محافظت از کارگران در برابر نور خورشید برای پیشگیری از سرطان ضروری است + لینک


محافظت از کارگران در برابر نور خورشید برای پیشگیری از سرطان ضروری است + لینک

سازمان جهانی کار اعلام کرد؛ کارگران خارج از منزل در معرض خطر سرطان پوست و آسیب چشم به دلیل نور خورشید هستند.


همانطور که خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه خبری سازمان جهانی کارسرطان پوست در معرض نور مستقیم خورشید یکی از خطراتی است که بسیاری از کارگران در جهان در معرض اشعه ماوراء بنفش هستند.


سرطان پوست یک بیماری قابل پیشگیری گزارش شده است، با این حال بیش از 120000 نفر تا به امروز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و تا سال 2020 بیش از 1.5 میلیون نفر به این بیماری مبتلا خواهند شد.


کارگرانی که در فضای باز در معرض خطر سرطان پوست و آسیب چشم در اثر نور خورشید قرار دارند، می توانند از یک اپلیکیشن موبایل جدید برای اندازه گیری سطوح مضر اشعه ماوراء بنفش (UV) در محل خود استفاده کنند. کردن. توسط شورای سرطان استرالیا و آژانس ایمنی هسته ای استرالیا، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان بین المللی کار (ILO)، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) و کمیته محیط زیست سازمان ملل متحد توسعه یافته است. این برنامه تخمین می زند که تا سال 2020، بیش از 1.5 میلیون مورد سرطان پوست در سراسر جهان تشخیص داده شود.


ورا پردیگائو، مدیر مدیریت و سه جانبه گرایی، ILOوی گفت: این برنامه ابزار مفیدی برای کمک به شرکت ها و کارکنان در شناسایی کارهای خطرناک و برنامه ریزی اقدامات ایمنی و بهداشتی است. در 10 ژوئن، کنفرانس بین المللی کار قطعنامه ای را تصویب کرد که محیط کار ایمن و سالم را به عنوان یک اصل اساسی جدید قانون کار به رسمیت می شناسد. این یک فراخوان جهانی برای افزایش تلاش ها برای جلوگیری از آسیب ها و بیماری های ناشی از کار است. ابزارهایی مانند SunSmart Global UV سهم کوچک اما مفیدی در این تلاش هستند.


دکتر ماریا نیرا، مدیر سازمان بهداشت جهانییکی از اعضای دپارتمان محیط زیست، تغییرات آب و هوا و سلامت گفت: “شواهد نشان می دهد که قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش عامل اصلی سرطان پوست است.” به همین دلیل است که مردم بدانند چه زمانی و چگونه از خود محافظت کنند بسیار مهم است. ما همه را تشویق می کنیم که از این برنامه برای محافظت از خود و فرزندانشان استفاده کنند و آن را به یک عادت روزانه تبدیل کنند. بر اساس یک توافق بین المللی به نام پروتکل مونترال، همه کشورهای عضو سازمان ملل تولید و مصرف مواد شیمیایی مخرب لایه لایه لایه اوزون را به تدریج کنار می گذارند.


قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث سرطان پوست شود، بنابراین برای همه مهم است که مراقب باشند و مطمئن شوند که به اندازه کافی با کلاه و ضد آفتاب محافظت می شوند.


مگا اسکی، دبیر اجرایی دبیرخانه سازمان ملل متحد برای لایه اوزون او گفت: “SunSmart یک ابزار عالی برای نظارت بر اشعه ماوراء بنفش است و من همه را به استفاده از آن تشویق می کنم.” اپلیکیشن Sun Smart UV در اولین روز تابستان در نیمکره شمالی راه اندازی شد. این ابزار به حمایت از دستیابی به هدف 3 توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک خواهد کرد که هدف آن تضمین یک سبک زندگی سالم و رفاه در سراسر جهان تا سال 2030 است.


پروفسور پتری تالس، دبیر کل WCO وی گفت: “این برنامه دانش هواشناسی، محیطی و بهداشتی را برای کمک به محافظت از مردم در برابر نور خورشید در محل کار و اوقات فراغت ترکیب می کند. این برنامه از این نظر منحصر به فرد است که داده های ایستگاه های اندازه گیری آب و هوا و UV را ارائه می دهد.” در سراسر کشور برای ارائه اطلاعات دقیق و خاص استفاده می شود. اندازه گیری شاخص UV باید اذعان کرد که این مدل برنامه نمونه ای عالی از خدمات علمی به جامعه است.


این برنامه بر اساس شاخص UV است که سطح تابش UV را در سطح زمین نشان می دهد. شاخص UV از مقیاس 1 Low تا 11 یا بالاتر یا Extreme استفاده می کند. هر چه مقدار شاخص بالاتر باشد، احتمال آسیب رساندن به پوست و چشم ها بیشتر می شود و زمان کمتری طول می کشد تا نور خورشید به بدن آسیب برساند. حداکثر شاخص UV در ظهر است، زمانی که خورشید در بالاترین سطح خود در آسمان قرار دارد، شاخص UV 3 یا بالاتر است که در این شرایط برای فعالیت در فضای باز و استفاده از ضد آفتاب توصیه می شود.


انتهای پیام/