عنایتی: نمی خواهم مربیگری را کنار بگذارم/ هیچ باشگاهی شفافیت مالی ندارد


عنایتی: نمی خواهم مربیگری را کنار بگذارم/ هیچ باشگاهی شفافیت مالی ندارد

سرمربی فصل گذشته تیم هواداران تهرانی درباره سمت خود صحبت کرد.


به گزارش ایلنا، رضا عناجی در جمع خبرنگاران فرهنگستان ملی فوتبال حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد. وی در خصوص انتخاب ساکتا الهامی به عنوان سرمربی ابتدا گفت: ابتدا به آقای ساکتا الهامی به خاطر مربیگری تیم هواداران تبریک می گویم. خدای نکرده در این باشگاه موفق شوند. با تشکر فراوان از دوستان خوبم و صاحبان این باشگاه. در این سه سالی که هوادار بودیم به اهدافمان رسیدیم. امسال شرایط این است که نتوانستیم در خدمت این دوستان باشیم و برایشان آرزوی موفقیت کنیم. پیشنهادهای دیگری نیز وجود دارد و همه ما برای آینده برنامه هایی داریم. من هم برای آینده مربی ام به آرامش نیاز دارم و می خواهم در جایی کار کنم که از هر نظر آرامش باشد و بتوانم کارم را انجام دهم. من برای بیرون نشستن مشکلی ندارم و ترجیح می دهم جایی باشم که بتوانم استراحت کنم.


وی درباره حاشیه هایی که پس از دیدار با آجرلو به وجود آمد، اظهار کرد: حملات در صفحات مجازی انجام می شود و باشگاه استقلال این حساسیت را داشت. تبریک به سردار آجرلو و تیمش. مربی آوردند و همه باید از او حمایت کنند و شرایط موفقیت او را فراهم کنند. ما هم صحبت کردیم اما توهین ها در صفحه من خیلی کم بود و همه نگران بودند و نمی خواستند اتفاقات مربیان دیگر تکرار شود. کوچینگ محل ترس نیست، بلکه محل ریسک است.


عناجی در خصوص گلایه وریا از جدایی کاپیتان های استقلال گفت: وریا نه تنها از نظر فنی، بلکه از نظر اخلاقی و هدایت تیم برای استقلال امتیاز خوبی دارد. خوب است که شرایطی را ایجاد می کنیم که والدین شرایط بهتری داشته باشند. ما هنوز یاد نگرفته ایم در این دوره از لیگ برتر حرفه ای رفتار کنیم و این خیلی بد است. قدردانی از یک بازیکن با جشن و احترام خوب بسیار آسان است. لیگ ما یک نام حرفه ای است، اما می توانیم این کارهای کوچک را انجام دهیم. مربی استقلال تا اینجا از وضعیت بازی راضی بود اما همچنان می خواست تغییر کوچیکی در تیمش بدهد. ما باید قدردان افرادی باشیم که زمانی به ما کمک کردند. با شناختی که از آقای آجرلو و دوستانش دارم قطعا اتفاق خوبی خواهد افتاد.


عناجی درباره قبول پیشنهاد احتمالی استقلال گفت: برای خودم برنامه هایی دارم و قطعا آقای ساپینتو جذب دستیار می شود و هنوز به این موضوع فکر جدی نکرده ام، چون نمی خواهم از مربیگری جدا شوم.


وی ادامه داد: از نظر مالی هیچ وقت صحبتی از استقلال نکرده ام و هر زمان که نیاز داشتم به آن نیاز داشتم و تمام تلاشم را می کنم تا به نتیجه برسد. این که آیا موفق می شوم یا نه، می توانید آن را در محل کار ببینید. من تا آخر از استقلال حمایت می کنم و تمام تلاشم را می کنم تا این اتفاق بیفتد.


عناجی درباره مشکل نقل و انتقالات در ایران گفت: ما فقط اسامی بازیکنان حرفه ای را داریم و همین اعدادی که به عنوان بازیکن مطرح می شود شاید در دنیای فوتبال عجیب نباشد اما شرایط وحشتناکی را برای ما ایجاد می کنند. کادر پزشکی بازرسی ها اغلب پس از امضای قرارداد انجام می شود. تیم‌هایی هستند که می‌توانند خیلی خوب خرید کنند، برخی متوسط ​​هستند و برخی تیم‌ها باید تماشا کنند که در انتهای بازار چه اتفاقی برای آنها می‌افتد. در هیچ یک از باشگاه ها شفافیت مالی وجود ندارد و همیشه دو یا سه تیم در کورس قهرمانی داریم. با دیدن آنها متوجه می شویم که اگر بازیکنی بعد از عقد قرارداد معاینه پزشکی انجام دهد خیلی عجیب نیست. کار سختی نیست و اگر خوب برنامه ریزی شود حل می شود.


انتهای پیام/