فعالیت های سلامتی برای سالم ماندن

محل کار برای هر کارمندی مانند خانه دوم است. ایجاد یک برنامه سلامتی در محل مهم است زیرا بیشتر وقت یک کارمند در محل کار می گذرد. آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که یک فرد سالم هر سال سه روز را از دست می دهد، در حالی که یک فرد دارای اضافه وزن یا چاق پنج روز را از دست می دهد. به بهره‌وری کارکنان و هزینه‌های آن برای کسب‌وکار اشاره نکنیم. دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها راه هایی را برای مراقبت از نیروی کار خود در نظر می گیرند. همچنین یکی از راه های جذب استعداد، ایجاد پیوند بین کارکنان و کاهش جابجایی کارکنان است.

سلامتی با غذای خوب شروع می شود. و چه چیزی می تواند بهتر از معرفی منوی غذایی سالم برای کارمندان در غذاخوری شرکت باشد. ثابت شده است که کمبود وقت اغلب کارمند را مجبور می کند که گزینه های موجود را بخورد و معمولاً معلوم می شود که گزینه های غذاخوری است. یک منوی داخلی که به کارمندان اجازه می دهد غذاهای سالم را انتخاب کنند و به غذاهای ناسالم متوسل نشوند یک ارزش افزوده ایده آل است. علاوه بر این، از آنجایی که بسیاری از پروفایل های کسب و کار نیاز به سفر دارند، آموزش کارمندان در مورد نوع انتخاب غذایی که باید در حال حرکت انجام دهند با خواندن برچسب می تواند به آنها کمک زیادی کند.

توانمندسازی کارکنان با درک درستی از تغذیه سالم و متعادل، راهی هوشمندانه برای کمک به آنها در خوردن آگاهانه است. مشاوره‌های تغذیه‌ای، اردوهایی برای آموزش کارکنان در مورد جنبه‌های مختلف سلامت مانند اندازه وعده‌ها، مواد مغذی ضروری، ارزیابی ترکیب بدن، کارگاه‌های آموزشی برای بحث درباره نگرانی‌های کارکنان و ارزیابی‌های سلامت محیطی از آگاهی را در سازمان ایجاد می‌کند. به روز رسانی سلامت از طریق خبرنامه های مختلف یا به روز رسانی های آنلاین نیز می تواند راهی سرگرم کننده برای آموزش آنها باشد. برون سپاری متخصصان تغذیه برای طراحی رژیم غذایی با در نظر گرفتن علایق، دوست نداشتن، آلرژی ها، سبک زندگی، وضعیت اقتصادی، وضعیت سلامت، شمارش خون، سن و جنسیت کارمندان می تواند ابزاری برای ایجاد انگیزه در کارکنان برای تمرکز بر سلامت و حفظ تناسب اندام باشد.

بسیاری از فعالیت های سلامتی بازیگوش را نیز می توان توسط کارفرما در محل کار انجام داد. معاینات منظم و معاینات سلامتی برای تشخیص به موقع مشکلات سلامتی می تواند سازماندهی شود. حمایت مالی از تیم‌های ورزشی که توسط کارفرمایان حمایت می‌شوند، یکی دیگر از راه‌های جالب برای قرار دادن کارکنان تحت یک پلت فرم سلامت است. اندازه گیری فواصل در سالن ها و محل شرکت برای تعیین اهداف پیاده روی برای کارمندان می تواند کارمندان را در طول روز فعال تر کند. بسیاری از سازمان ها نیز موضوعی را برای ماه انتخاب می کنند، مانند: به عنوان مثال، یک ماه بدون آب نبات، یک ماه پیاده روی روزانه 30 دقیقه ای، یک ماه کم قند، یا یک ماه “آگاهانه از نمک” که هیجان را حفظ می کند.

فعالیت های تناسب اندام در محل مانند یوگا، زومبا و ایروبیک می تواند گام دیگری باشد. تحقیقات نشان می دهد که کارکنانی که این فرصت ها به آنها داده می شود بهتر می توانند استرس را مدیریت کنند و بهره وری کار خود را بهبود بخشند. یافتن پاداش برای افراد با عملکرد بالا نه تنها برای اهداف کاری، بلکه برای اهداف سلامتی نیز می تواند انگیزه بیشتری در کارکنان ایجاد کند تا در جهت سالمتر شدن تلاش کنند.

غیبت های گاه به گاه اجتناب ناپذیر است. اما غیبت های مکرر مواردی هستند که می توانند هزینه های گزافی برای کارفرما داشته باشند و بهره وری کلی شرکت را مختل کنند و چه چیزی بهتر از اجرای فعالیت های سلامت و تندرستی برای کارکنان؟

رژیم لاغری سریع