علاوه بر مراسم بزرگ عزاداری، مردم باید به اصول بهداشتی نیز توجه داشته باشند


علاوه بر مراسم بزرگ عزاداری، مردم باید به اصول بهداشتی نیز توجه داشته باشند

رئیس جمهور جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه را محکوم کرد و از مقاومت فلسطینیان قدردانی کرد و گفت: ایستادگی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی بی شک سقوط این رژیم را تسریع می کند.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در ابتدای سخنان خود در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش، اظهار داشت: به وقایع مهم این روزها پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی در جنایت شب گذشته بار دیگر اشغالگری و تجاوزگری خود را به جهانیان نشان داد، اما مقاومت مردم غزه به زوال این رژیم کودک کش سرعت می بخشد.


رئیس جمهور همچنین به توطئه جدایی طلبان و مزدوران آمریکایی و رژیم صهیونیستی در افغانستان اشاره کرد و گفت: کسانی که مجلس ارتحال حسین(ع) را در افغانستان تخریب می کنند، یزیدیان مستکبر این روزگار هستند که سعی در تفرقه بین مسلمانان دارند و این امر ضروری است. دولت افغانستان باید این جنایتکاران را شناسایی کرده و امنیت همه افغان ها را تضمین کند.


رئیسی در ادامه سخنان خود به حضور گسترده مردم در عزاداری سید و سالار شهیدان اشاره کرد و گفت: ملت ایران بر اساس دینداری و ولایتمداری امام حسین (ع) را با شکوه عزاداری می کنند و بر همگان واجب است. برگزاری مراسم و ساخت تکایا و کمیته های سوگواری باید به اصول بهداشتی توجه جدی داشته باشند.


رئیسی با قدردانی از تمامی مسئولینی که در راستای کاهش شیوع ویروس کرونا و رفع نیازهای درمانی و بهداشتی تلاش می کنند، به کادر درمانی و رعایت اصول بهداشتی نیازمندیم.


رئیس جمهور با اشاره به ضرورت تزریق دوز یادآوری واکسن کرونا، گفت: کارشناسان حوزه پزشکی پس از بررسی های دقیق به این نتیجه رسیده اند که تزریق دوز یادآوری واکسن کرونا در این زمینه بسیار موثر است. محدود کردن گسترش بیماری ها لذا مراکز واکسیناسیون نیز در تعطیلات پیش رو لازم است فعال باشند تا بتوانند به بازماندگان نیز خدمت رسانی کنند.


رئیسی در ادامه از تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی تشکر کرد و افزود: اساساً هر جا که نیروهای مردمی و بسیج با اخلاص خاص خود وارد میدان شده اند توانسته اند منشاء خدمات و خدمات فراوانی باشند. برکات اجرای طرح شهید سلیمانی خدمات درمانی را به سرعت برای مردم دورافتاده ترین نقاط کشور به ارمغان آورد.


رئیس جمهور با قدردانی از همه کسانی که در تبیین و تنویر افکار عمومی به ویژه رسانه ملی تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی مستمر و به موقع درباره کرونا مکمل ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی بوده و نقش موثری در پیشگیری دارد.


رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به فضایل عالم کربلا پرداخت و گفت: در فرهنگ عاشورا روز تاسوعا با نام و یاد حضرت ابا فضل العباس علیه السلام تداعی شده است که بصیرت آن حضرت یکی است. از فضایل و ویژگی های برجسته او.


رئیس جمهور با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در مورد بصیرت افزود: بصیرت نور راه انسان در حوادث و مشکلات است تا دوست را از دشمن و راه را از خطا تشخیص دهند و از خطا و لغزش در راه پرهیز کنند. . حرکت تکاملی آنها


رئیسی صلابت در ایمان و بصیرت را یکی دیگر از صفات بارز عالم کربلا برشمرد و تصریح کرد: حضرت عباس (علیه السلام) مظهر رفتار، شجاعت، مقاومت، انساندوستی و ولایتی واقعی است که در مسیر خود هیچ ضعف و کوتاهی نشان نداد. نهضت و آن حضرت امروز الگوی جوانان عاشورایی است.


انتهای پیام/