محمدی از نمایندگان مجلس خواست در مراسم تغییر دین در زندان ها شرکت کنند


محمدی از نمایندگان مجلس خواست در مراسم تغییر دین در زندان ها شرکت کنند

رئیس سازمان زندان ها در بازدید از کمیسیون اجتماعی شهرستان صائمه از تلاش های مراکز آموزشی و امنیتی کشور برای توسعه حداکثری اشتغال در زندان ها و کمک به مددجویان و خانواده های آنان خبر داد.


به گزارش ایلنا، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها دیروز 30 خردادماه به دعوت کمیسیون اجتماعی مجلس در محل حضور یافت و در خصوص برنامه های اصلاحی و تربیتی و مدیریت علمی زندان ها گفت و گوی صمیمی با آنان داشت. .


محمدی در ابتدای این دیدار با تاکید بر گشایش زندان ها به روی خیرین، بازرگانان و به ویژه نمایندگان مجلس، اشتغالزایی و حمایت از خانواده های مددجو را از اولویت های اصلی سازمان زندان ها در سال جاری یادآور شد.


رئیس سازمان زندان ها یکی از موضوعات کلیدی در کاهش تکرار جرم و بازگشت به زندان را بحث اشتغال مددجویان و حرفه آموزی به ویژه در دوران حبس عنوان کرد و گفت: امسال به فرموده مقام معظم رهبری و اولویت اول توسعه کیفی


محمدی همچنین با قدردانی از همکاری نمایندگان مجلس با سازمان های زندان ها برای گسترش اشتغال و حمایت از خانواده های مددجو خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجلس با تصویب اعتبار مناسب دست زندانیان را در انجام اقدامات تحولی باز گذاشته است.


رئیس سازمان زندان ها همچنین افزود: اقدام دیگر مجلس در حمایت از تحول زندان ها و توسعه اشتغال مددجویان، معافیت مالیاتی سرمایه گذاران علاقمند به اشتغال زندان ها است که جای استقبال دارد.


وی همچنین به ایجاد مجتمع های کارگاهی در مراکز آموزشی و امنیت ملی اشاره کرد و بر اشتغال مددجویان در این کارگاه ها و همچنین پرداخت حق الزحمه مناسب تاکید کرد. به گفته غلامعلی محمدی؛ اشتغال و توسعه در زندان ها نه تنها یکی از اولویت های اصلی سازمان، بلکه یکی از مولفه های کلیدی در روند اصلاح و بازپروری مددجویان خواهد بود.


وی همچنین توضیح داد: برنامه ما افزایش 20 درصدی اشتغال در زندان ها تا پایان سال جاری است همچنین افزایش 30 درصدی اشتغال تا پایان شهریور و 50 درصد افزایش اشتغال تا پایان سال را در نظر گرفته ایم. سالی که باید با برنامه ریزی علمی و صحیح به آن برسیم.


رئیس سازمان زندان ها افزایش اشتغال در زندان ها را یکی از محورهای ارزیابی عملکرد زندانبانان دانست و گفت: از نظر ما افزایش اشتغال با درآمد کافی برای زندانی همراه است که این امر موجب می شود که زندانیان در این زمینه اقدام کنند. شامل خانواده او نیز می شود.» اما ما از طریق انجمن های حمایت از زندانیان نیز از آنها حمایت های مادی و معنوی کرده ایم و این روند همچنان ادامه دارد.


محمدی در این زمینه از انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت و سازمان بسیج سازندگی خبر داد و از این اقدامات برای ایجاد اشتغال برای زندانیان و خانواده های مددجو خبر داد. تعامل با کمیته معاونت امام و همچنین صندوق ثروت و ستاد اجرایی فرمان امام برای حمایت از خانواده زندانیان نیازمند از دیگر محورهای مورد بحث است که رئیس سازمان زندان ها در این باره تاکید کرد. کمیسیون اجتماعی


لازم به ذکر است رئیس سازمان زندانها در این جلسه از نمایندگان مجلس بویژه کمیسیون اجتماعی خواست از نزدیک با برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان و تلاش زندانبانان و مراکز تامینی و تربیتی جهت اثربخشی آشنا شوند. عمل. رئیس سازمان زندان ها سپس به گفتگوی تعاملی پرداخت و به سوالات اعضا پاسخ داد.


انتهای پیام/