فواید آب درمانی کولون

آب درمانی کولون، به عنوان یک سیستم شفا و سلامتی، در دهه 1930 محبوبیت پیدا کرد. به دلیل کمبود تحقیقات، افراد زیادی در مورد تأثیر آن بر سلامت و تندرستی عمومی متقاعد نشده بودند. با این حال، در یکی دو سال اخیر، افراد بیشتری از طریق آن سم زدایی شده و مزایای مختلف آن را برشمردند. بنابراین، علاقه روزافزونی به آب درمانی و مزایای آن وجود دارد.

با این حال، مردم تصورات نادرست زیادی در مورد این درمان دارند. اغلب، افراد احساس می کنند که اگر از هیچ یک از علائم یبوست رنج نبرند، نمی توانند چیزی از آب درمانی روده بزرگ به دست آورند. پزشکان به بیماران می گویند که عادات روده متفاوت است. بنابراین، این باور وجود دارد که اجابت مزاج یک بار در روز یا یک بار در دو روز یا حتی یک بار در هفته طبیعی است. سپس، نگرانی هایی وجود دارد که آب درمانی روده بزرگ ممکن است دردناک یا ناراحت کننده باشد.

آب درمانی یا پاکسازی کولون فرآیندی است که در آن آب به داخل روده بزرگ پمپ می شود تا سموم، تجمع مواد زائد و مخاط را دفع کند. پس از آب درمانی یا آبیاری، روده بزرگ به طور کامل از تمام تجمعات سمی و مواد زائد پاک می شود.

چه کسانی می توانند از آب درمانی کولون بهره ببرند؟

باید به خاطر داشت که آب درمانی کولون فقط برای افراد مبتلا به یبوست شدید نیست. در واقع، بسیاری از پزشکان موافقند که بیماران نه به دلیل عدم اجابت مزاج، بلکه به دلیل مشکلاتی مانند کمبود انرژی، خستگی، گاز، سوزش سر دل و روده تحریک پذیر به آنها مراجعه می کنند. حساسیت های غذایی و آلرژی های غذایی نیز در بین بیمارانی که به دنبال درمان هستند، رایج است. برخی از بیماران ممکن است از جوش های پوستی، پسوریازیس، اگزما رنج ببرند در حالی که برخی دیگر ممکن است با مشکلات وزن دائمی دست و پنجه نرم کنند. در برخی موارد، افرادی که سابقه مشکلات روده بزرگ دارند، آب درمانی کولون را انتخاب می کنند. ورزشکاران برای بهبود متابولیسم به کولون مراجعه می کنند. اغلب، درمان با انگیزه درد انجام می شود زیرا افرادی که از سردرد، درد شکم، درد مفاصل و میگرن رنج می برند برای تسکین به سم زدایی روی می آورند. جلسات آب درمانی روده بزرگ ممکن است به دلایل پزشکی مانند قبل و بعد از جراحی، نمونه مدفوع و اشعه ایکس باریم توصیه شود.

فواید:

پاکسازی روده بزرگ: تجمع زباله های سمی در جذب و حذف اختلال ایجاد می کند. هنگامی که رسوبات زباله های سمی از روده بزرگ خارج می شود، شروع به رفتار “عادی” می کند. از این نظر، کولون یک درمان جوانسازی است.

تقویت سلامت عضلات روده بزرگ: تجمع سموم روده بزرگ را کند می کند. با این حال، هنگامی که کولون پاک می شود، بهبود قابل توجهی در پریستالسیس (انقباض عضلانی روده بزرگ) وجود دارد. انجام آب درمانی روده بزرگ تا حدودی مانند قرار دادن کولون در یک جلسه تمرینی عالی است.

تغییر شکل: وقتی روده بزرگ حاوی رسوبات زائد ناخواسته باشد، متسع و بدشکل می شود. این به نوبه خود منجر به تجمع زباله های بزرگتر می شود. آب درمانی کولون از شر هر گونه ضایعات برآمده خلاص می شود و کولون را قادر می سازد شکل طبیعی خود را به دست آورد.

سلامت کلی: روده بزرگ در انتهای سلامت و تندرستی ما قرار دارد. وقتی روده بزرگ از سموم پاک می شود، هضم بهتر می شود و متابولیسم بالا می رود. ایمنی جوان می شود. در نتیجه، احساس خوشبختی و سلامتی افزایش می یابد.

آبرسانی: پس از آب درمانی، آب از طریق روده بزرگ جذب می شود. گردش خون افزایش می یابد. سموم دفع می شوند و این به اورمی و سموم پایان می دهد. همچنین دفع مواد زائد را از طریق کلیه و پوست افزایش می دهد. بنابراین، سلامت قلب و عروق بهبود می یابد و سیستم گردش خون کارآمدتر می شود.

رژیم لاغری سریع