مجلس طرح شفافیت را داوطلبانه معرفی می کند/ برخی نمی خواهند این طرح اجرایی شود


مجلس طرح شفافیت را داوطلبانه معرفی می کند/ برخی نمی خواهند این طرح اجرایی شود

این معاونت گفت: اکنون که هیات امنا طرح شفافیت سه قوه را رد کرده است، مجلس به صورت داوطلبانه طرح های مربوط به مسائل عمومی را اعلام می کند، سپس مطالبه عمومی از سایر نهادها آغاز می شود و شفاف سازی خود را آغاز می کنند. کرد.


غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده ایلنا در گفت‌وگویی در پاسخ به این سوال که چرا به دلیل تصویب لایحه شفافیت سه قوه مجلس، این طرح از سوی هیات امنا و مجلس رد شده است؟ همه تبلیغاتی که دشمن انجام می دهد، ذهنیت و برداشت خوبی نسبت به مدیریت عمومی و تصمیم گیران ندارد. به نظر من هر چه حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری برای مردم شفاف‌تر باشد و مردم را از تصمیم‌هایشان آگاه کند، نتایج بهتری حاصل می‌شود.


وی افزود: درخواست من این است که فرض کنیم قانون وجود ندارد و هر نهادی در صدد ایجاد اتاق شیشه ای برای توجیه، آزمایش و قانع کردن خود است. همه چیز نباید در چارچوب قانون باشد. این یک اخلاق و فرهنگ حرفه ای و یک فرهنگ سازمانی محسوب می شود. ما به مردم اجازه می دهیم از پرونده ها و تصمیمات خود مطلع شوند تا بتوانند از تصمیم خود دفاع کنند یا نه.


ایمن آبادی افزود: این کار بدون شورای عالی امنیت ملی، مجلس خبرگان، شورای بهره برداری و حتی شورای نگهبان، قوه قضائیه و سایر نهادهایی که به آبروی مردم بستگی دارد، قابل انجام است. بنابراین اگر قرار است این نهادها مشروعیت، مقبولیت و محبوبیت خود را در بین مردم افزایش دهند، باید به سمت شفافیت حرکت کنند.


وی با بیان اینکه این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان تصویب و اجرا می شود، اما اجرایی نشد، گفت: با انتخاب شریک هیچ وقت شریک اجباری نمی شود. من می خواهم مجلس از ابتدا شروع کند. پس از مدتی این کار در کشور عادی شد و سپس مطالبه عمومی از اجلاس خبرگان، جلسه تشخیص و شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی آغاز شد.


ایمن آبادی گفت: اگر امروز مجلس صادق است که دیگر نهادها شفافیت را ترویج نمی کنند باید به مردم بگویند باید ثابت کنند و بعد شفافیت از خودش شروع شود. امروز می خواهیم بدانیم چطور به دیوان عدالت اداری گفتید که دیگر حق شکایت از شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد و مردم را از ظلم محروم کرده اید؟ باید بدانیم کدام نماینده اشتباه کرده است.


وی افزود: برای خاتمه دادن به این ماجرا و اینکه مجلس صمیمیت خود را نشان دهد، مجلس باید به صورت داوطلبانه کار کند و به طرح هایی که بعد امنیتی ندارند و مربوط به جامعه است رای مردم بدهد. ” تا این طرح را کمی جلو ببریم. بعد مثلاً یک ادعای عمومی از شورای آب و برق می پرسد، امروز که شما سیاست های برنامه هفتم را می نویسید، آن سیاست ها را با شما در میان می گذاریم و نکاتی که نوشته شده باید روشن شود.


ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید این طرح در نهایت اجرا می شود، گفت: وقتی نهاد را به ده نهاد تقسیم کردند، مشخص بود که برخی از افراد در مجلس نمی خواهند این طرح اجرایی شود، یعنی مشخص بود که نمایندگان مجلس مجلس نتوانست تصمیم بگیرد». شما می خواهید این موضوع برای هیئت امنا روشن شود اما آنها قبول نمی کنند. بنابراین ابتدا خود را متعهد کنیم و داوطلبانه عمل کنیم و رعایت کنیم، بدون شک مطالبه عمومی از سایر نهادها آغاز خواهد شد.


انتهای پیام/