مالزی ماکت واکسن کووید -19 کاغذی را برای یادبود متوفیان می فروشد


جوهور بارو ، مالزی ، 26 آگوست-در میان شلوغ ترین تلاش های جهان برای واکسیناسیون علیه COVID-19 ، یک مالک مغازه مالزی واکسن های کاغذی خود را در طول جشنواره مذهبی به افتخار متوفیان در جشنواره مذهبی توزیع می کند. این یک اقامه نماز محبوب شده است.

جشن گرسنه توسط بوداییان و تائوئیست ها در سراسر آسیای جنوب شرقی ، بر این باور است که ارواح مردگان در هفتمین ماه از تقویم قمری چین به زمین باز می گردند. در این مدت ، مردم برای مردگان غذا می گذارند ، بخور می سوزانند و قربانی های پیچیده ای از کاغذ می کنند که شبیه آن چیزی است که ممکن است آن مرحوم آرزو کرده باشد.

امسال ، یک جعبه سرنگ کاغذی و دو ویال واکسن از جمله اقلام پر فروش در فروشگاه لوازم مذهبی ریموند شیه سیو لئونگ در جوهور بارو ، جنوب مالزی بود.

در طول جشنواره ارواح گرسنه ، مردم از هدایای کاغذی که ممکن است مرده ها آرزو داشته باشند ، صرف نظر می کنند.
در طول جشنواره ارواح گرسنه ، مردم از هدایای کاغذی که ممکن است مرده ها آرزو داشته باشند ، صرف نظر می کنند.
رویترز/لیم هی هی تنگ

وی ادامه داد: وضعیت COVID-19 در کشور ما بسیار جدی است و افراد زیادی قبل از واکسیناسیون جان خود را از دست داده اند. ما امیدواریم که این محصول به فرد متوفی در تحقق آرزوهای در حال مرگ کمک کند. “

شیه گفت که ساخت مجموعه واکسن های کاغذی را در اوایل ماه اوت آغاز کرد و روزانه حدود 30 تا 50 دستگاه تولید می کرد. هزینه هر ست 22.80 RM (5.45 دلار) است و شیه گفت که تا کنون بیش از 200 مجموعه فروخته است.

“ما این واکسن کاغذی را برای آزمایش آب موجود در بازار ساختیم ، اما انتظار نداشتیم که آنقدر خوب جواب دهد. سفارشات همچنان وارد می شوند ، بنابراین من باید تا آخر شب برای تهیه این محصول کار کنم. “

شیه در مغازه خود در جوهور بحرو ، مالزی سرنگ کاغذ می سازد.
شیعه در مغازه خود در جوهور بحرو ، مالزی سرنگ کاغذ می سازد.
رویترز/لیم هی هی تنگ

مالزی یکی از بالاترین نرخ ابتلا و مرگ و میر ناشی از COVID-19 در جنوب شرقی آسیا را دارد که در مجموع نزدیک به 1.6 میلیون مورد تایید شده و 14818 نفر جان خود را از دست داده اند. حدود 57 درصد از مردم یک یا چند دوز واکسن COVID-19 داشته اند.

حدود 20 درصد از 32 میلیون جمعیت مالزی بودایی را دنبال می کنند ، دومین دین شایع در یک کشور اکثریت مسلمان.

دیدگاهتان را بنویسید