مجوز بیمارستان هلال احمر در مکه/ توصیه به زائران برای پیشگیری از بیماری در ایام حج


مجوز بیمارستان هلال احمر در مکه/ توصیه به زائران برای پیشگیری از بیماری در ایام حج

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با تاکید بر اینکه زائران در سلامت هستند، گفت: رعایت بهداشت دست، استفاده از ماسک و نوشیدن مایعات فراوان برای پیشگیری از گرمازدگی سه عامل مهم در حفظ سلامت زائران است. ”


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سید علی مرعشی گفت: حال زائران حج خوب است و در حال حاضر هیچ بیماری حاد نگران کننده ای در بین زائران مشاهده نمی شود.
وی با اشاره به فعال شدن کلینیک ها، مراکز درمانی و بیمارستان های هلال احمر ایران در عربستان افزود: با ورود تدریجی زائران ایرانی به شهرهای مکه و مدینه منوره، مراکز درمانی هلال احمر ارائه دهنده خدمات درمانی در حال فعال شدن است.

مجوز بیمارستان هلال احمر در مکه صادر شد

مرعشی گفت: روز گذشته مجوز وزارت بهداشت عربستان برای بیمارستان جمعیت هلال احمر مکه صادر شد و این بیمارستان رسما افتتاح شد و این بیمارستان گامی بزرگ در ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: تا امروز بیش از 8 هزار خدمات پزشکی در مکه و مدینه به زائران ارائه شده است.

مرعشی ادامه داد: سلامت زائران ایرانی در آرامش و سلامت است و امیدواریم با پیشگیری و مراقبت هایی که در روزهای قبل از تاشیک صورت گرفت، این روند صلح ادامه پیدا کند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: با توجه به گرمای هوا در مکه مکرمه و مدینه منوره به زائران توصیه می شود اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری های فصلی و گرمازدگی را در اولویت قرار دهند.

مرعشی افزود: زائران از حرکت و حرکت در زیر نور آفتاب خودداری کنند و برای جلوگیری از گرمازدگی مایعات فراوان بنوشند. از سوی دیگر، با توجه به ورود زائران به بیت الله الحرام از کشورهای دیگر و افزایش احتمال انتقال بیماری ها، به زائران توصیه می شود در زمان تجمع از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را با سایر زائران رعایت کنند. رعایت بهداشت، شستن مرتب دست ها و ضدعفونی از مهمترین عوامل حفظ سلامت زائران است.


انتهای پیام/