فارابی صلاحیت حرفه ای کارگردانان فیلم اول را تایید می کند


فارابی صلاحیت حرفه ای کارگردانان فیلم اول را تایید می کند

معاون نظارت و ارزیاب این فیلم از آغاز ثبت نام اولین گواهی کارگردانی فیلم در باشگاه کارگردانان فیلم اولیه بنیاد سینمایی فارابی خبر داد.


به گزارش حبیبو ایل بیگی، نماینده روابط عمومی فیلم، ایلنا به نقل از ناظر و معاون ارزشیابی روابط عمومی فیلم، ضمن اشاره به آغاز مراحل ثبت نام و صدور گواهینامه کارگردانان حرفه ای سینما از اول تیرماه از طریق باشگاه فیلم اولیه فارابی، گفت: فیلمبرداری فیلم از اول تیرماه آغاز می شود. سامانه، گفت: با سپردن فرآیند صدور گواهینامه فیلمسازان حرفه ای به بنیاد سینمایی فارابی، باید روندی را توسعه می دادیم که هم بتواند در خدمت فیلمسازان شایسته باشد و هم استعدادهای سراسر کشور را شناسایی و به سینمای حرفه ای معرفی کند. در همین راستا سامانه صدور گواهینامه حرفه ای کارگردانان فیلم اول در باشگاه فیلم اول بنیاد سینمایی فارابی ایجاد و راه اندازی شده است.


با اشاره به مصوبه قبلی هیات مدیره سازمان سینمایی مبنی بر سپردن تایید صلاحیت اولین کارگردانان فیلم به بنیاد سینمایی فارابی با توجه به اختیارات رئیس سازمان و با رعایت مستندات فوق. وی از تشکیل دبیرخانه خبر داد مرحله اول صدور گواهینامه برای متقاضیان فیلم اول از اول تیرماه به آدرس https://fcfaval.ir خواهد بود.


آقای ایل بیگی در ادامه تاکید کرد که این اصلاحیه ها که اولین دستورالعمل برای احراز صلاحیت حرفه ای کارگردانان سینما بود، به دنبال جلب توجه به فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری مردم به ویژه تجربیات آنها به طور خلاصه بود. تولیدات مستند و غیر سینمایی.موجود.


قائم مقام سازمان سینمایی راه اندازی این دبیرخانه در بنیاد سینمایی فارابی را تسهیل در بررسی صلاحیت ها، شفاف سازی فرآیندها و فرآیندها و تمرکز بر ایجاد بستر مناسب برای ورود همه استعدادها به سینما دانست.


معاون نظارت و ارزیاب فیلم ادامه داد: در گذشته افرادی که تهیه کننده و سرمایه گذار خاصی نداشتند، عملا چرخه ورود به سینما را از دست می دادند، حتی اگر سرشار از استعداد باشند. اما در روند رو به رشد، اعتقاد بر این است که فارغ از جریان سرمایه، همه افراد دارای استعداد در کارگردانی و فیلمسازی می توانند از شرایط ورود به سینما و در نتیجه ایجاد دبیرخانه ای برای کارگردانان حرفه ای سینما بهره مند شوند. گامی در این راستا باید بنیاد سینمایی فارابی باشد که دولت و سازمان سینمایی را شعار محوری عدالت خواهی می دید.


وی گفت: صدور گواهینامه حرفه ای جدا از مراحل تایید فیلمنامه است و عملاً هر فردی که برای اولین بار درخواست کارگردانی می کند باید ابتدا صلاحیت دبیری دبیرخانه را تایید کند و سپس مانند سایر کارگردانان فیلمنامه را تایید کند. دستورالعمل ها را خودتان ببینید.


متقاضیان می توانند پیرو این اطلاعات با رعایت شرایط و شرایط مندرج در دستورالعمل فیلم اول به آدرس https://fcfaval.ir/instruction.pdf مراجعه کنند. ابتدا سیستم باید مراحل عضویت را تکمیل کند و پس از انجام مراحل با اطلاعات کاربر وارد شده و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل می کند. در نهایت پس از ارسال درخواست، صلاحیت متقاضی بررسی و به وی اطلاع داده می شود.


انتهای پیام/