لزوم ارتقای سطوح حداقل 50 شاخص عملکرد زیست محیطی در برنامه هفتم


لزوم ارتقای سطوح حداقل 50 شاخص عملکرد زیست محیطی در برنامه هفتم

اعضای کمیسیون تلفیق هیئت مدیره بهره برداری در بیست و پنجمین جلسه خود، سایر سیاست های کلی در حوزه محیط زیست و امنیت انرژی پیشنهادی در برنامه هفتم توسعه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.


به گزارش ایلنا، با مراجعه به مرکز رسانه و روابط عمومی شورای سودآوری، در جلسه کمیسیون تلفیق، دکتر به سرپرستی محمد باکر ذوالقدر با حضور برخی از نمایندگان مجلس و نمایندگانی از مجلس، قوه قضائیه، سازمان برنامه و بودجه نوتیکا، بانک مرکزی، ستاد مشترک نیروهای مسلح، مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجلس. اعضای کمیسیون تلفیق دو نکته اضافی را برای سیاست های کلی برنامه هفتم در نظر گرفتند.


در این جلسه اعضای کمیسیون پس از ارائه نظرات خود در خصوص شاخص های عملکردی محیط زیست به ویژه آلودگی هوای شهرهای بزرگ، موضوع «بهسازی» پیشنهادی کمیسیون زیربنایی و تولید مجلس را اضافه کردند. شاخص‌های عملکرد زیست‌محیطی حداقل پنج پله‌ای در سال، کاهش سالانه ده درصدی آلودگی هوای شهرهای بزرگ و مدیریت پیامدها و عوارض تغییرات اقلیمی با استفاده از ظرفیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، موافقت با سیاست‌های برنامه هفتم توسعه. کشور.


علاوه بر این، اعضای کمیسیون مشترک تصمیم گرفتند تا «تولید نفت خام و گاز طبیعی را از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی و مشارکت در اکتشاف و تولید مخازن و ذخایر مشترک» با موضوع امنیت انرژی افزایش دهند.


مصوبه دیگر کمیسیون افزایش ظرفیت تولید حفاظت شده نفت و گاز در مخازن تقسیم نشده با تاکید بر بهبود مستمر نرخ بازیافت به طور متوسط ​​یک درصد در سال از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی بود.


در این جلسه اعضای مجمع و نمایندگان نهادهای محیط زیست داود دانش جعفری، پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، حسین مظفر، مجید انصاری، سید مصطفی میرسلیم، سعید جلیلی، غلامرضا آقازاده، صادق واعظ زاده سخنرانی کردند. نظرات آنها در مورد محیط زیست و بحث در مورد انرژی های فسیلی و تجدیدپذیر در برنامه هفتم توسعه و ادامه بحث و بررسی و بررسی سایر مواد بند امنیت انرژی و سایر سیاست های کلی برنامه هفتم به جلسه بعدی کمیسیون مشترک موکول شد. .


انتهای پست/