ماهیت واقعی مفهوم سلامتی را درک کنید

مقدمه: تندرستی چیست؟

از آنجایی که واژه سلامتی برای چندین دهه به طور بی رویه استفاده شده است، بسیاری آن را برای عبارات کلی تر (مثلاً ارتقاء سلامت) رها کرده اند. با این حال، دیگران، به ویژه آنهایی که چندین دهه پیش آن را پذیرفته و استفاده کردند، همچنان سلامتی را به عنوان یک سبک زندگی مثبت برای هر کسی که در جستجوی موفقیت، شکوفایی، و حفظ سرزندگی و تندرستی است، توصیف می‌کنند. طرفداران و مروجین سلامتی این اصطلاح را که برای اولین بار در دهه 1950 توسط دکتر هالبرت ال. دان استفاده شد، با موضوعات مرتبط با پیشگیری، آموزش بهداشت، طب جایگزین، تجارت آبگرم، ترویج محصول یا سایر صنایع مستقل اشتباه می گیرند.

با این حال، با وجود بسیاری از متخصصان پزشکی، کارآفرینان، حامیان طب جایگزین، مروج آبگرم، و هیپی‌های هیپی عصر جدید، به عنوان بازیگر، گوئینت پالترو، که این واژه را برای علایق مختلف خود بدون اشاره به مسئولیت شخصی پذیرفته‌اند، من تصمیم خود را از دهه‌ها پیش گرفتم. مارک معتبر برای ایجاد رفاه

برای برجسته کردن کار خود در ترویج یک مدل مثبت بهبود زندگی مبتنی بر ماهیت واقعی و ابعاد منطقی رفاه مثبت، اصلاح کننده REAL را به کلمه سلامتی اضافه کردم. REAL مخفف است. چهار حرف REAL مخفف دلیل، شور و نشاط، ورزش و آزادی است.

این شکل از تندرستی چگونه متفاوت است؟

REAL Wellness حول رویکردها، دیدگاه ها و راه های مثبت برای بهبود کیفیت زندگی می چرخد. کاهش خطر، مدیریت پزشکی، پیشگیری، و هر چیز دیگری که برای کنترل هزینه‌ها در برنامه‌ریزی سلامت شرکت طراحی شده است، خدمات پزشکی، آزمایش‌های پزشکی و بسیاری از خدمات معمول سلامت نیز خوب و خوب هستند. بهتر است چنین پیشنهادهایی را با شکل اصلی و سالم سلامتی اشتباه نگیرید. مورد دوم شامل تمرکز فراتر از فقدان بیماری، ناکارآمدی و نارضایتی (و شامل نشدن) است.

REAL Wellness از شما دعوت می کند که به طور مداوم در مورد موضوعات تأیید کننده زندگی، از جمله شادی، اشتیاق مثبت، هدف، شادی و محبت، تصمیم گیری مؤثر و گسترش آزادی های شخصی، بیاموزید و پیشرفت کنید. این در مورد زندگی کردن است که می خواهید از آن لذت ببرید در حالی که از نظر جسمی و روحی در بهترین حالت هستید.

اگر می‌خواهید زمان و انرژی را به خودتان اختصاص دهید، به ابزارها، رژیم‌های غذایی، تلاش‌های آماتوری یا هر چیزی که از رفاه واقعی دوری می‌کند بسنده نکنید.

حفاظت از یکپارچگی و معنای مفهوم

شما ممکن است ایده من را به اشتراک بگذارید که سایر کاربردهای سلامتی بدون این اصلاح کننده به احتمال زیاد سلامتی جعلی هستند. من خوشحالم که اعلام کنم که توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) یک علامت تجاری ثبت شده برای REAL wellness® اعطا شده است.

اولین کسی که در مورد دریافت علامت تجاری REAL Wellness گفتم دکتر بود. گرانت دونوان، هالبرت ال. دان از استرالیا، که در دهه های 80 و 90 سلامتی را در میان مردم رایج کرد و از آن زمان تاکنون با او همکاری نزدیکی داشته ام. وی در پیام تبریک خود این مطلب را نوشت:


سلامتی برای همه از گروه‌های پزشکی و شبه بهداشتی گرفته تا صاحبان استراحتگاه، مروج آبگرم و اپراتورهای تور به یک اصطلاح بازاریابی عمومی در یک زنجیره طولانی تبدیل شده است. در واقع، پیدا کردن یک کلمه جذاب تر در هر زبانی می تواند دشوار باشد.

در یک دنیای خودسرانه و کاملاً بی‌معنا، مملو از افرادی که همه تصادفاً اینجا هستند، من سبک زندگی سلامتی را راهی سرگرم‌کننده برای پر کردن زمان بین تولد و مرگ می‌دانم، نه به‌عنوان روشی برای زنده نگه داشتن انسان‌ها. یک پایان دیوانه کننده یا دردناک را ببینید. این فقط سلامتی واقعی نیست.

موفق باشید برای بازگشت سلامتی به مسیر. امیدوارم REAL Wellness به حداقل چند نفر کمک کند تا مسیری سرگرم کننده به سمت پرتگاه پیدا کنند.

فریب کسانی را نخورید که خدمات و محصولاتی مانند میانبر یا جایگزینی برای اتخاذ یک فلسفه و ایجاد / تنظیم دقیق سبک زندگی وجود دارد که شما را از نظر ذهنی و جسمی در بهترین حالت نگه می دارد، می فروشند. هیچ میانبر یا راه بی دردسری برای رفاه واقعی فراتر از هنجارهای محدود کننده جمعیت عمومی وجود ندارد. برای اینکه در زمان بازی خود باشید، یعنی برای بردن زندگی در تمام جنبه های مهم آن، به چیزی کمتر از رفاه واقعی بسنده کنید.

رژیم لاغری سریع