عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت تاخیر در معرفی رتبه معلمان


عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت تاخیر در معرفی رتبه معلمان

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تلاش ها برای تسریع در اجرای نظام رتبه بندی در حال انجام است، از معلمان به دلیل تاخیر در اجرای این طرح عذرخواهی کرد و تاکید کرد: معلمان به جای پذیرش محتوای فضای مجازی، مسائل رتبه بندی را دنبال کنند.


به گزارش ایلنا، یوسف نوری روز پنجشنبه 11 تیرماه در سفر یک روزه به شیراز و در دیدار با جمعی از فرهنگیان فارسی زبان با اشاره به نقش معلمان در اعتلای تمدن و استقرار و اثربخشی انقلاب اسلامی گفت: (ص).


وی ادامه داد: اوج اسلام زمانی بود که پیامبر از مکه به مدینه هجرت کردند و گسترش و تحکیم دین از مدینه صورت گرفت، اما بعد اتفاقی افتاد؛ اما بعد از آن اتفاقی افتاد. حفظ این دین که در قیام 61 امام حسین (ع) رخ داد و باعث بقای اسلام شد، ضروری بود.


وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بیش از هزار سال پیش امام رضا(ع) وارد سرزمین طوسی و ایران شد و تشیع و اسلام در زمان امام رضا(ع) گسترش یافت.


نوری با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت های امام رضا(ع) در بعد علمی اشاعه حوزه های مختلف علوم اسلامی بوده است، افزود: افراد زیادی در شکل گیری تمدن اسلامی نقش داشته اند از جمله احمد بن موسی(ع).


وی افزود: امامزادگان شبکه ای داشتند که یک وظیفه آن مبارزه با استکبار و وظیفه مهم دیگر تبلیغ دین و تبیین اسلام برای مردم بود. امام راحل همچنین شبکه ای برای انقلاب اسلامی راه اندازی کردند که در آن شهید دستغیب یکی از سران امام خمینی در استان فارس بود. امروز در زمان ما شهید سلیمانی هم شبکه ای تشکیل داده است.


وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم توجه معلمان به ویژه معلمان تاریخ و آموزش و پرورش به این موضوعات، گفت: حضرت معصومه(س) از کسانی بودند که در شبکه سازی امام رضا(ع) که بعدها منجر به تاسیس شد، نبودند. از مدرسه. کارگاه هایی که امروز نتیجه این عرصه ها حضور رئیس جمهور و رهبری است.


نوری گفت: در زمانی که فرقه های مارکسیستی از جدایی دین از سایر مسائل جامعه صحبت می کردند، امام (ره) آمدند و عینیت دین و اثبات قدرت دینی را ارائه کردند و امروز بیش از 43 سال است. توطئه شکست خواهد خورد، ایران امروز در سراسر جهان تأثیرگذار است.


او می پرسد که نقش معلمان چیست؟ وی گفت: رئیس جمهور شهیدی داریم که معلم بود، نخست وزیر شهیدی که معلم بود، بنیانگذار صنعت موشکی ما بود، تهرانی مقدم فارغ التحصیل دانشگاه تربیت دبیر بود، معلمان تدریس کرده اند و یکی از آنهاست. محبوب ترین مشاغل در جامعه


وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به اینکه فرهنگیان در دوران کرونا آنقدر فداکاری کردند که مقام معظم رهبری از معلمان و فرهنگیان تشکر کردند، افزودند: بعد از آن چه گفته شود و چه نگویند، چه دیده شود و چه نباشد، کار خود را انجام می دهید. ” معلمان در تجمیع نیروهای نظامی و کارآمدی نظامی نقش داشته و دارند و آینده نیز همین خواهد بود.


نوری با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش 9.6 درصد کل بودجه دولت و در حال حاضر 13 درصد است، گفت: اجازه نمی دهم آموزش و پرورش در کنکور شرکت کند. ما باید کار آموزشی خود را انجام دهیم، مدیریت آموزش و پرورش باید کار خود را انجام دهد و اگر دیدیم در هیئت نظارت برکنار شده اند، نهادها نباید ما را منصوب کنند.


وی خاطرنشان کرد: مدیریت آموزش و پرورش مستلزم اجرای سند تحول بود، تحول باید در معلم و در دانش آموزان و اولیا اتفاق بیفتد و تغییر در این سه رکن قابل مشاهده باشد. حضور در مدارس با گسترش واکسیناسیون محقق شده است، اما ما زیر نظر ستاد ملی کرونا هستیم.


وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت برای جبران کاهش آموزش از راه دور فرآیندی را تعریف کرده است تا مردم در تابستان بهتر یاد بگیرند.


نوری گفت: سند 2030 از گذشته شروع شده بود و برای ما مناسب نبود، البته برخی کشورها بخشی از سند را نپذیرفتند اما ما آن را امضا کرده بودیم. در حضور دولت سیزدهم اعلام کردیم که سند تحول داریم و نمی توانیم به 2030 برسیم.


وی گفت: ما معلمان را بلاتکلیف کردیم و طبق قانون آنها را جذب کردیم.


3 سال 6000 میلیارد بود الان 38000 برای 18 ماه.


وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تلاش می کنیم هر چه زودتر نظام رتبه بندی را معرفی کنیم تا معلمان با علم و دانش مسائل رتبه بندی را دنبال کنند و به آنچه در فضای مجازی گفته می شود بسنده نکنند. رئیس‌جمهور و مجلس نیز از این روند پیروی کرده‌اند و به محض رفع موانع اجرایی این امر اجرایی خواهد شد.


نوریس همچنین با اشاره به کمبود معلم و جذب نخبگان بدون آزمون، جذب 34 هزار و 800 نفر با آزمون و جذب 15 هزار معلم، تاکید کرد: بابت تاخیر در اجرای آن عذرخواهی کرد اما باید با کمبودها به صورت خانوادگی برخورد شود. یکی از این فعالیت ها تربیت دانش آموز است.


وی با بیان اینکه تلاش می کنیم نیرویی پایدار و آماده به ویژه در مرز عشایر و روستاها ایجاد کنیم، افزود: در این راستا برای رفع کمبود آموزش، قرارگاه عدالت راه اندازی کرده ایم.


وزیر آموزش و پرورش در خصوص ساختمان و تجهیزات مدارس افزود: دولت 8 هزار میلیارد سفر استانی برای تکمیل ساختمان ها اختصاص داده است و به دنبال منابع جدید هستیم.


نوری همچنین گفت: هنرستان ها در حال هوشمند شدن هستند و تقویت هنرستان ها در دستور کار است. وی گفت: مدارس باید به فکر انسجام درونی و ارتباط با بیرون باشند. مدارس باید به بیرون متصل شوند کودکان قرنطینه به درد جامعه نمی خورد. کودکان را برای آینده تربیت کنیم، مخصوصاً امسال که نام آن دانش بنیان و کارفرمایی است.


وی افزود: جامعه دانش بنیان در دوران تحصیلات ابتدایی و پیش دبستانی در حال ظهور است و دهه 90 آماده است تا تمدن رضوی و انقلاب اسلامی را به اوج دنیا برساند.انتهای پیام/