مجموعه پادگان 07 خرم آباد در توسعه شهری و گردشگری استان موثر است


مجموعه پادگان 07 خرم آباد در توسعه شهری و گردشگری استان موثر است

مدیرکل دفتر فنی استانداری لور گفت: امروزه با توجه به اهمیت گردشگری در مجموعه، وظایف پادگان 07 خرم آباد و بناهای تاریخی آن به مطالبه مردمی تبدیل شده است.


به گزارش ایلنا، احسان کرم زاده در نشست بررسی وضعیت ۰۷ پادگان خرم آباد با اشاره به اینکه در سال های اخیر استان لرستان از نظر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شده است، گفت: ایام نوروز امسال روزانه ۳۰ هزار اقامتگاه انجام می شود. اقامت در شهر خرم آباد گردشگر داشتیم که نشان می دهد این استان به یک مقصد گردشگری تبدیل شده است.


کرم زاده با اشاره به اینکه مجموعه پادگان 07 خرم آباد برای توسعه شهری و گردشگری موثر است، گفت: امروز استان لرستان و شهرداری هرم آباد با مشکل منابع مالی مواجه هستند و انتظار داریم پیمانکار مجموعه ارتش با شهرداری همکاری کند. خرم آباد.” آباد برای حل این مشکل دست به دست هم داده است.


شهردار هرم آباد نیز در این نشست گفت: مناقصه گران پیمانکار پادگان 07 پیشنهاد شد و مقرر شد بخشی از املاک شهرداری را به صورت مزایده بفروشیم تا بتوانیم مجموعه را خریداری کنیم.


سعید فتوحی خاطرنشان کرد: شهرداری هر چه در توان دارد انجام می دهد و انتظار داریم شهرداری از همه دستگاه های اجرایی و مرتبط کمک شود چرا که شهرداری به تنهایی توان خرید این مجموعه را ندارد.


شهردار هرم آباد گفت: امروز درآمد سرانه در استان لرستان به ویژه در شهر هرم آباد نسبت به سایر شهرها کمتر است و قطعا شهرداری به تنهایی نمی تواند مجموعه را خریداری کند.


وی با بیان اینکه توافق اولیه در سال 92 و توافق نهایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهرداری هرم آباد در سال 1378 صورت گرفت، خاطرنشان کرد: یک فضای مسکونی و هفت قطعه تجاری بوده است.


فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 84 پیاده ارتش لرستان نیز گفت: 07. طرح پادگان هرم آباد در سال 1394 به تصویب شورای عالی مسکن و شهرسازی رسیده و به لشکر 84 و لشکرهای مربوطه ابلاغ شده است.


مراد خوشکنار خاطرنشان کرد: مجموعه پادگان 07 خرم آباد دارای 212 قطعه زمین است که تعدادی برای آموزش، فضای سبز و فرهنگی، راهرو و برخی برای خرید، مسجد و … است.


فرمانده قرارگاه عملیات لشکر 84 پیاده ارتش لرستان گفت: طرح توسعه شهری این پادگان در سال 94 به تصویب شورای عالی مسکن و شهرسازی رسیده و تصویر آن برای لشکر 84 و لشکرهای مربوطه ارسال شده است.


وی افزود: اعزام این پادگان از سال 92 آغاز و کلید خورد و طرح آن به تصویب کمیته فنی مسکن، شهرداری ها، شهرسازی و کمیسیون ماده 5 استان رسید.


وی با اشاره به اینکه پادگان 07 خرم آباد 15 هکتار مساحت دارد، گفت: 77 قطعه زمین در این پادگان به ارتش، 20 قطعه به شهرداری و 115 قطعه به پیمانکار ارتش واگذار شده است.


فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 84 پیاده ارتش لرستان تصریح کرد: طی یک هفته گذشته ارتش تمامی علف های هرز این مجموعه را جمع آوری کرده و ارتش در حفظ و نگهداری این مجموعه به خوبی انجام می دهد.انتهای پیام/