فرصتی برای ادامه همکاری روسیه با ائتلاف اوپک پلاس


فرصتی برای ادامه همکاری روسیه با ائتلاف اوپک پلاس

معاون نخست وزیر روسیه از احتمال ادامه همکاری با ائتلاف اوپک پلاس خبر داد.


به گزارش رویترز، الکساندر نواک روز پنجشنبه، 26 ژوئن، پس از دیدار غیرمنتظره در حومه مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ با عبدالعزیز بوسلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت: روسیه می تواند پس از توافق اوپک برای استخراج نفت پس از سال 2022 همکاری کند. . بده.


شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان که در دستور کار رسمی وی نبود، با تعجب در مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ سخنرانی کرد، اما بسیاری از مهمانان در آن شرکت نکردند.


این در شرایطی اتفاق می افتد که خریداران غربی به دلیل تحریم های غرب از واردات نفت روسیه خودداری می کنند و روسیه نیز نفت کمتری را نسبت به آنچه که در حال حاضر در سهمیه اوپک پلاس دارد، عرضه می کند.


اوپک پلاس که روز پنجشنبه منتشر شد، می‌گوید تولید نفت خام روسیه در ماه مه به 9.273 میلیون بشکه رسیده است که از 9.159 میلیون بشکه در روز در آوریل افزایش یافته است.


معاون نخست وزیر روسیه وعده داده است که هند و چین به دلیل تقاضای زیاد برای نفت خام روسیه، عرضه نفت خام خود را در ماه آینده افزایش خواهند داد.


با این حال، روسیه 1.2 میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه 10.550 میلیون بشکه ای خود در روز در ماه گذشته تولید کرد.


دیدار عبدالعزیز بن سلمان و ناواک بیش از یک ساعت به طول انجامید. نواک در پاسخ به این سوال که آیا شرکای اوپک پلاس از کمبود تولید روسیه شکایت دارند یا خیر، به خبرنگاران گفت: «ما وضعیت کنونی بازار جهانی نفت را با وجود عدم قطعیت ها متعادل می بینیم.


نواک گفت روسیه می تواند حتی پس از پایان قرارداد فعلی در اواخر سال جاری به همکاری با ائتلاف اوپک پلاس ادامه دهد.


وی گفت: همه چیز به وضعیت بازار بستگی دارد و اینکه آیا هر کشوری به سهمیه همکاری اوپک و غیراوپک نیاز دارد تا پایان سال جاری مشخص خواهد شد.


عبدالعزیز بن مسلم، اگرچه تمایلی به اظهار نظر نداشت، روابط روسیه و عربستان و جو ریاض را توصیف کرد.


انتهای پیام/