فیفا پس از آنکه بازیکنان انگلیسی در مجارستان با نژادپرستی روبرو شدند ، واکنش نشان داد


زوریخ – فیفا روز جمعه اعلام کرد که در صورت بررسی پرونده پس از تجاوز نژادی بازیکنان انگلیسی در مجارستان ، “اقدامات مناسب” را انجام خواهد داد.

بیانیه فیفا سرانجام هواداران مجارستانی را متهم به سوءاستفاده از جمله کمک به میمون ها در مرحله مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه پوشکاش آرنا در بوداپست کرد. انگلیس 4-0 پیروز شد.

فدراسیون جهانی فوتبال در بیانیه ای اعلام کرد: “فیفا همه انواع نژادپرستی و خشونت را به شدت رد می کند.” فیفا به محض دریافت گزارش بازی دیروز مجارستان و انگلیس اقدامات لازم را انجام خواهد داد. “

به مجارستان دستور داده شده است که دو بازی اخیر خود را بدون تماشاگر انجام دهد ، اما تحریم های یوفا در دیدار آنها از انگلیس تاثیری نداشته است.

سوءاستفاده نژادپرستانه توسط بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا ، محکوم شده است که در گذشته به خاطر اظهارات نژادپرستانه اش مورد انتقاد قرار گرفته بود.

این کاملا غیر قابل قبول است که بازیکنان انگلیسی شب گذشته در مجارستان نژادپرستانه رفتار کردند. ” جانسون در توییتربه من از (فیفا) می خواهم که اقدامات قاطعی را علیه مسئولان انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که این نوع رفتار شرم آور به طور دائم از بازی حذف می شود. “

هواداران مجارستانی در بازی با انگلیس جام را به ورزشگاه می اندازند.
هواداران مجارستانی در بازی خود مقابل انگلیس جام را به ورزشگاه پرتاب کردند.
گتی ایماژ

بازیکنان انگلیس زانو زده ، مورد تمسخر قرار گرفتند ، پس از به ثمر رساندن این گل به صورت لیوان های پلاستیکی ضربه زدند و شعارهای نژادپرستانه فریاد زدند.

خبرنگاران پخش کننده تلویزیونی ITV و Sky Sports گفتند که یکی از طرفداران مجارستانی را دیدند و شنیدند که شعار میمون را بر رحیم استرلینگ و جود بلینگهام جایگزین بلااستفاده فریاد می زند. اسکای اسپورت ویدئویی از توهین تماشاچی منتشر کرد.

تقریباً دو ماه پس از دستور UEFA مبنی بر اینکه این بازی بدون هوادار برگزار می شود ، بیشتر این مسابقه در حضور 60 هزار هوادار مجارستانی برگزار شد. رفتار تبعیض آمیز هواداران در سه بازی گروهی یورو 2020.

نمایی از بخش هواداران مجارستانی در جریان بازی با انگلیس.
نمایی از بخش هواداران مجارستانی در جریان بازی با انگلیس.
گتی ایماژ

با این حال ، این بازی های بسته نیاز به شرکت در مسابقات یوفا دارد. مسابقات مقدماتی جام جهانی توسط فیفا برگزار می شود.

فدراسیون فوتبال مجارستان در بیانیه ای که روز جمعه منتشر کرد رفتار “افراد مخرب” را در جمع بدون اظهارنظر در مورد سوءاستفاده نژادی محکوم کرد.

فدراسیون فوتبال مجارستان اعلام کرد در تلاش است تا بفهمد چه کسی اجساد را “نارنجک و فنجان جرقه” پرتاب کرده و با پلیس تماس می گیرد.

در این بیانیه آمده است: “انجمن قصد دارد پس از گذراندن مراحل دعاوی مدنی جریمه ای را برای سهل انگاری اعمال کند.

اکثریت 60 هزار هوادار در پوشکاش آرنا تیم را به شیوه ای ورزشی تشویق کردند حتی در زمان شکست. “دیدگاهتان را بنویسید