غرق شدن مورد تایید شغل بایدن پس از خروج آمریکا از افغانستان


رئیس جمهور بایدن در مواجهه با انتقادات دو حزبی برای رسیدگی به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ، شاهد کاهش گسترده مصوبات مشاغل دولتی بوده است.

نظرسنجی جدیدی که توسط Marist ، NPR و PBS NewsHour انجام شد نشان می دهد که از ماه مه تا سپتامبر ، مصوبات شغلی 10 واحد کاهش یافته است ، از 53٪ به 43٪. 7 درصد از پاسخ دهندگان مطمئن نبودند.

در طرف مقابل ، نارضایتی از مشاغل نسبت به ماه مه 10 واحد افزایش یافت و از 41 درصد پاسخ دهندگان به 51 درصد افزایش یافت.

نظرسنجی گروهی با 1241 بزرگسال از 26 اوت تا 31 اوت انجام شد. خطای مثبت یا منفی 3.8 There وجود دارد.

نظرسنجی جداگانه اخیر ABC News/واشنگتن پست نیز کاهش قابل توجهی در تأیید شغل بایدن نشان داد.

تأیید بایدن
هنگامی که بایدن به قدرت رسید ، میزان رضایت او به 67 درصد افزایش یافت.
Sipa از طریق Oliver Contreras/AP Images

در نظرسنجی از 1006 فرد بزرگسال از 29 آگوست تا 1 سپتامبر ، تأیید شغل از 50 درصد در ماه ژوئن به 44 درصد کاهش یافت و 51 درصد مخالف بودند.

بایدن ، که با حمایت 67 درصدی به قدرت رسید ، پس از کاهش تدریجی در تابستان ، اکنون در 44 درصد قرار دارد. حاشیه خطا در این مطالعه 3.5 واحد درصد است.

این کاهش شدید چند روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده خروج کامل نظامیان خود از افغانستان را به پایان رساند ، که در این هفته 13 آمریکایی و نزدیک به 200 افغانستان کشته شدند.

سرباز نیروی هوایی آمریکا
جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت که حدود 100 آمریکایی پس از خروج آمریکا در افغانستان باقی مانده اند.
گروهبان نیروی هوایی آمریکا تیلور کال از طریق AP

سه شنبه طولانی ترین جنگ آمریکا بود که 19 سال و 47 هفته به طول انجامید و حدود 2 تریلیون دلار هزینه داشت و جان حدود 2500 آمریکایی و 240 هزار افغان را در طول این سال ها گرفت.

نیروهای آمریکایی از 14 آگوست به این طرف به تخلیه بیش از 122 هزار غیرنظامی در هواپیماهای آمریکایی کمک کرده اند ، زیرا طالبان کنترل این کشور را در دست گرفته اند و هزاران نفر نیز برای فرار از کشور قبل از موعد مقرر هجوم آورده اند.

با این حال ، به گفته پنتاگون ، “صدها” آمریکایی پس از تخلیه در کشورهای جنگ زده باقی می مانند.

یک قربانی که در حمله مرگبار در خارج از فرودگاه کابل در افغانستان زخمی شده است ، در یک بیمارستان تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرد.
یک قربانی که در حمله مرگبار در خارج از فرودگاه کابل در افغانستان زخمی شده است ، در یک بیمارستان تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرد.
(خواجه توفیق صدیقی/AP

روز چهارشنبه ، جن ساکی ، سخنگوی کاخ سفید گفت که احتمالاً این تعداد به “100” آمریکایی نزدیکتر است.

بر اساس نظرسنجی مارست ، 61 درصد از آمریکایی ها با نحوه برخورد بایدن با بحران افغانستان مخالف بودند ، اما تنها 32 درصد موافق بودند. به طور مشابه ، نظرسنجی ABC News/واشنگتن پست نشان داد که 60 درصد در برابر 30 درصد موافق نیستند.

صدها نفر در کنار هواپیمای ترابری C-17 نیروی هوایی آمریکا در حال حرکت در طول باند فرودگاه فرودگاه بین المللی کابل ، افغانستان هستند.
صدها نفر در کنار هواپیمای ترابری C-17 نیروی هوایی آمریکا در حال حرکت در طول باند فرودگاه فرودگاه بین المللی کابل ، افغانستان رانندگی می کنند.
UGC از طریق AP تأیید شد

نظرسنجی ABC/واشنگتن پست در مورد تأثیر خروج ایالات متحده بر امنیت ملی از تروریسم تقریباً یکسان بود. 45 said گفتند هیچ تفاوتی وجود ندارد و 43 said گفتند که امنیت کشور کمتر است. تنها 8 درصد گفتند که کشور به دلیل خروج از کشور امن تر است.

به طور کلی ، نظرسنجی Marist نشان داد که 71 Americans از آمریکایی ها نقش ایالات متحده در افغانستان را “شکست” و تنها 20 said گفتند که “موفقیت” است.

فرار پناهجویان از کابل ، افغانستان
پناهجویانی که از کابل ، افغانستان تخلیه شده اند ، پیاده می روند تا با اتوبوس به مرکز پناهجویان نزدیک برسند.
Ken Cedeno/Sipa USA (Sipa از طریق تصاویر AP)

دیدگاهتان را بنویسید