محدودیت های ارائه سرمربی پرتغالی: از پیکانتو تا فشار بر وزیر


محدودیت های ارائه سرمربی پرتغالی: از پیکانتو تا فشار بر وزیر

مراسم معارفه سرمربی جدید تیم استقلال تهران برگزار شد؛ پیکانتو … یعنی ریکاردو ساپینتو!


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ریکاردو ساپینتو سرمربی احتمالی پرتغالی تیم استقلال تهران پس از گمانه زنی های فراوان در خصوص جانشینی فرهادا مجیدی بالاخره صبح امروز وارد ایران شد و ظهر امروز به عنوان سرمربی جدید با خبرنگاران و عکاسان قرارداد امضا کرد. .


با نیم ساعت تاخیر!


مراسمی که مانند آشنایی یک مربی خارجی با باشگاهی چون قهرمان فصل گذشته -مثل محل عکاسان و خبرنگاران- تدارک دیده نشده بود، تاخیر عجیبی را نیز تجربه کرد. اگرچه گفته می شد این مراسم قرار است در ساعت ساعت 16:00 با نیم ساعت تاخیر مصطفی آیورلو و ساپینتو وارد محل شدند.


هیچ اطلاعاتی در مورد کت و شلوار وجود نداشت


آخرین مربی خارجی که هواداران استقلال به او معرفی شدند آندره آ استراماکونی ایتالیایی بود. طرفداران که به عنوان یک تصویر تاثیرگذار و موضوعی شناخته می شوند، این تصویر را داشتند که ساپینتو باید در این مراسم بسیار رسمی باشد، اما خبری از کت و شلوار نبود. او با یک تی شرت و شلوار جین بسیار معمولی در این مراسم حضور داشت و در نهایت شال آبی به نام استقلال تهران به استایل او اضافه شد. ظاهرا سرمربی پرتغالی علاقه زیادی به این سبک دارد چرا که شب گذشته در هنگام ورود به تهران، پیراهن چوگان سفید به تن داشت.


پیکانتو، تراکتور و مجید


ایرادات کلامی زیادی در این مراسم وجود داشت. برای خوشحالی صاحبخانه به جای ریکاردو ساپینتو از نام پیکانتو استفاده کرد که مورد تمسخر تماشاگران قرار گرفت. مترجم ساپینتو سپس به جای قهرمان استقلال از تراکتور قهرمان استفاده کرد و در نهایت خود آیورلو به جای لباس ورزشی یوسف جامه از برند قبلی مجید نام برد. آجورلو در توضیح اشتباه مترجم به شوخی در جمع خبرنگاران دلیل آن را حضور کادرفنی در تراکتورسازی استقلال عنوان کرد!


تشنه و گرسنه


آیورلو علاوه بر صحبت در مورد ساخت استادیوم، راه اندازی شبکه تلویزیونی و حمایت مالی از لباس های جدید، دلیل همکاری خود با ساپینتو را هدف خاصی عنوان کرد: قهرمانی. آیورلو گفت که تشنه قهرمانی است و سرمربی پرتغالی اعلام کرده است که تشنه جام است. ساپینتو همچنین قول کسب چهار عنوان قهرمانی را داد که کار او را دشوارتر خواهد کرد.


با خنده فشار دهید


آیورلو که می خواست در این جلسه از او و سرمربی تیم سوالی از سوی خبرنگاران پرسیده نشود، به وضوح به رفتار وزیر ورزش معترض بود. او سه بار با لبخند و به تصویر کشیدن خونسردی تکرار کرد و از وزیر ورزش برای واگذاری زمین و ساخت ورزشگاه اختصاصی درخواست همکاری کرد. باید دید حمید سجادی چه واکنشی به این اظهارات خواهد داشت.


انتهای پیام/