عکس MSG مورد علاقه جورج کالینسکی و تالار مشاهیر


جورج کالینسکی ، عکاس رسمی باغ از سال 1966 ، این ماه تالار مشاهیر بسکتبال یادبود Naismith (جایزه رسانه Curt Gowdy) را دریافت می کند. اما ابتدا ، او با استیو سربی ، ستون نویس ، پرسش و پاسخ می دهد.

س: 5 عکس برتر چیست و چرا؟

پاسخ: 1. التون جان و جان لنون: ارزشمندترین عکس سرگرمی من در شب شکرگزاری در سال 1974 گرفته شد ، شبی که جان لنون به همراه التون جان در صحنه در مدیسون اسکوئر گاردن به صحنه رفت. این اولین کنسرت التون جان در MSG و بالاخره آخرین کنسرت جان لنون بود. در گرفتن این عکس ، من یکی از لحظات واقعاً عالی در دنیای سرگرمی را ثبت کردم. چند سال بعد عکس التون جان را قبل از شروع نمایش به او نشان دادم و او احساساتی شد.

2. علی و فرازیر: یک لحظه عالی که برای من شخصاً اهمیت زیادی داشت این بود که جو فریزیر و محمد علی قبل از “مبارزه قرن” ، اولین مبارزه قهرمانی خود در وزن سنگین ، با هم عکس گرفتند. رویداد همیشه بوکس. من آنها را برای دوربینم درگیر کردم و به طور غیرمنتظره ای فرازیر آنقدر به علی سیلی زد که او روی زمین افتاد. علی گفت: “فرازیر ، تو یک مشت محکمی هستی.” فریزر به علی گفت.

PH: Michael Sofronski DEREAM JOB عکاس رسمی Madison Square Garden عکاس جورج کالینسکی
جورج کالینسکی در حین حضور در باغ از موضوعات مختلف عکاسی کرد.
مایکل Sofronsky

3. الویس: من بسیاری از تصاویر نمادین را در زندگی ام گرفته ام و این یکی از موارد مورد علاقه من از الویس پریسلی است. من الویس را در رختکن وی قبل از اجرا در 8 ژوئن 1972 ملاقات کردم. من با او دست دادم و او از من پرسید که لحظه مورد علاقه من در باغ چه بوده است. به الویس با کت و شلوار براقش نگاه کردم و گفتم: “الویس – همین الان ، همین جا”.

4. فرانک سیناترا: من لحظات بسیار خوبی را در باغ گذراندم ، و یکی از موارد مورد علاقه من زمانی است که فرانک سیناترا به دفتر من می آید. ما با هم دست دادیم و او گفت. “سلام. نام من فرانک سیناترا است و شنیدم که شما یک عکاس عالی هستید. من می خواهم همه چیز را که درباره عکاسی می دانید در پنج دقیقه به من بگویید. ” و آن پنج دقیقه به دوستی های مادام العمر تبدیل شد.

5. ویلیس رید: در آستانه بازی هفتم فینال NBA 1970 در زمین بازی ، ممکن است رید یکی از بزرگترین لحظات تاریخ پلی آف باشد که باعث شگفتی تماشاگران گاردن و لیکرز شد. هیچ کس انتظار نداشت ویلیس آن شب بازی کند ، اما ویلیس به من گفت که اگر مجبور باشد با دست و زانو روی زمین از زمین بیرون بیاید ، این کار را انجام می دهد. او فهمید که این تنها شانس او ​​برای قهرمانی است و هیچ چیز نمی تواند او را متوقف کند. ویلیس یکی از بزرگترین کاپیتان های تمام ورزش ها بود.

برخی از عکسهای ورزشی مورد علاقه من بین سالهای 1969-71 گرفته شده است. وقتی جتز ، متس و نیکس قهرمان شدند ، رنجرز هنوز در مرحله پلی آف بود و آن زمان بود که مبارزه علی-فریزر شروع شد. ورزشکاران به نمادهای فرهنگی گسترده تری تبدیل شده اند. برادوی جو ، تام ترریفیک و کلاید همگی در این دوران متولد شدند.

س. اگر عکاس نبودید چه می کردید؟

پاسخ: من از 4 سالگی می خواستم یک هنرمند خلاق باشم. با گذشت زمان ، من یک کاریکاتوریست ورزشی و سیاسی شدم. ما همچنین اولین کالسکه های 3 طرفه و صندلی های خودرو را برای چراغ های داخلی طراحی کردیم. بنابراین ، اگر عکس نمی گرفتم ، به عنوان طراح یا هنرمند به کار خود ادامه می دادم.

س: چرا این برای شما اینقدر به عشق تبدیل شده است؟

پاسخ: دنیای عکاسی به من یک امتیاز خوب داد تا بتوانم نحوه و چرایی وقایع را مشاهده کنم. من همیشه می خواستم با افرادی ارتباط داشته باشم که بر جهان ما تأثیرگذار هستند. افتخار بزرگی بود که بتوانم رهبران ورزش ، سرگرمی و سیاست را به دست آورم.

س: سوژه شما درباره شما و عکسهای شما به طور شخصی چه گفت؟

پاسخ: من بسیار خوش شانس بودم که به شما اطلاع دادم که آهنگ های ترانه از جمله لوسیانو پاواروتی ، بیل راسل ، سناتور بیل بردلی ، پگی فلمینگ ، پاپ پل دوم و بسیاری دیگر از عکس های من چقدر استقبال می کنند. هیچ جایگزینی برای سوژه های من وجود ندارد که عکس های مورد علاقه من را گرفته باشند. برای من ، این قهرمانی من است. و خوشحالم که مسابقات قهرمانی زیادی دارم! تینا سیناترا با من تماس گرفت و گفت: شما ذات او را طوری تصرف کرده اید که گویی هیچ کس دیگری آن را نداشته است. ” من زیاد غبغب کردم

س: می خواهید عموم درباره عکس های شما چه نظری داشته باشند؟

پاسخ: من فکر نمی کنم صحبت درباره خودم آسان باشد ، اما من می خواهم مردم به اهمیت کار من در ثبت فرهنگ ما پی ببرند. عکس های من لحظات مهمی را ثبت کردند که 55 سال سابقه ما را ثبت می کند.

س: عکاس مورد علاقه شما کیست؟

پاسخ: من ری ، آرنولد نیومن ، آلفرد آیزنشتات ، آنتونی کوشی. من فکر می کنم آنتونی شایسته این افتخار با بهترین هاست!

س: راز گرفتن عکس های عالی چیست؟

پاسخ: کلید گرفتن عکس های عالی این است که چگونه با تمرکز بر روی دست ها ، چشم ها و دهان خود به عناصر طراحی عکس های خود نزدیک می شوید. ابزاری که می تواند احساسات یک سوژه را به تصویر بکشد. یک عکس باید احساس را به بیننده بگوید و آن را به بیننده منتقل کند.

س. به عکاسان جوان مشتاق چه توصیه ای می کنید؟

پاسخ: توصیه من به عکاسان این است که اصول طراحی را یاد بگیرند ، عناصر کلیدی طراحی که عکس های خوب را ایجاد می کنند. نمی توان بر اهمیت آگاهی از ساخت و طراحی تاکید کرد.

س: ویژگی Madison Square Garden چیست؟

پاسخ: مدیسون اسکوئر گاردن جایی است که همه ورزشکاران و افراد مشهور می خواهند در آن اجرا کنند. فرانک سیناترا گفت هیچ عرصه ای در جهان وجود ندارد که فضای یک رویداد بزرگ قهرمانی را در مدیسون اسکوئر گاردن داشته باشد. به این معنا که نهایی!

س: چرا این جایزه برای شما اینقدر مهم است؟

پاسخ: خوش شانس بودن برای عضویت در تالار مشاهیر به این معناست که شما از نظر همسالان خود در کار خود یکی از بهترین ها هستید. من همیشه می خواستم بهترین کاری را که انجام می دهم انجام دهم ، اما… من هیچ سرنخی نداشتم که بتوانم به سرزمین موعود بروم … … از همه کسانی که در دستیابی به این افتخار بزرگ کمک کردند تشکر می کنم! مخصوصاً همسرم ، جون ، که به من اعتقاد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید