غلامعلی: امیدوارم مهاجران به صورت سهمیه در فوتبال ایران بازی کنند/ تیم امیدهای پرسپولیس را به چالش کشیدیم


غلامعلی: امیدوارم مهاجران به صورت سهمیه در فوتبال ایران بازی کنند/ تیم امیدهای پرسپولیس را به چالش کشیدیم

سرمربی تیم ملی مهاجرین افغانستان از آماده سازی این تیم ملی و برنامه های خود برای شاگردان صحبت کرد.


عباس غلامعلی سرمربی تیم ملی مهاجر افغانستانی درباره انتخاب و آماده سازی بازیکنان این تیم به ایلنا گفت: حدود 500 کودک مهاجر از سراسر کشور برای تست به تهران آمدند و با توجه به محدودیت هایی که داشتیم، انتخاب 23 نفر رده سنی این بازیکنان بین 17 تا 22 سال است و برای تیم ملی زیر 23 سال افغانستان انتخاب می شوند.


وی ادامه داد: حدود 90 درصد تیم زیر 23 سال افغانستان را این بچه ها تشکیل می دهند زیرا تیم ملی آنها عملاً دیگر انسجام ندارد و برای مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا آماده می شوند.


غلامعلی افزود: آزمون در 4 روز انجام شد و دو هفته دیگر برای آماده سازی این کودکان فرصت داریم. بعد از آن به کابل می رویم و یک تورنمنت چهارجانبه برگزار می شود. یک بازی با تیم های امید استقلال انجام دادیم که در مدت کوتاهی نکات تاکتیکی به آنها دادیم.


سرمربی تیم مهاجرین درباره شرایط بازیکنان منتخب گفت: بازیکنان بسیار مستعدی هستند اما نه آکادمیک بازی کرده اند و نه مربیگری شده اند. از نظر فنی و شخصی واقعاً قابل توجه هستند و می توانند در بین لژیونرها قرار بگیرند. متأسفانه طبق قانون که از سال 1996 اجرا می شود، بازیکنان مهاجر نمی توانند در اینجا بازی کنند و لیگ افغانستان آنقدر قوی و پویا نیست که خود را نشان دهد. به خاطر این مشکل عقب هستند و ما شبانه روز با این بچه ها کار می کنیم.


وی درباره دیدار با تیم امید استقلال گفت: این بازی فیزیکی و خوب بود. تیم های زیادی هستند و از آنجایی که رده امید به بازیکنان بزرگسال نزدیک است، بیشتر ملی پوشان در رده امید و جوانان هستند. بچه های ما با توجه به شرایطی که داشتند توانستند یک بر صفر برنده شوند.


غلامعلی درباره تقابل با تیم امیدهای پرسپولیس نیز گفت: پرسپولیس با بازیکنان کامل مقابل ما بازی کرد و تیم مدعی قدرتمندی است. بازی بدون گل تا دقیقه 75 با تساوی دنبال می شد. حتی سرمربی پرسپولیس هم اعتراف کرد که ما آنها را به چالش کشیدیم. آنها خودشان تیم بزرگسالان پرسپولیس را به چالش کشیدند و کار بسیار سختی مقابل ما داشتند. استراتژی ما این است که دو تیم مختلف را در دو نیمه وارد میدان کنیم تا نقاط قوت و ضعف آنها را پیدا کنیم. به این ترتیب چون ترکیب تیم عوض شده بود در نیمه دوم یک گل از کرنر و یک ضربه پنالتی به ثمر رساندیم.


غلامعلی همچنین درباره حمایت از تیم مهاجرین گفت: این تیم از سوی فدراسیون فوتبال افغانستان، سفارت افغانستان در ایران و همچنین کمیته ملی المپیک این کشور حمایت می شود. از ایران نیز پشتیبانی می شود تا برای سفر به خارج از کشور مشکلی نداشته باشند. چندین حامی مالی وجود دارد و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد. تمرینات تیمی 26 شهریور در زمین برگزار می شود و برنامه ها را دنبال می کنیم.


سرمربی تیم ملی اتباع افغانستان درباره برنامه های پیش رو برای این تیم گفت: با تیم های ملی جوانان و نوجوانان ایران به توافق رسیده ایم که بتوانیم دو بازی انجام دهیم. از آنجایی که موضوع آماده سازی است، در این بازی های دوستانه ما نقاط قوت و ضعف را آزمایش می کنیم تا بازی های بسیار بهتری را انجام دهیم.


وی درباره همکاری با این بازیکنان نیز گفت: چند سالی است که با تیم مهاجرین کار می کنم. آنها بازیکنان فوق العاده با استعدادی هستند. در فوتسال مقام دوم بازی های آسیایی را کسب کردند. آنها شادی دیگری جز ورزش ندارند و به ورزش حرفه ای پایبند هستند. آنها به خاطر فرصت هایی که دارند بسیار سپاسگزار هستند. آنها فیزیک قوی دارند و اگر راه حل مناسبی را به آنها نشان دهید، به دنبال تنبلی نمی روند. امیدوارم این بچه ها در ایران فوتبال بازی کنند. مثلاً هر تیمی باید 5 سهمیه برای همه رده ها داشته باشد چون حق آنهاست و در این کشور زندگی می کنند. اگر به صورت محدود مجاز باشند بسیار خوب خواهد بود.


انتهای پست/