مدیریت دولتی وابسته به برجام نیست، اما در صورت اجرای آن، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد


مدیریت دولتی وابسته به برجام نیست، اما در صورت اجرای آن، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد

دبیرکل حزب اسلامی موتلفه تاکید کرد: رهبری کشور ما به وجود برجام وابسته نیست، اما در صورت اجرایی شدن آن، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست صمیمانه حزب موتلفه اسلامی با اصحاب رسانه با حضور اسدالله بادامچیان دبیر کل این تشکل سیاسی در ستاد حزب موتلفه برگزار شد.


بادامچیان در این جلسه در پاسخ به سوالی درباره احیای برجام و موضع حزب موتلفه اسلامی گفت: دست کم گرفتن یا دست کم گرفتن برجام درست نیست. دولت قبلی می دانست که همه چیز به برجام بستگی دارد. اینکه در کشور دیدگاه های متفاوتی وجود دارد به این دلیل است که در کشور ما گروه های مختلفی وجود دارد، اما سیاست نظام در حال حاضر در حال اجراست.


وی ادامه داد: آمریکا و اروپا به تعهدات خود عمل نکردند اما ما با تمام توان به تعهدات خود عمل کردیم.


این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه برجام را اقدامی معوقه اعلام کرد، گفت: کشور ما به وجود برجام وابسته نیست، اما در صورت اجرایی شدن، بسیاری از مشکلات حل می شود.


بادامچیان با بیان اینکه بازگشت آمریکا به برجام بستگی به سیاست خودش دارد، تصریح کرد: اگر آمریکا از اصرار خود دست بردارد و حقوق ایران را بپردازد، برجام مجددا برقرار خواهد شد. اگر پول ندهد در کشور ما مشکلی پیش نمی آید. ایران نفت خود را می فروشد و اقتصاد خود را اداره می کند.


وی خاطرنشان کرد: حتی اگر آمریکا به برجام بازگردد و تحریم ها را لغو کند، باز هم خصومت خود را با ایران متوقف نخواهد کرد.


دلار نباید تعیین کند که چقدر در یک کشور گران است


دبیرکل حزب موتلفه در رابطه با سیاست های سید ابراهیم رئیسی در دستگاه های دولتی بیان کرد: رئیسی یک سال است که در این سمت است و چهار سال از این دولت نمی توان انتظار داشت. باید دید در سه سال آینده چه خواهد کرد.


بادامچیان افزود: سیاست دولت این است که بتواند مسائل اقتصادی را مدیریت کند. بهترین قدرت این است که ارز را از اقتصاد ما حذف کنیم، در واقع دلار نباید عامل تعیین کننده در تعیین ثروت ملی باشد.


ادامه دارد…انتهای پست/