ما باید نیازهای کشور را بر اساس دانش و فناوری بومی برطرف کنیم


ما باید نیازهای کشور را بر اساس دانش و فناوری بومی برطرف کنیم

وزیر ارتباطات در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی دانش بنیان وزارت دفاع گفت: باعث افتخار است که دوستان ما در وزارت دفاع توانسته اند نیاز صنعت دفاعی کشور به تجهیزات و محصولات خارجی را برطرف کنند. و همه را با تلاش خود، سخت کوشی و کار شبانه روزی بومی سازی کنند.


به گزارش ایلنا، عیسی زارع پورا وزیر ارتباطات در بازدید از نمایشگاه توانمندی های دانش بنیان وزارت دفاع با اشاره به روابط عمومی وزارت دفاع گفت: امروز فرصتی دست داد تا از این نمایشگاه بازدید کنیم. که توانمندی های دانش بنیان وزارت دفاع را به نمایش گذاشت». باعث افتخار است که دوستان ما در وزارت دفاع با تلاش و پشتکار و تلاش شبانه روزی توانسته اند نیاز صنعت دفاع ملی به تجهیزات و محصولات خارجی را برطرف و آن را بومی سازی کنند. همه.


وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که وزارت دفاع در بخش های مختلف کشور از صنعت نفت و گاز گرفته تا صنعت ارتباطات که حوزه کاری ماست کارهای خوبی انجام داده است، امیدوارم این حرکت ادامه داشته باشد. که بتوانیم نیازهای کشور را بر اساس ریشه کنی دانش و فناوری بومی برآورده کنیم.


وزیر ارتباطات تصریح کرد: بارها گفته ام که اگر جوانان شرایط را داشته باشند، می توانند محصولات باکیفیت و قابل رقابت با نمونه های خارجی و پاسخگوی نیاز کشور تولید کنند.


وی افزود: امروز محصولات ارائه شده در این نمایشگاه به چند کشور دنیا صادر می شود. در همه زمینه ها می تواند اتفاق بیفتد. انشاالله در گام دوم انقلاب اسلامی شاهد رشد ایران اسلامی در زمینه صادرات محصولات با تکنولوژی بالا با دانش و فناوری بالا باشیم.


زارع پور تصریح کرد: بسیاری از محصولات ارائه شده در این نمایشگاه به سفارش اپراتورهای مخابراتی و وزارت ارتباطات تهیه شده و برخی از قطعات نیز جدید بوده، لذا تاکید کردم دوستان در تعاملات بعدی این فرصت ها را مد نظر قرار دهند.


وزیر ارتباطات گفت: در زمینه محصولات مورد نیاز وزارت ارتباطات نیز با وزارت دفاع و گروه دانش بنیان دانش بنیان زیرمجموعه وزارت دفاع اعلام آمادگی می کنیم تا انشاالله بتوانیم آن را نیز بومی سازی کنیم. سایر محصولاتی که از خارج از کشور عرضه می شوند.”


انتهای پست/