قارچ به محصولی لوکس تبدیل می شود/ مصرف 30 درصد کاهش می یابد


قارچ به محصولی لوکس تبدیل می شود/ مصرف 30 درصد کاهش می یابد

دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران گفت: پرورش قارچ قبل از اصلاح نظام یارانه ای مزیت سرمایه گذاری مطلق بود اما اکنون جزو مزیت های نسبی سرمایه گذاری نیست چرا که از سبد غذایی خانوار خارج شده و تبدیل شده است. یک محصول لوکس.”


نیما باغبانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به افزایش مجوزهای پرورش قارچ در سال 1400 گفت:


وی گفت: قارچ محصولی است که در آب و هوای خنک کشت می شود. بسیاری از کارخانه ها نمی توانند سیستم های خنک کننده خود را در شش ماهه اول سال ارتقا دهند، بنابراین همیشه 10 تا 15 درصد تولید است. به مرور زمان کاهش می یابد.


این فعال اقتصادی ظرفیت اسمی تولید قارچ را در سال 1401 حدود 190 هزار تن عنوان کرد و افزود: محصول در بازار داخلی بدون مشکل در بازگشت ارز است.


دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران گفت: برخی از تولیدکنندگان در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشتریان ثابتی دارند.


باغبانی با اشاره به قیمت قارچ گفت: قارچ بسته به کیفیت کیلویی 35 تا 45 هزار تن به فروش می رسد در حالی که در مغازه ها و واحدهای صنفی هر کیلوگرم 60 هزار تن به فروش می رسد.


وی کاهش مصرف قارچ در کشور را حدود 30 درصد ارزیابی کرد و افزود: پرورش قارچ قبل از اصلاح نظام یارانه ای مزیت سرمایه گذاری مطلق بود اما اکنون به دلیل تورم بالا جزو مزیت های نسبی سرمایه گذاری نیست. اصلاح شد.” به یک کالای لوکس تبدیل شد. از طرف دیگر قارچ می تواند به غذای طبقه متوسط ​​رو به پایین تبدیل شود و بهترین و سالم ترین جایگزین برای فرآورده های گوشتی است.


یک فعال اقتصادی ادامه داد: امسال انجمن با افزایش 25 درصدی نرخ قارچ با در نظر گرفتن هزینه های تولید و تورم در کشور موافقت کرد، این در حالی است که تورم در کشور بیشتر است، اما زنجیره صنعت از آن راضی است. حداقل سود.” کردن.


وی در پاسخ به این سوال که آیا موفق به صادرات قارچ به روسیه شدیم؟ وی ادامه داد: در سال های گذشته بازار روسیه بازار خوبی برای قارچ بود که می توانستند محصولات خود را به این کشور صادر کنند، اما به دلیل مشکلات داخلی که در زمینه صادرات داریم، این موضوع باعث شد لهستان از ما پیشی بگیرد و روسیه را تصاحب کند. . او گفت: بازار قارچ به آرامی. پس از جنگ روسیه و اوکراین و تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه، این بازار به فرصت خوبی برای ما تبدیل شده است و تولیدکنندگان می توانند بازار روسیه را تصاحب کنند، البته تا زمانی که موانع داخلی برداشته شود.


این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه قارچ محصول سریع فساد است و باید در زنجیره سرد (از مزرعه تا بازار) در کمتر از 24 ساعت رهاسازی و عرضه شود، خاطرنشان کرد: اگر قارچ به کشورهای دور از ما صادر شود. این کار باید از طریق لجستیک هوایی انجام شود اما متاسفانه حمل و نقل هوایی یارانه ندارد و صادرات آن به تولیدکنندگان صرفه اقتصادی ندارد.


تحت باغبانی؛ برای حمل و نقل زمینی قارچ به کامیون های یخچال دار نیاز است و از آنجایی که واردات این ماشین آلات منتفی شده است، نمی توان انتظار صادرات زیادی از طریق زمینی قارچ داشت. توصیه می شود برای ایجاد شرایط برای تبادل قارچ، اجازه واردات کامیون های 5 ساله داده شود.


دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران افزود: اگر بازار روسیه را در اختیار بگیریم می توانیم تولید را به 400 هزار تن برسانیم که به معنای افزایش 100 درصدی صنعت و اشتغال با صادرات است که اکنون سالانه یک تن قارچ است. به روسیه صادر نمی شود.


انتهای پست/