فطرت انسان حکم می کند که ما با ظلم مخالفیم


فطرت انسان حکم می کند که ما با ظلم مخالفیم

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی با بیان اینکه هرکس کار خود را تمام کند کشور آباد می شود، تاکید کرد: هرکس مانع کار مردم شود مجرم است و باید تحت تعقیب قرار گیرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی امروز جمعه 23 مرداد 1401 در مراسم صبحگاه روز هفتم محرم الحرام در حرم خواهر حضرت فاطمه اخری (س) برگزار شد. امام رضا (علیه السلام) در رشت با بیان اینکه مسئله خونخواهی و انتقام جویی در طول تاریخ از سر ظلم و دروغ و کفر بوده است.


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه دشمنان دین می خواهند خدا از زندگی انسان حذف شود، تصریح کرد: اگر خدا در زندگی انسان نباشد زندگی بی معنا می شود.


وی در پاسخ به این سوال که اگر دین و پیامبران نبودند، فتوای عقل در مورد ظلم در جامعه چیست؟، اظهار داشت: نظر عقل بر ظلم، فتوای قبح و قبح; ذهن انسان، عدالت را خوب و ظلم را زشت می داند.


حجت الاسلام والمسلمین رمضانی ادامه داد: عقل عملی نیز بر رواج ظلم در جامعه تاکید دارد و حضور در میدان و مقابله با ظلم را در زمان مناسب نیز زشت می داند.


وی افزود: فطرت انسان حکم می کند که در مقابل ظلم بایستیم، اما دین در این زمینه می گوید هر برخوردی باید رضای خدا باشد.


نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر اجازه ظلم در جامعه داده شود بشریت هرگز رنگ شادی نخواهد دید، تصریح کرد: روشنفکران دنیا برای جنایت هایی مانند قتل مجازات های مختلفی در نظر گرفته اند. تجاوز به عنف، دزدی و غیره، زیرا اگر تعرض و دزدی در جامعه جایز باشد، امنیت از بین می رود.


وی با تاکید بر اینکه عده ای مانند داعشی ها که مدعی دین هستند از بدو تولد کلمه کشتن را به کودکان می آموزند، گفت: در همه جای دنیا برای کسانی که جنایت می کنند و در مسیر اشتباه قرار می گیرند محاکمه و مجازات وجود دارد.


حجت الاسلام والمسلمین رمضانی با بیان اینکه پیشگیری از ظلم امری عقلانی است، تصریح کرد: نظام سلطه به دنبال گسترش ظلم و بردگی بشر است اما مکتب عاشورا ما را تربیت می کند که با این رویکرد مبارزه کنیم.


وی با اشاره به اینکه هرکس کار خود را کامل انجام دهد کشور آباد می شود، تاکید کرد: هرکس کار مردم را به تاخیر بیندازد مجرم است و باید پاسخگو باشد.


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه با بیان اینکه هرکس مسئول است باید بازخواست و پاسخگو باشد، تصریح کرد: هیچکس حق ندارد از بیت المال به عنوان حقوق بگیرد جز معطل مردم. .


حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در ادامه با بیان اینکه دین مبین اسلام بر این نکته تاکید دارد که هرگونه جهاد و ظلم مقابله ای فقط برای رضای خدا باشد، تصریح کرد: هر کاری برای خدا به زندگی معنا می بخشد. همان طور که دعا و ایمان برای خداست، جنگ و خونخواهی هم باید برای خدا باشد.


نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: پیام زیارت عاشورا و اجتماع عاشورا این است که باید برای یک حادثه بزرگ یعنی تحقق عدالت در جامعه انسانی و مبارزه آماده شویم. در برابر. فساد.


به گفته دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مجالس حسینی مردم را برای مبارزه با فساد، عدالت و عدالت تربیت می کند.


وی با بیان اینکه مردم باید به وظایف خود در قبال امام زمان (عج) یعنی خودسازی، تحول و زمینه سازی توجه کنند، تصریح کرد: در مجالس حسینی باید اهل «اهل» شویم؛ اما در مجالس حسینی باید اهل بیت باشیم. هر چه به اهل بیت (ع) نزدیک می شویم «تناسب» بیشتر می شود.


حجت الاسلام والمسلمین رمضانی با بیان اینکه والدین باید برای فرزندان خود دعا کنند، تصریح کرد: فرزند می تواند در خانواده تغییراتی ایجاد کند و به جامانده از حسنات والدین تبدیل شود.


نماینده مردم گیلان در اجلاس خبرگان رهبری با تاکید بر فراگیری، آموختن و عمل به کتاب سیره امام حسین(ع)، اذعان داشت: همه عاشقان اهل بیت(ع) می توانند «اهل» باشند.انتهای پیام/