قهرمانی جهان هندبال دختران جهان/ عملکرد خوب دختران ایرانی و تساوی در اولین مسابقه


قهرمانی جهان هندبال دختران جهان/ عملکرد خوب دختران ایرانی و تساوی در اولین مسابقه

اولین دیدار تیم ملی نوجوانان دختر ایران در مسابقات جهانی با تساوی به پایان رسید.


به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال دختران ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی 2022 عملکرد خوبی داشت و اولین بازی را با تساوی 19 بر 19 به پایان رساند.


نیمه اول این دیدار با نتیجه 9 بر 7 به سود گینه به پایان رسید اما در نیمه دوم ابتکار عمل در دست تیم ملی ایران بود و نتیجه این نیمه 12 بر 10 به سود ایران به پایان رسید. در پایان این دیدار در ساعت 19:19 با تساوی به پایان رسید.


دختران ایرانی ساعت 17 روز پنجشنبه 11 تیرماه در دومین دیدار خود به مصاف تونس خواهند رفت و شنبه 13 تیرماه در آخرین بازی گروهی با سوئد دیدار خواهند کرد.


مهربان بدوی، الناز یارمحمدی توسکی، هانیه کریمی، هستی دخایی، مرضیه قره‌خانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار زنده‌بودی، نگین رحمانی، تیم ایرسا در جام جهانی حضور دارند.


مانند تیم فنی تیم ملی ایران در این مسابقات غلامعلی اکبرآبادی (مدیر فنی)، آزاده گیلانی (سرپرست)، مهسا معتمدی (مربی)، زهرا احمدی نیا (مربی دروازه بان)، زهره کشاورزیان (پزشک) هستند.


بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان از 22 ژوئن تا 3 جولای 2022 (1 ژوئیه 1401) به میزبانی اسلوونی برگزار می شود.


تیم هندبال دختران ایران با سوئد، گینه و تونس همگروه است.


تیم ملی هندبال دختران ایران با کسب سهمیه جام جهانی 2022 به میزبانی اسلوونی عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.


این اولین بار در تاریخ هندبال ایران است که تیم ملی دختران ایران به مسابقات جهانی راه پیدا می کند.



انتهای پیام/