مبارزه فکری کارگران فرانسه با لیبرال ها بر سر دستمزد


مبارزه فکری کارگران فرانسه با لیبرال ها بر سر دستمزد

کنفدراسیون ملی کارگران فرانسه (CGT) راهنمایی های هفتگی را برای فعالان اتحادیه های کارگری در مورد چگونگی ساختارشکنی ایده های سنتی دستمزد ارائه می دهد.


به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه کنفدراسیون ملی کارگران فرانسه (SEU)کارگران در این کشور با مخالفان افزایش دستمزد وارد تعارضات نظری و فکری متعددی شده‌اند که در سال‌های اخیر ادامه داشته است و همچنین مسائل دیگری مانند افزایش تورم دستمزد، کاهش سن بازنشستگی در فرانسه و پرداخت کالاها ادامه داشته است.


بر اساس این گزارش، کنفدراسیون ملی کارگران فرانسه (CGT) به منظور ساختارشکنی ایده‌های سنتی دستمزد، دستورالعمل‌های هفتگی را به فعالان اتحادیه‌های کارگری برای افزایش موازنه قوا در بحث افزایش دستمزد می‌دهد. زیرا طبق گفته این سازمان امکان افزایش حقوق وجود دارد!


سازمان های کارفرمایی، کارمندان دولت، اقتصاددانان و رهبران راست، لیبرال و ریاضت اقتصادی می گویند: «اقتصاد را کند می کند و رشد درآمد را کاهش می دهد» دستمزدها در حال غیرممکن شدن است. نیازی به پیشرفت ندارند


مبارزه ایدئولوژیک در قالب جلسات آموزشی


مبارزه ایدئولوژیک قوی لیبرال ها و آزادیخواهان اقتصادی برای محدود کردن مطالبات دستمزدی با سیاست های فردی سازی دستمزد، چانه زنی دستمزد و ایجاد پاداش های مختلف برای تبدیل کار به فرآیند «دستمزد به ازای هر واحد» همراه است. علاوه بر این، تغییر ساختار بازار کار بر اساس دور نگه داشتن محل کار تا حد امکان از مراکز تصمیم‌گیری در شهر بوده است که یکی از روش‌هایی است که گروه سعی دارد از آن به عنوان ترمزی برای حرکت عادلانه دستمزد استفاده کند. . .


به منظور زنده نگه داشتن مبارزه دستمزدها با وجود بیماری عروق کرونر قلب، SJT از سال گذشته بیش از 30 جلسه حضوری با کارگران برگزار کرده است تا به طور علمی اصول افزایش دستمزدها را اثبات کند، که عمدتاً جلسات آموزشی با کارگران است. فعال بوده است.


این گزارش می‌گوید در هفته‌های اخیر، در آستانه کمپین‌های انتخابات پارلمانی فرانسه، اتحادیه‌ها ایده‌هایی را به عنوان ابزاری برای مبارزه فکری برای گسترش تبادل علمی و تفاهم در اختیار فعالان قرار داده‌اند و کلیشه‌ها را به نفع اقتصاد بازار آزاد از بین می‌برند. و لیبرالیسم دستمزد. هر صفحه به یک نمودار پرسش و پاسخ تقسیم می شود که به عنوان یادآوری برای قرار دادن در دفاتر اصناف طراحی شده است. این مطالب به صورت هفتگی مخابره می شود و در نهایت به صورت فایل جمع آوری می شود. هدف از این رویکرد سازمان‌ها و اتحادیه‌های کارگری ایجاد این تصور علمی است که افزایش دستمزدها بیش از تورم نه تنها باعث کاهش رشد اقتصادی و تشدید بحران می‌شود، بلکه عاملی برای مدیریت بهتر بحران خواهد بود.


علاوه بر این، بسیج فعالان اتحادیه‌های کارگری برای دستمزد – که در ماه‌های اخیر به دلیل بحران تورمی ناشی از جنگ اوکراین و انتخابات آتی فرانسه تشدید شده است – باعث پیشرفت در مبارزه دستمزدها شده است. اتحادیه های کارگری امیدوارند با استفاده از این ابزارها، دیدار با مقامات معرفی شده را برای همه آسان تر کنند و از فضا و ظرفیت آنها برای ترویج و افزایش آگاهی در مورد مسائل قانون کار استفاده کنند.


انتهای پیام/