عزم دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی


عزم دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت در سفر به استان همدان و در جلسه شورای اداری شهرستان درغزین از مصوبه جدید دولت برای تقویت صنعت داروسازی و تولید تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: روز گذشته دولت کاهش ارزش را تصویب کرد. مالیات افزوده بر واردات مواد در جلسه هیئت رئیسه ابتدا دارو و تجهیزات پزشکی باید در قالب لایحه تقدیم مجلس شود.


به گزارش ایلنا، بهرام عین اللهی که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به همدان به شهر غازیان رفته بود، در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اجرای طرح دروار گفت: این طرح. یک حرکت جهادی در کشور است برای اینکه منابع کشور هدر نرود اجرا شد. زیرا در ایران تنها 80 میلیون نفر یارانه دارو دریافت نکردند اما بیشتر کشورهای همسایه از این یارانه استفاده کردند و بسیاری از داروها و مواد اولیه قاچاق شد اما در داروور همین منابع در اختیار بیمه ها قرار می گیرد تا مستقیماً به آنها بدهند. به مصرف کننده


وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد: اجرای طرح جوانان جمعیت و کمک در اجرای سیاست جمعیتی بر عهده همه ماست. زیرا رشد ناکافی جمعیت آینده کشور را تهدید می کند و مردم باید در چارچوب نیازهای جوانان جمعیت متقاعد و تشویق شوند.


وی گفت: یکی از اقدامات شایسته ای که امسال با همکاری دولت و مجلس انجام شد، پوشش همگانی بیمه سلامت است. به ویژه در طرح درور، افراد فاقد بیمه نیز به مدت سه ماه به صورت رایگان بیمه می شدند تا وضعیت عشر آنها مشخص شود. اجرای این طرح باید به سمتی برود که بیماران دغدغه مالی نداشته باشند. البته تصور برخی از بیماران در شهرهای دوردست این است که همه امکانات در تهران متمرکز باشد، در حالی که بسیاری از خدمات لازم از طریق دانشگاه های علوم پزشکی و با کیفیت مورد انتظار در استان ها ارائه می شود.


وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دشمنان نظام بیش از چهار دهه است که دشمنی خود را با ایران رها نکرده اند، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمنان از روش های مختلفی استفاده کرده اند که از جمله آن می توان به ایجاد اغتشاشات کردستان و اغتشاشات کردستان اشاره کرد. جنگ تحمیلی پس از حمله به ایران؛ در طول 8 سال دفاع مقدس رزمندگان زیادی به شهادت رسیدند و صدمات زیادی به کشور وارد شد. در سال‌های اخیر برای مقابله با جمهوری اسلامی تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی زیادی به کشور وارد کردند، اما مردم قهرمانانه ایستادند.


عین اللهی گفت: اخیرا پوتین خطاب به مردم روسیه گفت که ملت ایران الگوی ایستادگی در مقابل تحریم ها است که دلیل این موضع و الگو بودن، بزرگترین بخش جمهوری اسلامی ایران است، یعنی ملتی که هشت سال است با دستان خالی تحت حمایت یک قدیس بوده است، ایستاده و همچنان در برابر جنگ اقتصادی و مشکلات ناشی از آن مقاومت می کند.


وزیر بهداشت همچنین به رشد علمی کشور در شرایط تحریم های ناعادلانه اشاره کرد و یادآور شد: دانشمندان ایرانی امروز در دنیا می درخشند و قوی ترین قدرت پزشکی منطقه متعلق به ایران است. هیچ ایرانی برای معالجه به خارج از کشور اعزام نمی شود، اما افرادی از کشورهای دیگر برای درمان به ایران می آیند. در اپیدمی کرونا مشکلات و تلفات زیادی داشتیم تا اینکه منتظر کمک های دشمنان بودیم اما امروز با تلاش دانشمندان ایرانی 6 مرکز تولید واکسن در ایران فعال است. ما از چنین تهدیدهایی نمی ترسیم. زیرا زیرساخت های لازم برای پیشگیری و مقابله با آن در کشور ایجاد شده است.


عین اللهی با اعلام اینکه امروز پیشرفته ترین بیوراکتورها و دستگاه ها و تجهیزات تولید واکسن را در کشور داریم، گفت: اگرچه برخی آمریکا و اروپا را پیشرفته می دانند، اما میزان مرگ و میر بیماران کووید-19 در این کشورها چندین برابر بیشتر از این است. در ایران. به طوری که دیروز در آمریکا آمار حدود 540 مورد فوتی ناشی از کرونا به ثبت رسید.


همچنین حدود 76 درصد از جمعیت ایران واکسینه شده اند، در حالی که این رقم در آمریکا حدود 60 درصد است که همه این موارد به وضوح نشان دهنده قدرت ملت بزرگ ایران در مدیریت کرونا با وجود همه چالش ها، تحریم ها و فشارها است.


وزیر بهداشت در بخشی دیگر از این سخنان با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای دولت گفت: این سفرها عزم جدی برای آشنایی و رفع مشکلات را نشان می دهد و این در حالی است که دولت سیزدهم مانند برخی دیگر دولت ها یا رهبری پشت میز و ناظر کند است، اما حضور رئیس جمهور و وزرا در استان ها نشان از عزم جدی دولت برای حل مشکلات دارد.


وزیر بهداشت تصریح کرد: در شرایط کنونی باید مانند دوران دفاع مقدس در عرصه های تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات عمومی فداکاری کنیم. زیرا کاری که صنعتگر، کشاورز یا دامدار در جنگ پنهان اقتصادی انجام می دهد، مصداق جهاد فی سبیل الله است و اگر مردم و دولت در کنار هم باشند، تلاش هر یک از ما به ثمر خواهد رسید. کشور.


عین اللهی در حاشیه این مراسم همچنین با اشاره به لزوم تقویت مراکز بهداشتی و درمانی و خدمات رسانی در شهرستان درگزین، با اشاره به بازدید از بیمارستان در حال ساخت روزنه، خاطرنشان کرد: بیمارستان آینده روزنه نیازمند توسعه امکانات است. و آن را بیشتر تقویت کنید.انتهای پیام/