ما از آلمان در برخورد با عاملان توهین به مقدسات اسلام انتظار داریم واکنش فوری، قاطع و روشن


ما از آلمان در برخورد با عاملان توهین به مقدسات اسلام انتظار داریم واکنش فوری، قاطع و روشن

نماینده مطبوعات وزارت امور خارجه اقدامات تحریک آمیز تعداد معدودی از مخالفان، هتک حرمت به نام خدا و اهانت به مقدسات اسلام را علیه مرکز اسلامی هامبورگ آلمان محکوم کرد.


به گزارش ایلنا، ناصر کنعانی، نماینده مطبوعات وزارت امور خارجه، اقدامات تحریک آمیز تعداد معدودی از مخالفان، هتک حرمت نام مقدس خداوند و اهانت به مقدسات اسلام را در مقابل مرکز اسلامی هامبورگ به شدت محکوم کرد. آلمان، در روز تاسوعای حسینی.


نماینده مطبوعات وزارت امور خارجه تاکید کرد: این اقدام ظالمانه مصداق بارز فتنه و نفرت پراکنی است و همه مسلمانان، موحدان و معتقدان به همزیستی و گفت وگوی ادیان به شدت آن را محکوم می کنند.

کنعانی همچنین نسبت به عواقب و پیامدهای خطرناک این اقدامات جسورانه و غم انگیز هشدار داد و افزود: این گونه جسارت ها در برابر مقدسات اسلام از دیگر جنبه های افراطی گری و خشونت تکفیری و داعشی است و اقدام قاطع و بازدارنده در برابر آن بر عهده دولت هاست. خواستار حقوق بشر، آزادی و دموکراسی است.

نماینده آژانس دیپلماسی با مسئول دانستن دولت آلمان در این حادثه ناگوار تاکید کرد که انتظار داریم واکنش فوری، قاطع و روشن آلمان در برخورد با عاملان این اقدام توهین‌آمیز و پیگیری سریع حقوقی برای جلوگیری از تکرار آن را داشته باشد. اقدامات زیر

کنعانی در خاتمه افزود: اینگونه اقدامات آشوبگرانه که دست استکبار و صهیونیسم جهانی در پشت آن نهفته است، دوباره ما را به اتحاد و همبستگی کشورهای مسلمان و اسلامی در برابر توطئه های دشمنان اسلام نیازمند می کند.انتهای پست/