فناوری های جدید بستر مناسبی برای اصلاح ساختار بانکی است


فناوری های جدید بستر مناسبی برای اصلاح ساختار بانکی است

رئیس کل بانک مرکزی در مراسم افتتاح «سندباکس» بانک مرکزی گفت: استفاده از فناوری های نوین بستر مناسبی برای اجرای اصلاح ساختار بانکی است.


به گزارش ایلنا، علی صالح آبادی در مراسم افتتاح سندباکس بانک مرکزی، فضای بانکی کشور را رو به رشد و تکامل دانست و گفت: بانک مرکزی به عنوان ناظر قوانین پولی و بانکی وظیفه خود می بیند که از نوآوری در حوزه بانکی حمایت کند. بخش.” بنابراین، توسعه فناوری مستلزم ایجاد یک محیط آزمون نظارتی است و ایجاد این محیط آزمایشی موجب رشد نوآوری در حوزه‌های فناوری جدید در بخش بانکی و بانکی خواهد شد.


رئیس کل بانک مرکزی افزود: ارائه دانش و آگاهی مردم در زمینه های تخصصی همواره فرصت های جدیدی را در محیط ایجاد می کند و این نمود عینی این واقعیت است چرا که 40 روز پیش میزبان فعالان ملی فناوری بودیم. محیط زیست.

وی ایجاد این محیط را زیر نظر دبیرخانه شرکت ملی انفورماتیک با تلاش و همکاری بانک مرکزی، معاون شورای سیاست گذاری فناوری های نوین تشریح کرد و ابراز امیدواری کرد: یکی از ایده های فناورانه در بخش بانکداری عمومی و مردم باید از آن بهره مند شوند.

رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به اینکه امروزه اشخاص حقیقی و حقوقی در کشور مشتری نظام بانکی و بانکی هستند، گفت: مردم شروع کرده اند و استفاده از فناوری های نوین می تواند به حرکت رو به جلوی بانک مرکزی کمک کند. این اصلاحات

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، سوپ تک و رگ تک می خواهند روابط بانک مرکزی و بانک ها را بهبود بخشند که می تواند اصلاحات در سیستم بانکی را تسریع کند.

یک مقام ارشد بانک مرکزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نوآوری‌های زیادی در نحوه تعامل مردم با مشتریان و بانک‌ها در حال انجام است و این نوآوری‌ها باید ادامه یابد تا نظارت بانکی و پولی دقیق‌تر و دقیق‌تر شود. خدمات خوب به شهروندان، از جمله و سایر خدمات بانکی.

صالح آبادی با استقبال از نظرات و پیشنهادات فعالان این حوزه ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم و ایده های جدیدی از محیط آزمون وارد محیط تمرین شود.

وی گفت: در این زمینه بانک مرکزی به عنوان رگولاتور پولی و بانکی وظیفه دارد بستر و شرایط لازم را برای رشد و توسعه نوآوری های فناورانه در کشور فراهم کند و این نوآوری ها را تا زمان ظهور ترویج دهد. و بانکداری در کشور


انتهای پیام/