شما این توانایی را دارد که عملکرد مغز شما را دستکاری کند تا به شما کمک کند تا با چالش های خاص خود با دقت زیادی روبرو شوید.

رژیم لاغری سریع