فاضلی: دیدیم که 100 بازیکن زاپاتا را انتخاب کردند


    فاضلی: دیدیم که 100 بازیکن زاپاتا را انتخاب کردند

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک معتقد است عدم اجرای VAR در فوتبال ایران ممکن است در جامعه داوری تردید ایجاد کند.


به گزارش ایلنا، وحید فضلی مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک پس از بازی دوستانه تیمش مقابل مسا رفسنجانی گفت: این نهمین بازی دوستانه ما از آغاز تمریناتمان از ۱۸ تیرماه بود و چهارمین بازی دوستانه آخر ما بود. پنج روز. نتیجه برای ما مهم نیست و سیستم و افراد مختلف را تست می کنیم تا با بیشترین هماهنگی وارد مسابقات شوند. برد و باخت برای ما در این بازی ها مهم نیست و هدفمان را هدف قرار می دهیم و امروز هم با سه بازیکن آکادمی خود بازی کردیم. تیممان را به دو قسمت تقسیم کردیم، یکی از آنها دیروز مقابل گل گهر بازی کرد، اما امروز یک قسمت دیگر را به بازی فرستادیم که سه بازیکنمان خسته شدند و به همین دلیل از سه بازیکن جدید استفاده کردیم تا بازی برگزار نشود. باید به احترام تیم مس لغو شود.


وی در خصوص خرید تیم آلومینیوم اراک کلمبیا گفت: احتمالا بیش از 100 بازیکن را دیدیم و قبل از رسیدن به زاپاتا تحقیقات زیادی انجام دادیم. او فصل گذشته 28 بازی در لیگ برتر کرواسی انجام داد و پیش از آن نیز در مولداوی بود. ما به دنبال بازیکنی چند پستی بودیم که بتواند در پست وینگر و مهاجم بازی کند و امروز که 15 دقیقه بازی کردیم عملکرد او را دیدیم. خدا را شکر با فشاری که این پنج روز داشتیم بازیکنان ما به سلامت از زمین بیرون آمدند چون فشار زیادی داشتند. در مرحله بعد می خواهیم برنامه ای برای اعزام تیم آماده به مسابقات ایجاد کنیم.


مربی تیم فوتبال آلومینیوم در واکنش به درگیری بازیکنان در یک بازی دوستانه و اینکه آیا این درگیری ها در لیگ ادامه دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: خیر، این درگیری ها طبیعی است و همانطور که گفتم بازیکنان تحت فشار هستند و گیج می شوند. ذهنی این وضعیت در بازی ها اتفاق نمی افتد اما داور در حد این بازی نبود که به آقای ربیج گفتم و ایشان هم قبول کردند. هیچ مشکلی بین کادر فنی دو تیم وجود نداشت و بازیکنان هم تحت فشار بودند که این درگیری ها طبیعی است و قطعا در لیگ شاهد این موارد نخواهیم بود.


فاضلی درباره رویارویی با هواداران در هفته اول و اینکه فصل گذشته درگیری بین نیمکت آلومینیومی و ساکت الهامی وجود داشت و اینکه او این تقابل را چگونه می بیند، گفت: ما قرعه کشی را دنبال نکردیم چون واقعا به دنبال یک مسابقه هستیم. قوی شروع و تساوی مهم نبود. تساوی ما متعادل است زیرا مقابل تیم های قدرتمند بازی می کنیم و این می تواند در آینده به نفع ما باشد. من در مورد طرف های بازی قبلی صحبت نمی کنم، اما آنچه در فوتبال اتفاق می افتد با گذشت زمان مشخص می شود. شرایطی که برای هر دو تیم پیش می آید در داخل زمین است و ما کاری به آن چیزها نداریم. فلسفه ما احترام به هم است و از بازیکنان خواستیم به همه احترام بگذارند.


وی درباره اینکه بازیکنان در یک بازی دوستانه به داور مسابقه اعتراض کردند و شاید نبود VAR به این فشار در لیگ بیافزاید، گفت: اگر واقعا می خواهیم فوتبالمان حرفه ای شود، حضور VAR ضروری است. ما برای سلامت فوتبال خود به این فناوری نیاز داریم و مشکلات داوری در فصول گذشته باعث ایجاد تردید در جامعه داوری شده است و این تردید ابتدا داوران و سپس تیم ها را درگیر می کند. حتی برای اجرای VAR از باشگاه ها کمک خواستیم و اجرای آن باید در اولویت فدراسیون فوتبال باشد. ما دلایل زیادی برای استفاده از VAR داریم و می تواند به فوتبال ما کمک کند.انتهای پست/