ماشین 45 بهترین ابزار تشخیص قیمت ماشین کارکرده


ماشین 45 بهترین ابزار تشخیص قیمت ماشین کارکرده


یکی از دغدغه های افرادی که قصد خرید خودرو را دارند اطلاع از قیمت واقعی آن است. این برای کسانی که می خواهند ماشین دست دوم خود را بفروشند نیز مهم است. روش های مختلفی برای محاسبه قیمت خودروی دست دوم وجود دارد. این موارد شامل بازدید از نمایندگی ها، استفاده از تخصص و تجربه خودرو یا بازدید از سایت های فروش آنلاین است.


در سال های اخیر با رشد چشمگیر اپلیکیشن ها و پلتفرم های آنلاین، شاهد تغییراتی در روند خرید و فروش خودرو بوده ایم. اگر قصد خرید و فروش خودروی شخصی خود را دارید، همیشه می توانید قیمت خودروی خود را با پلت فرم خودرو 45 تخمین بزنید.


5326


چگونه قیمت خودروی دست دوم را محاسبه کنیم؟


هر کسی که می خواهد ماشین بخرد باید بهترین قیمت ماشین دست دوم را بداند. استعلام قیمت خودرو یک تابع خودروی صفر است. به این ترتیب هر افزایش و کاهش قیمت در خودروهای صفر، حتی مدل های استفاده شده نیز با تغییرات قیمت مواجه می شوند. علاوه بر نوسانات قیمت خودرو صفر، عوامل دیگری نیز در محاسبه قیمت خودروی کارکرده موثر است.


سال ساخت خودرو و عمر مفید آن


هر مدل ماشینی یک طول عمر دارد. سال ساخت خودرو یکی از عوامل اصلی در محاسبه قیمت خودروی کارکرده است. طول عمر خودروهای مختلف متفاوت است. قطعاً یک خودروی باکیفیت عمر مفید بیشتری نسبت به خودروهای ارزان قیمت دارد.


بنابراین در قیمت خودرو با 45 خودرو هم سال ساخت خودرو و هم عمر مفید آن لحاظ می شود. همچنین هر سال که از تولید خودرو می گذرد درصد مشخصی از قیمت آن نسبت به خودرو به صفر می رسد.


عملکرد خودرو


عملکرد خودرو یکی دیگر از عوامل مهم در ارزیابی قیمت خودرو با خودروی 45 است که البته تاثیر آن با عوامل دیگری نیز همراه است. به عنوان مثال قیمت پایه خودرو، سن، نوع و مدل خودرو نیز دخیل است. عملیات بالای 1000 کیلومتر یا کمتر هر کدام به صورت جداگانه بر قیمت خودرو تأثیر می گذارد.


عملکرد استاندارد هر خودرو بین 20000 تا 25000 کیلومتر در سال است. به این ترتیب هر چه عملکرد خودرو بالاتر باشد، قیمت آن نیز کاهش می یابد.


وام بیمه خودرو


در هنگام خرید خودرو همیشه به میزان اعتبار بیمه نامه اشاره می شود. بسیاری از صاحبان خودرو زمانی که بیمه نامه منقضی می شود تصمیم به فروش می گیرند. اگر خریدار خودرو هستید، باید بدانید که یک خودروی بدون بیمه باید برای تمدید اعتبار شما پول خرج کند.


این عدد بسته به نوع بیمه و مدل خودرو از 400 تا 800 هزار تومان می باشد. لازم به ذکر است خودروهایی که تخفیف بیمه آنها به مالک جدید تعلق می گیرد قیمت بالاتری دارند.


523144


بدنه ماشین را رنگ کنید


یکی از عوامل موثر در کاهش قیمت خودرو، تغییر رنگ اعضای بدنه آن است. معمولا هر تغییر رنگ بدنه خودرو منجر به افت قیمت 3 تا 5 درصدی می شود. البته باید توجه داشت که رنگ آمیزی جلوی خودرو باعث افت بیشتر قیمت می شود. میزان مساحت رنگ شده در هر قسمت نیز در محاسبه قیمت خودرو موثر است.


تصادفات اتومبیل


رنگ آمیزی سقف خودرو به معنای تصادف شدید است. این امر منجر به کاهش شدید قیمت خودرو خواهد شد. اگر شاسی خودرو به شدت آسیب ببیند یا سقف و تکیه گاه ها آسیب جدی ببیند، افت قیمت چشمگیر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات خرید تصادفی خودرو تصمیم درستی نیست.


وضعیت داخلی ماشین


قیمت خودرو با در نظر گرفتن فضای داخلی، تابلوی ابزار، صندلی ها، کفپوش، دکمه ها و فرمان، بوی خودرو و هر شرایط دیگری در نظر گرفته شده است. ترک هایی در تودوزی، صندلی های شکسته و قدیمی، کف پوش های فرسوده، دکمه های شیشه شکسته، بوی نامطبوع خودرو، آسیب به تابلوی ابزار و بسیاری عوامل دیگر وجود دارد.


488877


وضعیت فنی موتور


این احتمالاً مهمترین بخش قیمت گذاری خودرو است. وضعیت فنی و موتوری آن تاثیر زیادی بر قیمت خودروهای دست دوم دارد. این دسته شامل دود خودرو، سوختگی واشر سرسیلندر، عیوب سیستم تعلیق، سوختگی روغن، نقص سیستم ترمز و غیره می باشد.


فرصت ها و فرصت ها


هر خودرویی فرصت ها و فرصت های خاص خود را دارد که فقدان آن باعث کاهش قیمت خودرو خواهد شد. ارزیابی قیمت خودرو با خودرو 45 همه این عوامل در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که افزودن برخی از لوازم جانبی توسط مالک قبلی نیز در تعیین قیمت موثر است.


قطعات یدکی


یکی دیگر از عواملی که در قیمت گذاری خودروهای دست دوم وجود دارد، وجود قطعات یدکی و لوازم جانبی آن است. برای خودروهای دست دومی که بیشتر در معرض آسیب هستند، دسترسی به تعمیرگاه ها و قطعات یدکی آن ها امتیاز محسوب می شود.


قیمت ماشین را با ماشین 45 ارزیابی کنید


ماشین 45 به عنوان یکی از بسترهای خرید و فروش آنلاین خودرو، مجهز به ماشین حساب محاسبه قیمت آنلاین است. در ماشین 45 با وارد کردن مارک، مدل، سال ساخت، حجم استفاده، وجود رنگ و چند مورد دیگر، قیمت تقریبی خودرو نشان داده شده است. همچنین امکان دیدن فروشندگان و خریداران مدل خودرو مربوطه باعث می شود تا سریعتر به فروش برسد.


پایان گزارش آگهی