مدیریت آبخیزداری برای پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب حیاتی است


مدیریت آبخیزداری برای پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب حیاتی است

رئیس جمهور آبخیزداری را موضوعی مهم در پیشگیری و کاهش خسارات سیل و هدایت سیلاب به جاده احداث دانست و از وزارت جهاد کشاورزی خواست لایحه ای جامع در این زمینه تهیه کند.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی امروز یکشنبه در جلسه هیات دولت با ابراز تاسف و تسلیت از جان باختن جمعی از هموطنان در سیل اخیر در نقاط مختلف کشور، صبر و همکاری شهروندان را به همراه داشت. تلاش گروه های مدیریت بحران و امداد و نجات در این رویدادها قابل تقدیر است.


وی ضمن قدردانی از حضور فرمانداران و سایر مسئولین محلی در محل برای مدیریت امدادرسانی به سیل زدگان، تاکید کرد: خشم و حملات چند روز اخیر کارکنان دولت به دلیل اقدام به موقع و حضور در صحنه برای مدیریت بحران است. بحران .


رئیس جمهور بر تسریع در بازسازی سازه های آسیب دیده از سیل و همچنین جبران خسارات وارده به مردم و پرداخت سود به دامداران و دامداران آسیب دیده، خرید تضمینی دام از دامداران آسیب دیده و همچنین خرید تضمینی دام از دامداران آسیب دیده تاکید کرد. از جمله اقدامات حمایتی برای سرشماری سیل زدگان، تعویق بازپرداخت تسهیلات پرداختی به آنان است.


رئیسی موضوع آبخیزداری را در پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از سیلاب و انحراف سیلاب به سمت جاده احداث ضروری دانست و خواستار تدوین لایحه جامع جهاد کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه شد. سایر بخش ها


وی تاکید کرد: در این لایحه نقش مردم به ویژه مورد توجه قرار گرفته و باید برنامه ریزی دقیق و کاربردی برای آبخیزداری 90 میلیون هکتاری کشور نیز در نظر گرفته شود.


رئیس جمهور در ابتدای این دیدار با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع) بر تشکیل دولت سیزدهم بر اساس آموزه های ایشان تاکید کرد و گفت: زندگی امام حسین (ع) چراغی است. برای همه مردم و پیام عاشورا راهنمای همه است در دنیا انسانهای عاقل و آزاده ای هستند.


رئیسی با اشاره به نقش حضرت امام سجاد (علیه السلام) و حضرت زینب کبری (س) در تبیین پیام و فرهنگ عاشورا، تصریح کرد: امام زین العابدین (علیه السلام) و حضرت زینب (سلام الله علیها) روشنگری کردند و خلق کردند. مکانیزم موثر مانند اربعین که نماد و مظهر عاشورا است، نگذاشتند پیام حسینی تحریف و فراموش شود.


انتهای پست/