فراخوان کنگره ملی شعر حفاظت مقدس منتشر شد


فراخوان کنگره ملی شعر حفاظت مقدس منتشر شد

علاقه مندان به شرکت در بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس می توانند آثار خود را تا تاریخ 10 شهریور 1401 به دبیرخانه این دوره ارسال کنند.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و حراست، فراخوان بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر حراست (ویژه استان تهران) با محورهای اصلی این جشنواره منتشر شد. اعلام شدند. محمدمهدی عبداللهی دبیر اجرایی این کنگره در این باره گفت: فراخوان بیست و چهارمین کنگره شعر حراست به همت معاونت فرهنگی انقلاب ملی و موزه حراست منتشر شد. لذا شاعران مقیم استان تهران می توانند آثار خود را تا 10 شهریور 1401 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.


وی همچنین با اشاره به گروه های شرکت کننده بیان کرد: بزرگسالان و نوجوانان می توانند در بیست و سومین کنگره شعر حراست تهران شرکت کنند.


یکی از اعضای شورای عالی شعر بسیج هنرمندان کشور با اشاره به شرایط عمومی تولید آثار و اینکه اشعار ارسالی قبلاً در کتاب یا نشریه مستقل یا مشترک منتشر نشده است، تاکید کرد: با توجه به ثبت اشعار. در دبیرخانه مرکزی شاعران فقط در یک استان می توانند شرکت کنند و در صورت حضور در استان های مختلف از داوری حذف می شوند.


عبداللهی افزود: اشعار در هفت بخش از شعر کلی دفاع مقدس (آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایی و…)، شعر دفاع مقدس بین المللی اسلامی و مقاومت (محور کشورهای مقاومت)، شعر دفاع مقدس با استفاده از عاشورا. عناوین زیر مورد ارزیابی و جوایز قرار می گیرد: شعر دفاع مقدس و نقش آن در تبیین جهاد، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس و شعر کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زن. بطور جداگانه.


به گفته دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره شعر حراست مقدس تهران، اشعار به صورت چاپی و در قالب فایل ورد ارسال شود. تعداد ارسالی محدود نیست. شاعران می توانند اشعار خود را به شماره واتساپ 09356266472 یا www.IRANRHDM.IR ارسال کنند. آدرس دبیرخانه مرکزی کنگره میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، خیابان سرو، موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ساختمان شهدا، معاونت فرهنگی باغ هنر موزه اسلامی است. انقلاب و حراست مقدس و شماره تلفن دبیرخانه مرکزی 88657026-021 می باشد.


وی در پایان افزود: بهترین اشعار هر هفت بخش در قالب یک مجموعه ویرایش و منتشر می شود. زمان اعلام نتایج و مراسم اختتامیه متعاقبا اعلام خواهد شد.


انتهای پست/