فرمانده نیروی پدافند هوایی از منطقه پدافند هوایی غرب بازدید کرد


فرمانده نیروی پدافند هوایی از منطقه پدافند هوایی غرب بازدید کرد

امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از منطقه پدافند هوایی غرب، ایستگاه رادار شهید دستنبو و پایگاه شهید مومنی بازدید کرد.


به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از منطقه پدافند هوایی غرب کشور و ایستگاه راداری شهید دستنبو و سایت شهید مومنی بازدید کرد.


وی به دست اندرکاران سایت شهید مومنی گفت: جنگ های امروز با هدف حمله هوایی و پدافند هوایی است و هر جا که جنگ رخ می دهد ابتدا دفاع است. در دوران دفاع مقدس هم اینطور بود، هرچند تجهیزات ما ابتدایی بود، اما همان توپ های چهارده و نیم، پنجاه و هفت، بیست و سه، سی و پنج میلی متری و سایر سامانه ها اولین هدف هواپیماهای بعثی بود که از بین بردن پدافند هوایی به دلیل نفوذ هوا. . خودت را باز کن


فرمانده نیروی هوافضای ارتش با اشاره به هوشمندی و نبوغ جوانان در دوران دفاع مقدس، گفت: چندین کشور به دلیل اوایل انقلاب اسلامی و درک ضعف نیروهای نظامی ما سعی در تهاجم به کشور داشته اند. ” این آب و خاک نادیده گرفته شد. جنگ به گونه ای ادامه یافت که از تمام تجهیزاتی که دشمن تصور می کرد نمی توانیم مستقیماً علیه آنها استفاده کنیم، استفاده کردیم.


امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد با تاکید بر اینکه شرایط اکنون تغییر کرده و قابل مقایسه با دوران دفاع مقدس نیست، تصریح کرد: امروزه بسیاری از فناوری پدافند هوایی بومی است. پدافند هوایی در هر لحظه در حال تحول و متفاوت است و این در کنار قدرت بازدارندگی بالای ما در برابر دشمنان نشان می دهد که پدافند هوایی ارتش ایران به عنوان یک نیرو در منطقه و جهان شناخته شده است.


امیر سرتیپ صباحی فردس از اقدامات انجام شده به جای شهید مومنی استقبال کرد و ادامه داد: مجریه پدافند تاکنون روند صعودی بسیار خوبی از جمله در شهید مومنی داشته است، مومنی یکی از یگان هایی است که پیشرفت چشمگیری داشته است.


انتهای پیام/