قانون توقیف خودرو در تصادفات جرحی در استان قزوین لغو شد


قانون توقیف خودرو در تصادفات جرحی در استان قزوین لغو شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین گفت: توقیف خودروهای سواری در تصادفات با جراحات جانی با توجه به احیای حقوق عامه و اجرای ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری و در این راستا بخشنامه «توقیف نکنید» آغاز شده است. تصادفات رانندگی با جراحات و نحوه عملکرد مسئولان کشوری» به اکیپ پلیس آگاهی استان قزوین اطلاع داده شده و اجرا خواهد شد.


به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کزوین، حسین رجبی در تشریح این دستورالعمل و نحوه اجرای آن چه بسا گاهی طرفین حق خود را تضییع کرده و اعلام رضایت کرده و از آن رنج می برند.


دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: دستورالعمل «عدم توقیف خودرو در حوادث رانندگی و نحوه اقدام ماموران انتظامی» در 16 بند تهیه شده و به نحوه برخورد ماموران انتظامی در هنگام وقوع تصادفات جرحی اشاره دارد. در موارد مختلف، کارکنان نیروی انتظامی پس از وقوع حوادث منجر به جرح باید نکات مندرج در دستورالعمل را رعایت و اجرا کنند.


وی خاطرنشان کرد: این دستورالعمل به منظور کاهش اطاله دادرسی، کاهش هزینه های انسانی، تسریع در رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های معوقه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از تصادفات و… و سخت گیری آن تهیه، تصحیح و ابلاغ شده است. پیاده سازی. و در صورت وجود شرایط برای حادثه دیدگان از توقیف و یدک کشی خودروها جلوگیری می شود و طرفین حادثه می توانند سایر اقدامات قانونی مربوط به خسارات وارده را انجام دهند.


انتهای پست/