متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا غذای مناسب را انتخاب کرده و یک برنامه غذایی سالم تهیه کنید و همچنین رژیم غذایی مناسب برای بیمار خود تهیه کرده و توصیه های غذایی مورد نیاز را به او ارائه دهید.
یک متخصص تغذیه رژیم غذایی یک فرد را بررسی می کند ، غذا را به بیمار توصیه می کند ، عادات غذایی صحیح را آموزش می دهد و بر اثربخشی برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن رژیم غذایی اطمینان یابد ، نتایج را گزارش کرده و دوره درمان را ثبت می کند.
این متخصصان برنامه های رژیم غذایی را بر اساس شرایط و نیازهای گروه های مختلف افراد شامل کودکان ، میانسالان ، بیماران ، افراد چاق و لاغر تهیه می کنند. او برای آنها تصمیم می گیرد که چه نوع غذایی و چه مقدار از آنها در روز مصرف کنند.
بیماران توسط متخصصان تحت نظارت قرار می گیرند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب و تسریع روند درمان با توجه به شرایط خاص خود کمک کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند عبارتند از دیابت ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دریافت می کنند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه کافی دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی هستند که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دریافت می کنند و بسیاری از شرایط دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنم؟

قدرت

همه کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

پرخوری هنگام احساسات

وزن بسیار زیاد

حامله

مدام به غذا فکر می کنم

کلسترول بالا

و…

به مناسبت گرامیداشت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف به تمام افرادی که برای رژیم غذایی درخواست می کنند تا 20 مارس ارائه می دهیم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمنهای تغذیه ای ایران و کانادا و سازمانهای نظام سلامت ملی ارزیابی رژیمهای تغذیه ای و درمانی برای چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها

دیدگاهتان را بنویسید