ما در فضا به سرعت در حال پیشرفت هستیم


ما در فضا به سرعت در حال پیشرفت هستیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه بعد از چهار دهه از نظر بازدارندگی قوی تر از همیشه هستیم، تاکید کرد: در فضا با اقدامات مطلوب انجام شده و دستاوردهای ارزشمند، کار در مسیر درستی قرار دارد. و به سرعت در حال توسعه است. ما در حال پیشرفت هستیم و این نویدبخش آینده ای روشن و امیدوارکننده است.


به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده در دیدار با طلاب دفتر تحکیم وحدت در پایان بازدید از پارک علم و فناوری این نیرو، جهاد تبیینی را یکی از مهم ترین تاکیدات این نیرو برشمرد. رهبر انقلاب اسلامی و با بیان اینکه انقلاب های ما و هسته و اساس نظام اسلامی مردم هستند، گفتند: در شرایطی که دشمنان قسم خورده ایران اسلامی اعتقادات مردم را نشانه رفته و از رسانه های جمعی استفاده می کنند. بمباران ذهن ها؛ تبیین جهاد برای بیان حقایق موجود، ایجاد وحدت عمل و تحلیل مشترک در موضوعات مختلف به ویژه از سوی جامعه نخبگان از اهمیت بالایی برخوردار است.


وی علت بیش از چهار دهه دشمنی خصمانه استکبار جهانی و انقلاب با نظام جمهوری اسلامی را نتیجه استکبار و استعمار آنها دانست و خاطرنشان کرد: تغییر رفتار ما تغییری در ماهیت راهبرد شیطانی و خصمانه دنیا نخواهد داشت. . دشمن اعلام کرد: علاوه بر تجربیات روشن، تاریخچه ای از گذشته تا امروز که در آن شخصیت متکبر آمریکا نسبت به کشورهای مختلف به وضوح دیده می شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: با توجه به اهمیت ژئوپلیتیک ایران و منابع و ذخایر عظیم خدادادی، اگر انقلاب و جایگاه حکیمانه و دوراندیشانه امام راحل و مقام معظم رهبری و مسیر عزت خواهی، استقلال نبود. و با خودکفایی، ایران اسلامی امروز از چنین شرایطی برخوردار نبود و درگیر چالش ها و مخاطرات فراوانی بود.

حاجی زاده با اشاره به تلاش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد نیروی دفاعی بازدارنده تصریح کرد: این روند با رهبری جهادی و انقلابی و اتخاذ راهبردها و روش های مناسب در عرصه نظامی دنبال شد و امروز حتی ما دشمنان قدرت بازدارندگی ما را به رسمیت می شناسند و قدرت های جهانی و صاحبان فناوری صنعت نظامی ایران را در حاشیه تکنولوژی حرکتی تحسین می کنند، باید در عرصه های دیگر از جمله اقتصاد و فرهنگ نیز دنبال شود تا با رفع خلأها و کاستی های موجود بتوان پیشرفت کرد. در این مناطق نیز دیده می شود.

وی وجود و ایستادگی در برابر مشکلات، معضلات و مخالفت ها، راه های میانبر برای پیشرفت و رسیدن به استقلال همه جانبه و تلاش مستمر در عرصه های نیاز ملی را راه حل مشکلات موجود دانست و خاطرنشان کرد: شهدای درجه یک از جمله حاج قاسم سلیمانی، شهید طهرانی مقدم و دیگر مفاخر اسلام ستارگان ایران زمین نه تنها در دفاع مقدس، بلکه پس از شناسایی مشکلات و کاستی ها در سایر عرصه ها، در صدد رفع مشکلات برآمدند و امروز این رسالت مهم بر عهده گرفته شده است. . نسل های جدید

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه امروز پس از چهار دهه در عرصه بازدارندگی قوی تر از همیشه هستیم، خاطرنشان کرد: امروز به فضل الهی با کار و تلاش مستمر و جهادی در عرصه نظامی در عرصه های مختلف از جمله موشکی، پهپادی. و… توانایی ها و قابلیت ها و برتری های خاصی داریم که مانع از تحقق خیالات دروغین دشمنانمان شد.

حاجی زاده حوزه فضا را بسیار مهم برشمرد و آن را یک نیاز مبرم و ضروری در همه عرصه ها برشمرد و تصریح کرد: امروز به فضل الهی با اقدامات مبارکی در حوزه فضا دستاوردهای ارزنده ای حاصل شده است. و کار به گونه ای پیش می رود که این حوزه به سرعت در حال توسعه است و آینده ای روشن و امیدوارکننده را نوید می دهد.

وی با اشاره به اینکه وفور فناوری ها و فرصت ها در حوزه نظامی به کمک سایر صنایع آمده است، یادآور شد: امروز در تعامل با مجموعه های صنعتی و صنایع مختلف با هدف بومی سازی دانش و رفع انحصارها و مشکلات ایجاد شده توسط ظالم است. تحریم های دشمن، سرریز فناوری و توان دفاعی به کمک صنعت و سایر حوزه ها آمده و بسیاری از مشکلات را حل کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه بر استفاده بهینه از توانمندی‌های بالقوه و قاطع نخبگان دانشگاهی و جوانان تاکید کرد و تصریح کرد: نیروی هوافضای سپاه سال‌هاست با ایجاد قرارگاهی با عنوان «نیروی هوافضا» ارتباط تنگاتنگی با قشر جوان و جامعه دانشگاهی برقرار کرده است. پردیس شهید تهرانی مقدم».رشته های مختلف از توان و دانش فرزندان گرانقدر این کره خاکی بهره می برند.


انتهای پست/