مارک وین مولین نماینده کنگره در تلاش برای نجات مخرب مأموریت افغانستان بود


روزنامه واشنگتن پست روز سه شنبه گزارش داد که یک نماینده کنگره جمهوری خواه تلاش کرد تا یک ماموریت نجات را در افغانستان برای نجات آمریکایی هایی که دولت بایدن پشت سر گذاشته است سازماندهی کند و دیپلمات های آمریکایی را که از کمک بایدن خودداری کردند تهدید کرد.

علی رغم هشدارهای مقامات آمریکایی و نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان و نروژی کالیفرنیا ، رهبر اقلیت کوین مک کارتی (کالیفرنیا) ، تلاش نماینده کنگره مارک وین مولین (R-Okla.) تمایلی به تلاش نداشت. سفر به منطقه

جان مارک پومرزهایم ، سفیر ایالات متحده در تاجیکستان ، توسط نماینده مولین تهدید شد.
جان مارک پومرزهایم ، سفیر آمریکا در تاجیکستان ، توسط جمهوریخواه مورد تهدید قرار گرفت.
سفارت آمریکا در تاجیکستان

واشنگتن پست گزارش داد که مرلین در تلاش برای تماس با سفیر آمریکا در تاجیکستان در حالی که آخرین هواپیمای تخلیه روز دوشنبه از فرودگاه بین المللی کابل بلند شد. نماینده لی گفت که می خواهد از تفلیس ، تاجیکستان ، پایتخت جمهوری سابق گرجستان ، به تاجیکستان پرواز کند تا به انتقال وجوه هنگفتی که برای استخدام هلیکوپتر برای انتقال یک زن آمریکایی و چهار فرزندش از افغانستان استفاده می شود ، کمک کند. لازم است. به

هنگامی که مقامات سفارت از کمک امتناع کردند ، مرلین سفیر جان مارک پومرسهایم و کارکنان سفارت را تهدید کرد. ماهیت تهدید مولین فوراً مشخص نبود.

واشنگتن پست در ادامه گزارش می گوید که مرلین هفته گذشته به یونان سفر کرده و از پنتاگون برای ادامه سفر به کابل اجازه خواسته است ، اما وی رد شده است.

پس از دیدار نمایندگان کنگره ست مولتون (دموکرات) و پیتر مایر (میشیگان) در 24 آگوست برای مشاهده عملیات تخلیه از فرودگاه بین المللی حامد کرزی ، نمایندگان کنگره به قانونگذاران هشدار دادند که به افغانستان نروند. حضور جانبازان مولتون و میجر خشم مقامات را در کاخ سفید ، وزارت خارجه و پنتاگون برانگیخت.

    ست مولتون ، نماینده کنگره آمریکا (دموکرات- MA) یکی از دو قانون گذار است که برای دیدن تخلیه به افغانستان سفر کرده است.
ست مولتون ، نماینده کنگره آمریکا (دموکرات- MA) یکی از دو قانون گذار است که برای دیدن تخلیه به افغانستان سفر کرده است.
گتی ایماژ
نماینده کنگره پیتر میجر (R-MI) از کابل به کنگره مولتون پیوست.  دو روز پس از سفر آنها ، یک بمب گذاری انتحاری در فرودگاه 13 آمریکایی را کشت.
نماینده کنگره پیتر میجر (R-MI) از کابل به عضو کنگره مولتون پیوست. دو روز پس از سفر آنها ، یک بمب گذاری انتحاری در فرودگاه 13 آمریکایی را کشت.
AP

“این کشنده است. پلوسی روز چهارشنبه گفت: “ما نمی خواهیم اعضای ما بروند.” وی افزود: “ما به رئیس کمیته گفته ایم که هیچ هواپیمایی یا موارد مشابه برای افرادی که به این منطقه می روند وجود نخواهد داشت … این احساس را داشتم که شخصی فوراً به آنجا می رود. “

مک کارتی در همان روز به خبرنگاران گفت: من فکر می کنم خطر بیشتری دارد. تعداد کافی آمریکایی ها در آنجا وجود دارد. آنها می توانند گروگان گرفته شوند [by the Taliban]، آنها نکته را بیان خواهند کرد [holding] عضو کنگره من فکر می کنم شما ارتش را از مأموریت ما دور خواهید کرد تا بتوانیم هرچه بیشتر آمریکایی ها را خارج کنیم. “

دو روز پس از دیدار مولتون و مایجر از فرودگاه ، یک بمب گذار انتحاری داعش-ک به دروازه ابی فرودگاه حمله کرد و 13 آمریکایی و دست کم 169 افغان را کشت.

مرلین 44 ساله برای اولین بار در سال 2012 به عنوان نماینده مجلس انتخاب شد. وی روز دوشنبه در بیانیه ای تصمیم خروج از افغانستان را “یک روز غم انگیز برای کشور ما” خواند.

وی گفت: “آمریکایی ها توسط دولت بایدن در افغانستان محبوس شده اند و اکنون باید از خود در برابر تروریست هایی که در حال تصرف کشور هستند دفاع کنند.” یکی از شعارهای ارتش ما این است که “هیچ کس را پشت سر نگذارید”. اما امروز ، رئیس جمهور بایدن همین کار را انجام داد. خروج آمریکا نباید به این شکل انجام می شد و باید پاسخگوی این شکست کامل و کامل باشد. خدمت و فداکاری سربازان ما و خانواده های آنها بیهوده نبوده و هرگز فراموش نخواهد شد. “

واشنگتن پست گزارش داد که مکان دقیق مرلین مشخص نیست ، اما مردیت بلانفورد ، سخنگوی کنگره اواخر سه شنبه گفت که وی “تا اینجا کاملاً سالم است”. او و دفتر منطقه 2 اوکلاهما به هر کاری که بتوانند می کنند تا همه آمریکایی ها را از منطقه جنگی که بایدن رها کرده است به خانه بازگردانند. ایمنی و امنیت یک آمریکایی همیشه اولویت اصلی او خواهد بود.

“در حال حاضر هیچ نظر دیگری وجود ندارد.”

نیروی هوایی C-17 Globemaster III آماده استقبال از سربازان می شود.  تخلیه فرودگاه بین المللی حامد کرزی قبل از 31 اوت به پایان رسید.
نیروی هوایی C-17 Globemaster III آماده استقبال از سربازان می شود. تخلیه فرودگاه بین المللی حامد کرزی قبل از 31 اوت به پایان رسید.
AP

دیدگاهتان را بنویسید