قطعنامه هایی برای یک انقلاب در بشردوستی


Henocson “Henny” Mulatre، مدیر، شهروندی شرکتی، Point32 Health
ریچل ریچلین، MPH، MSN، RN، افسر ارشد برنامه، مایکل ریس سلامت تراست
لیندا شاک، MSW، مسئول برنامه، دادن نور خورشید
بث جونز، MPA، مدیر، تأثیر جامعه، دلتا دنتال بنیاد آیووا

با شروع سال 2022 و ما به سالی که پشت سرمان است فکر می کنیم، کاملاً آگاه هستیم که پایان دو ساله همه گیری COVID-19 – که زندگی همه ما را به هم ریخت و حتی نابرابری های بهداشتی و اقتصادی گسترده تری را در کشور ما ایجاد کرد – نزدیک است. کلاس ما از همکاران موسسه Terrance Keenan، که شش ماه پس از همه‌گیری راه اندازی شد، در حالی که ما در آب گل آلود اعطای کمک هزینه در طول یک بیماری همه گیر جهانی حرکت می‌کردیم، به دنبال حمایت یکدیگر بودند. بسیاری از گفتگوهای پر جنب و جوش ما حول موضوع عدالت سلامت متمرکز بود. عدالت سلامت، همانطور که توسط دکتر جمیلا میچنر تعریف شده است، هم نتیجه ای است که ما برای آن تلاش می کنیم و هم فرآیندی است که باید برای پیشبرد آن تلاش کنیم. ما به عنوان تامین کنندگان مالی می توانیم از ایجاد قدرت از حاشیه حمایت کنیم تا مردم به منابع عادلانه دسترسی داشته باشند و دارای نمایندگی برای تأثیرگذاری بر سیاست ها، اقدامات و نهادهایی باشند که زندگی ما را شکل می دهند.

با ورود به سال جدید، اکنون از یکدیگر می پرسیم:بنیادهای ما در این دو سال چه خطراتی را متحمل شدند که شاید بخواهیم ادامه دهیم؟ بشردوستانه طی دو سال گذشته چه کارهای متفاوتی انجام داده است که شاید بخش ما را مؤثرتر، فراگیرتر و پاسخگوتر کرده است؟ ما سه راه را برجسته می‌کنیم که پایه‌های ما در طول همه‌گیری به سمت بهتر شدن تغییر کرده است، استراتژی‌هایی که سرمایه‌گذاران برای حمایت از ایجاد یا انتقال قدرت به شرکای غیرانتفاعی استفاده می‌کنند. ما امیدواریم که جامعه بشردوستانه تا سال 2022 و پس از آن به این اقدامات ادامه دهد:

  • از فضاهایی برای شکوفایی خلاقیت حمایت کنید
  • نقاط ورودی جدید برای غیرانتفاعی ها ایجاد کنید تا به بودجه دسترسی پیدا کنند
  • حذف محدودیت ها و کاهش فرآیندهای اداری برای دریافت کنندگان کمک هزینه

از فضاهایی برای شکوفایی خلاقیت حمایت کنید.

افرادی که تحت تأثیر چالش‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران سلامت تلاش می‌کنند به آنها رسیدگی کنند، از تخصص ارزشمندی برخوردارند که راه‌حل‌های مؤثر را روشن می‌کند. بنیادها درگیر اعطای کمک هزینه مشارکتی هستند، راه‌هایی را برای تنوع بخشیدن به هیئت‌مدیره‌های خود، توسعه عضلات حمایتی خود در مشارکت با ساکنان جامعه، و پرورش مکانیسم‌هایی برای تمرکز و ارتقای تخصص اعضای جامعه درگیر می‌کنند. بشردوستی به کارشناسانی با تجربیات زنده نیاز دارد که امید و دانشی در مورد چگونگی بهبود سلامت جامعه داشته باشند. نه تنها به عنوان سرمایه‌گذار باید خلاق‌تر باشیم، بلکه باید فضایی را برای نفوذ خلاقیت در تمام شرکایمان ایجاد کنیم.

Health First Collaborative (HFC) که در مایکل ریس Health Trust در شیکاگو انکوبه شده است، اطمینان دارد که افرادی که بیشتر به این موضوع نزدیک هستند می دانند برای بهبود سلامت چه چیزی لازم است. پنج بنیاد که در جولای 2020 راه اندازی شد، کمی بیش از 1 میلیون دلار برای حمایت از مراکز تحول سلامت تحت رهبری جامعه برای رسیدگی به علل ریشه ای نابرابری های بهداشتی نژادی جمع آوری کردند. این گروه با وجود جزئیات محدود فعالیت ها شروع به اعطای کمک های مالی کرد و یک شریک ارزیابی را برای مستندسازی سفر استخدام کرد. این همکاری همچنین یک شورای مشورتی از مشاوران جامعه را برای کمک به هدایت چشم انداز جمعی با زمینه فرهنگی مرتبط استخدام و جبران کرد. این کار با حمایت 22 سرمایه گذار که از آن زمان تاکنون نزدیک به 8 میلیون دلار جمع آوری کرده اند، گسترش یافت. HFC بر پایه بشردوستی مبتنی بر اعتماد و نسل‌های تلاش سازمان‌دهی قوی جامعه در شیکاگو استوار است. این انعطاف پذیری را برای گروه های محلی ایجاد می کند تا با هم همکاری کنند، راه حل های متناسب با نیازهای جامعه خود را شناسایی و اجرا کنند. یکی از قطب‌ها، مشارکت واکسن شیکاگولند (CVP)، زیرساخت‌های اضافی را برای ائتلاف‌سازی فراهم می‌کند تا اعضای جامعه بتوانند در استراتژی‌های منطقه‌ای برای برابری سلامت، رهبری و مشارکت داشته باشند، در حالی که به طور همزمان نیروی کار بهداشت عمومی را تقویت می‌کنند. همکاری بین بنیادها بی سابقه است. فراتر از همسویی وجوه، HFC ظرفیت عملیاتی و ریسک انتقال منابع به سازمان‌های مردمی را به اشتراک گذاشت که توانایی بسیج جوامع و ایجاد یک جنبش عدالت سلامت را نشان دادند. ذهن های خلاق در آن جنبش، نیروی کار سلامت عمومی فردا هستند.

نقاط ورودی جدید برای غیرانتفاعی ها ایجاد کنید تا به بودجه دسترسی پیدا کنند.

بنیادها دارای بودجه محدود و شرکای بلندمدت اعطایی هستند که می تواند ایجاد روابط جدید تامین مالی با سازمان های غیرانتفاعی را دشوار کند. سازمان های کوچک و مردمی ممکن است فاقد زمان، نیروی انسانی و سرمایه اجتماعی برای جستجوی حمایت بنیاد باشند. علاوه بر این، مطالعه ای که توسط Echoing Green و گروه Bridgespan انجام شد، یک سوگیری نژادی را در تأمین مالی بشردوستانه نشان داد، به طوری که درآمد سازمان های تحت رهبری سیاهان 24 درصد کمتر از همتایان تحت رهبری سفیدپوستان آنها بود (دورسی، براداک و کیم 2020). بسیاری از بنیادها در تلاش هستند تا سازمان های جدید را وارد مجموعه خود کنند و به تعصبات نژادی که ممکن است موانعی برای ورود ایجاد کند، رسیدگی کنند.

طی دو سال گذشته، دلتا دنتال بنیاد آیووا (دنتال دلتا) به دنبال فرصت هایی برای ایجاد مشارکت های جدید برای رسیدگی به عدالت سلامت بود. دلتا دنتال دو برنامه کمک هزینه جدید را راه اندازی کرد و 500000 دلار به 24 سازمان ارائه کرد. هدف، تأمین مالی سازمان‌هایی بود که از گروه‌هایی حمایت می‌کردند که به طور نامتناسبی تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفتند و به گونه‌ای طراحی شد که سازمان‌های غیرانتفاعی بتوانند به سرعت به دلار برای ارائه خدمات دسترسی پیدا کنند. با تبدیل شدن بحران به یک واقعیت بلندمدت، دلتا دنتال این حمایت را برای رسیدگی به نابرابری‌های بهداشتی در سلامت دهان، و یکپارچه‌سازی سلامت دهان و دندان و سلامت کلی از طریق یک برنامه کمک مالی جدید، «تقویت بخش» ادامه می‌دهد. دلتا دنتال بنیاد آیووا دنیایی را متصور است که عدالت سلامت در آن یک واقعیت است. برای دستیابی به این هدف، دلتا دنتال بر ایجاد و حمایت از راه‌حل‌های سیستمی برای رسیدگی به نابرابری‌های بهداشتی برای ایجاد فرصت‌های منصفانه و عادلانه برای سلامتی برای همه ساکنان آیو تمرکز خواهد کرد.

محدودیت ها را بردارید و فرآیندهای اداری را برای اعطاکنندگان تسهیل کنید.

در مارس 2020، بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی شروع به چرخش کار خود با توجه به بحران بهداشت عمومی و اقتصادی در حال ظهور کردند و برخی حتی تلاش کردند تا درهای خود را باز نگه دارند. تعدادی از بنیادها به سرعت برای تبدیل کمک های مالی برنامه های محدود کننده به کمک های مالی عمومی انعطاف پذیر عمل کردند تا با عدم اطمینان این لحظه بی سابقه مواجه شوند. با گذشت ماه‌ها و واضح‌تر شدن تلفات این بیماری همه‌گیر، برخی از پایه‌ها فراتر رفتند و به طور موقت الزامات گزارش‌دهی را کاهش دادند یا از درخواست‌های تمدید با اذعان به افزایش تقاضا برای زمان کارکنان و اختلال در روال‌های کاری سنتی چشم پوشی کردند. Sunlight Giving، یک بنیاد خانوادگی در سیلیکون ولی، این مراحل موقتی را اتخاذ کرد و قبلاً بر بودجه نامحدود چند ساله و حداقل الزامات گزارش‌دهی قبل از همه‌گیری تاکید کرده بود (در سال 2019، 78 درصد از بودجه آن به پشتیبانی عملیاتی عمومی و 66 درصد چند جانبه بود. سال). اکنون، در آماده‌سازی برای سال 2022 و پس از آن، این بنیاد در حال بررسی چگونگی اعمال تغییرات دائمی و یافتن راه‌های اضافی برای کاهش بار اداری بر دوش گیرندگان کمک هزینه برای ایجاد فضایی برای توسعه روابط عمیق‌تر مبتنی بر اعتماد بین بنیاد و کارکنان غیرانتفاعی است. سایر بنیادهایی که به طور سنتی بر حمایت برنامه‌ای از دریافت کنندگان کمک مالی تأکید می‌کردند، در حال بررسی گزینه اعطای کمک‌های مالی عمومی‌تر به مؤسسات غیرانتفاعی در آینده هستند.

در دو سال گذشته حساب جدیدی برای بشردوستی دیده شده است زیرا کل کشور با نژادپرستی و فرهنگ مسلط سفیدپوستان در تمام جنبه های جامعه نفوذ کرده و همچنان به افراد رنگین پوست در ایالات متحده آسیب می رساند. برخی از بنیادها تعهد صریح داشتند تا قبل از سال 2020 در راستای عدالت نژادی کار کنند، و بسیاری از بنیادها از آن زمان متعهد شدند که به سازمان های ضد نژادپرستی تبدیل شوند. از آنجایی که سرمایه‌گذاران سلامت به دنبال پیشبرد عدالت سلامت هستند، باید در نظر بگیریم که چگونه پایه‌های ما می‌توانند با انتقال قدرت و پرورش ظرفیت سیاسی در جوامعی که از شرایط فعلی آسیب دیده‌اند، به از بین بردن نژادپرستی کمک کند. ترنس کینان نوشت: «یک بنیاد بزرگ با هدف اخلاقی آگاه و متحرک می‌شود، فروتنانه راه می‌رود، سنجیده، پاسخگو است و خود را تجدید می‌کند». از خود و شما می پرسیم: اگر الان نه، پس کی؟ بنیاد شما در این نقطه عطف حساس تاریخ چگونه خود را تعریف خواهد کرد؟ و چگونه GIH از قدرت خود در 219 پایه برای انجام کارهای بزرگتر با هم استفاده می کند؟ به عنوان رهبران نوظهور در امور بشردوستانه، ما از انعطاف پذیری و اقدام مردم در زمین الهام گرفته ایم و به خلاقیت جمعی خود برای اطمینان از اینکه همه از آزادی سالم بودن برخوردار هستند، باور داریم.


منابع

دورسی، سی، براداک، جی، و کیم، پی. برابری نژادی و بشردوستی: تفاوت در بودجه برای رهبران رنگ تاثیری بر روی میز گذاشت. بوستون، MA: گروه Bridgespan، می 2020.

میچنر، جمیلا، «عدالت سلامت: عشق، رویای آزادی، و ایجاد قدرت» لایحه بهداشت دانشکده حقوق هاروارد (وبلاگ)، 9 سپتامبر 2021.

رژیم لاغری سریع