لزوم تسریع در شبکه ملی هشدار و هشدار سریع در حوادث/نیمه تلفات جانی مانند سیل در صورت انجام وظایف دستگاه ها قابل مدیریت است.


لزوم تسریع در شبکه ملی هشدار و هشدار سریع در حوادث/نیمه تلفات جانی مانند سیل در صورت انجام وظایف دستگاه ها قابل مدیریت است.

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: علاوه بر لزوم تسریع در فعال سازی شبکه ملی هشدار و هشدار سریع اضطراری، سامانه ملی امداد و نجات، وضعیت استقرار نیروها، تامین تجهیزات و آموزش های لازم. همچنین باید با توجه به تجربه موجود به طور جدی اصلاح شود.


به گزارش ایلنا، محمد باکر کلیباف در جلسه علنی امروز ۱۸ مردادماه شورای اسلامی در نطق پیش از فرمان ضمن تسلیت ایام آینده مصیبت اهل بیت و عزاداری سیدالشهدا. (صلح). خطاب به همه شیفتگان اهل بیت فرمودند: اگر کسی می خواهد بمیرد تا ایران را بشناسد و دینداری این مردم را بفهمد، باید به وسعت ایران اسلامی امروزی بنگرد که چگونه غرق شده است. عزاداری سیدالشهدا علی رغم تنوع خرده فرهنگ ها و سبک های مختلف عزاداری. بیایید ببینیم این افراد چگونه ثروت، سلامتی، اعتبار و همه چیز خود را در برابر تشریفات می آورند. ببینیم چگونه جوانان این دیار روستایی به بزرگترین مجالس عزاداران تبدیل می شوند و بدون هیچ منصب و توقعی، اخلاص و تدبیر را در اداره امور انباشته می کنند.


رئیس شورای اسلامی افزود: خدا شهید سلیمانی را بیامرزد که این مردم را به خوبی شناخت و این تابلوی بزرگ را در یک کلمه به تصویر کشید که «ما اهل امام حسینیم».


وی گفت: محرم و صفر هر سال فرصتی بی نظیر برای گسترش معارف دینی و برانگیختن احساسات دینی در بین مردم است. هیچ کس نمی تواند به سرمایه این ملت بزرگ شک کند زیرا مانند انکار نور روز است. اما این سرمایه، برای اینکه همیشه و در همه امور حداکثر کارایی خود را نشان دهد، باید معقولانه تقویت شود و از دخالت های بی جا اجتناب شود. در اینجا ما به فناوری های اجتماعی نیاز داریم تا ایمان مردم را به عمل صالح جمعی تبدیل کنیم. مانند آنچه که در تمرینات معاصات در زمان بحران کرونا دیدیم که چگونه با دست خود مردم گره از کار مردم باز شد و مکانیزم موثری بود. با توجه به تمام ظرایف این گونه مسائل، انعکاس و بررسی تجربیات در این زمینه و پیوستن کارشناسان به جهاد تولید فکر و اندیشه مفید است.


کلیباف در ادامه یادآور شد: همچنین در صحبت از معضل سیل در نقاط مختلف کشور، مجددا تاکید شود که تمامی امکانات کشور برای رفع فوری مشکلات مردم به ویژه یافتن مفقودین و مصدومان، مداوا و جبران خسارت وارده بسیج شود. خسارات وارده به مردم در دستور کار قرار گیرد، نهادهای مربوطه مستقر شوند. علاوه بر این، باید توجه داشت که صرفاً حل مشکلات و درمان وقایع پس از وقوع آنها قطعاً کافی نیست. شهرداری‌ها باید گزارش‌های مستمری درباره لایروبی و پاک‌سازی کانال‌ها و کانال‌ها ارائه کنند و همچنین به تعهدات قانونی خود برای مدیریت حوادثی مانند هفته گذشته عمل کنند. در صورت رعایت این وظایف، بخش قابل توجهی از این رویدادها قابل مدیریت است.


رئیس قوه مقننه تصریح کرد: علاوه بر لزوم تسریع در راه اندازی شبکه ملی هشدار و هشدار سریع اضطراری، سامانه ملی امداد و نجات، وضعیت استقرار نیروها، تامین تجهیزات و آموزش های لازم. باید به طور جدی با توجه به تجربه موجود اصلاح شود.


کمیسیون های عمران و کشاورزی برای گزارش فعالیت های اخیر سیل و خسارات


قالیباف تاکید کرد: همانطور که در سخنان هفته گذشته هم اشاره کردم; کمیسیون های عمران و کشاورزی باید هر چه سریعتر گزارش خود را از عملکرد و خسارات به ویژه خسارت باغات و دام و پرندگان به مجلس ارائه دهند.


رئیس شورای اسلامی در خاتمه خاطرنشان کرد: همچنین به اطلاع ما رسید که رهبر عزیز و عزیزمان دکتر. عادل آذر نماینده محترم مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدر در هفتمین دوره ریاست جمهوری آمریکا. شوراي اسلامي كشور و رئيس ديوان محاسبات كشور و رئيس مركز آمار ايران و يكي از اساتيد برجسته و نخبه كشور به رحمت يزيديان پيوست و اين مصيبت وارده را به خانواده آن مرحوم تسليت عرض مي نماييم. شهیدان استان ایلام به ویژه دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره و برای درگذشتگان غفران و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند مسئلت دارند.


انتهای پیام/