علت کف کردن روغن در هنگام سرخ کردن


علت کف کردن روغن در هنگام سرخ کردن

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام پختن غذاهای سرخ شده مانند کاکائو و کوفته با روغن گازدار تماس داشته باشید. اگر می خواهید علت این کف شدن و راه های جلوگیری از ایجاد کف را بدانید با ما همراه باشید.


به گزارش ایلنا، همه غذاها حاوی رطوبت هستند. اگر حتی مقدار کمی رطوبت روی سطح غذا وجود داشته باشد، زمان تماس با روغن داغ کف می کند یا کمی می جوشد.


علت كف كردن روغن، كف كردن روغن، علت كف كردن روغن هنگام سرخ كردن غذا

علت کف کردن روغن در هنگام سرخ کردن


چگونه از کف شدن روغن جلوگیری کنیم


برای جلوگیری از کف کردن یا کمتر کف کردن روغن هنگام سرخ کردن غذا. آب برخی غذاها مانند کاکائو گیاهی را بگیرید و ماهی و مرغ را با دستمال خشک کنید تا کف کند. همچنین هنگام سرخ کردن غذا یک قاشق چوبی را در روغن قرار دهید تا روغن کف نکند.


برای استفاده مجدد از روغن، هر چه روغن رطوبت بیشتری جذب کند و رطوبت غذا بیشتر شود، روغن سریعتر فاسد می شود. هنگام سرخ کردن، از بستن درب تابه خودداری کنید، زیرا رطوبت بخار شده از غذا را به روغن برمی گرداند و روغن بیشتر کف می کند.


علت کف شدن روغن، کف شدن روغن، نحوه جلوگیری از کف شدن روغن

چگونه از کف شدن روغن جلوگیری کنیم


به دلایل ایمنی هرگز سرخ کن را با بیش از یک سوم حجم آن پر نکنید. قبل از افزودن به روغن داغ، مطمئن شوید که غذا تا حد امکان خشک باشد. این کار را می توان با حوله، دستمال و … انجام داد یا سطح غذا را با آرد پوشانید.


همیشه از انبردست یا سبد پخت برای افزودن مواد مغذی به روغن استفاده کنید و این کار را با دقت انجام دهید.


منبع: چاره دان


انتهای پیام/