ما با صنایعی سروکار داریم که از نظر اشتغال کارگران بومی خوب عمل نمی کنند/بخش هایی که در جذب کارگران محلی عقب مانده اند.


ما با صنایعی سروکار داریم که از نظر اشتغال کارگران بومی خوب عمل نمی کنند/بخش هایی که در جذب کارگران محلی عقب مانده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: از دستگاه های دولتی تقاضا دارم نسبت به صنایعی که به استان آسیب می زند و به مسئولیت خود عمل نمی کنند جدی بوده و از ارائه خدمات به آنها خودداری کنند.


به گزارش ایلنا، مجتبی مجتبی وزیر بندرعباس در اولین جلسه کارگروه سنجش و نظارت بر اشتغال نیروهای بومی در صنعت استان که در استانداری هرمزگان برگزار شد، با اشاره به سخنان رئیس جمهور در این سفر، گفت: در حال حاضر در استان هرمزگان به عنوان وزیر راه و شهرسازی در حال توسعه است. هرمزگان در جلسه شورای اداری سال گذشته مدیریت خواهد کرد و نهاد اداری باید از نیروهای کارآمد بومی استفاده کند، خاطرنشان کرد: صنایع در جذب نیروی بومی تاخیر دارند، در مواردی که قانونگذار تعیین تکلیف کرده است، صنایع استانی معطل نمی شوند. . درست کار کنند


معین وزیری با تاکید بر اینکه صنایع علیرغم اقدامات استاندار محترم در سال های اخیر در زمینه استخدام جانبازان و یا معلولان کار درستی انجام نداده اند و افزود: شرایط برای معلولان استخدامی نامساعد بود علاوه بر تعهد به افراد را استخدام کنید این کار به درستی انجام نشده است، اما روشی که شما محل کار خود را انتخاب می کنید به این صورت است که باید به زودی کار خود را ترک کنید.


وی ادامه داد: از دستگاه‌های دولتی می‌خواهم به صنایعی که به استان آسیب می‌رسانند و در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند جدی باشند و از ارائه خدمات خودداری کنند زیرا این مجموعه‌ها از توان مالی و حمایت‌های دستگاه‌ها سوء استفاده می‌کنند. انجام می دهند، اما خدمات مناسبی ارائه نمی دهند و به تعهدات شغلی خود عمل نمی کنند.


مدیرکل کار هرمزگان با بیان اینکه باید کار عملیاتی انجام دهیم وگرنه از نظر آماری به جایی نمی رسیم، تصریح کرد: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد میزان حقوق کارگران صنایع استان است که بعضاً مشاهده می شود، حقوق. از افرادی که برای مدیران صنایع خارج از استان کار می کنند، در مقایسه با افرادی که در این سمت ها در استان مشغول به کار هستند، اعداد متفاوتی به دست می آورند و تبعیض علیه نیروهای استان وجود دارد.


معین وزیری بیان کرد: این نیروها علاوه بر حقوق بیشتر شامل خدماتی مانند هتل، غذا و هزینه پرواز نیز می شود.


وی با اشاره به اینکه جذب بازنشستگان با حقوق های نجومی در برخی از بخش های استان نیز مشکل ساز است، افزود: برخی نهادها که ابزار نظارتی دارند می توانند با این مشکل مقابله کنند اما اگر این کار انجام شود، مدیران هرمزگان باید تحمل کنند. هزینه کار، فقط یک کار رسانه ای نیست، باید اقداماتی انجام شود و من تمام هزینه ها را برای حل این موضوع تقبل خواهم کرد.


مدیرکل کار هرمزگان تصریح کرد: اگر لیست هیات مدیره صنایع را بررسی کنیم به راحتی می توانیم این افراد را با نیروهای توانمند زیادی در این استان جایگزین کنیم که اگر قویتر نباشند حداقل توان کمتری از آنها ندارند. فعلی نیروها


وی در خاتمه تصریح کرد: متأسفانه صنایع در قبال مسائل مختلفی که به استان آسیب می زند پاسخگو نیستند، در زمینه آلایندگی، مشارکت اجتماعی و اشتغال روال درستی را دنبال نمی کنند اما در استان همجوار هرمزگان در استان کرمان. . ، با توجه به بومی بودن رانندگان خدمات ارزنده ای ارائه می دهند


انتهای پست/