مراسم یادبودی در عزت الله انتظامی برگزار شد


مراسم یادبودی در عزت الله انتظامی برگزار شد

جشن تولد هشت سالگی عزت الله انتظامی با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت، خانه موزه عزت الله انتظامی و شهرداری منطقه یک تهران برگزار شد.


به گزارش ایلنا، شب گذشته 30 خرداد 1401 به بهانه 89 سالگی عزت الله انتظامی، مراسم یادبودی با حضور سجده عباس عظیمی هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون برگزار شد. موسسه)، شکرخدا گودرزی (مدیر موزه عزت الله انتظامی). فلورا انتظامی (همسر عزت الله انتظامی) و چند تن از هنرمندان پیشکسوت با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت، خانه موزه عزت الله انتظامی و منطقه یک شهرداری تهران.


در این مراسم محمد تقی شهروک، اسحاق خانزادی، محمدعلی ساربان، محبوب عارفی، حمید انگجی، داریوش مودبیان، کیوان ساکت، گوهر خیراندیش، عزت الله رمضانی فر، محسن کوهستانی و صدیق تعریف حضور داشتند.


سید عباس عظیمی در این مراسم گفت: خوشحالم که این اتفاق خوش رخ داده و امروز به بهانه میلاد استاد عزت الله انتظامی گرد هم آمده ایم و یاد و خاطره ایشان را گرامی می داریم.


وی افزود: استاد نیروی انتظامی در سال 1390 همواره نام هنرمندانی را داشت که برای معیشتی و معالجه مشکل داشتند و هر جا که با مدیر فرهنگی و مدیرکل برخورد می کرد لیست را به او می داد و از آنها کمک می خواست. همین لیست منجر به دوستی من با آقای انتظامی شد و ایشان لیست را به آقای حمید شاه آبادی معاون سابق فرهنگی و هنری وزارت ارشاد دادند و آقای شاه آبادی ادامه آن را به من واگذار کرد.


مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و رئیس برج آزادی گفت: زمانی که وظایف موسسه هنرمندان پیشکسوت به من سپرده شد، بسیار ترسیدم زیرا در آن زمان موسسه چیزی جز کاغذ نبود. با این حال استاد نیروی انتظامی به من امید و دلگرمی داد تا به طور جدی مؤسسه را گسترش دهم. حضور استاد در این موسسه نیز اعتماد سایر هنرمندان پیشکسوت را برای حمایت از موسسه افزایش داد.


در ادامه علی دهکردی (نایب رئیس انجمن بازیگران)، عزت الله رمضانی فر، داریوش مودبیان و امیرشهاب رضویان به بیان خاطراتی از عزت الله انتظامی پرداختند.


در پایان کیوان دقایقی در سکوت بوق زد و در پایان کیک تولد عزت الله انتظامی توسط همسرش فلورا انتظامی بریده شد.


انتهای پیام/