عده ای به خاطر منفعت خوابمان برد/ تعجب می کنم چرا علما و مراجع فریاد نمی زنند


عده ای به خاطر منفعت خوابمان برد/ تعجب می کنم چرا علما و مراجع فریاد نمی زنند

نایب کمیسیون داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس برای برون رفت از این وضعیت باید با مقام معظم رهبری رایزنی کند و مجلس را از این وضعیت نجات دهد، گفت: مجلس شورای اسلامی برای خروج از این وضعیت باید با مقام معظم رهبری مشورت کند. آنچه آقای قالیباف اوایل امسال وعده داده بود محقق نشد.


به گزارش ایلنا، محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز (اول تیرماه) مجلس شورای اسلامی در سخنانی از جمله فرمایشات خود، با اشاره به اینکه انقلاب ما توانسته دین را با دموکراسی آشتی دهد و نظام اسلامی قوی را برپا کند، گفت: قرن بی نظیر است و ما باید قدردان آن باشیم.


نماینده مردم مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه استقلال سیاسی در بین دیگر نقاط قوت منحصر به فرد است، خاطرنشان کرد: تاریخ مطالعه کرده ام و گذشته دولت ها و ملت ها را مطالعه کرده ام. ایران در قرن اخیر استقلال سیاسی کمتری داشته است که بدون توجه به سیاست استعمار اجباری توانسته راه خود را طی کند.


وی ادامه داد: نیروی راهبردی ایران در دنیا توسعه یافته و دشمنان را به سمت گفت وگو و روابط با ایران واداشته است و بزرگترین خشم دشمنان ما و بسیاری از تحریم های امروز به این نیروی دفاعی ایران مربوط می شود. است و زمانی که به طور تصادفی آن را از دست داده باشیم، بیشتر از اهمیت آن آگاه هستیم.


صباغیان بافقی با اشاره به نقاط ضعفی که باید برطرف شود و در صورت عدم رسیدگی به نقاط قوت لطمه می زند، یادآور شد: کار صورت گرفته و این نظم و ضعف باعث ایجاد چندین شورا عالی از جمله شورای عالی شده است. انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی بورس و شورای عالی هماهنگی اقتصادی.که قوه مقننه را مجبور به رهبری مجلسی می کند که از دل مردم بیرون آمده است.


نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: شکل قانونگذاری امروز در شورای عالی هماهنگی اقتصادی می تواند مشکلات را موقتاً حل کند اما در واقع تیری به مجلس است که بدنه آن را در آینده ببینیم و آن را هدف گذاری کنیم. دموکراسی کردها: پارلمان هنوز در این زمینه خواب است و برخی از ما به نفع خود به خواب رفته ایم. حرمت امامزاده را باید متولیان حفظ کنند که متاسفانه جایگاه مجلس دیروز و امروز را ندیدند.


وی ادامه داد: مجلس برای برون رفت از این وضعیت باید با مقام معظم رهبری مشورت کند و مجلس را از این وضعیت نجات دهد. آنچه آقای قالیباف اوایل امسال وعده داده بود محقق نشد.


صباغیان بافقی با اشاره به یکی دیگر از نقاط ضعف گفت: رابطه بر اساس قوانین و مقرراتی است که منجر به فروپاشی کلانشهر، تصادف قطار مشهد- یزد، حادثه پلاسکو و برج سازی می شود که جدا از این به سرعت در حال رشد است. آموزش، بهداشت و اوقات فراغت». آنها در حال رشد هستند و آسیب اجتماعی آنها بزرگترین قاتل است.


یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان یزد ادامه داد: ترافیک وحشتناک، آلودگی هوا، افزایش پرونده های قضایی، افزایش زندانیان، سرقت، طلاق و افزایش تعداد کودکان کار و همچنین مناسب سازی مشاغل، اشتغال. و تجهیزات و حتی بخشی از فروش. روابط تیره قواعدی که کمتر مورد احترام قرار می گیرند.


وی افزود: رباخواری و گرفتن سودهای کلان از بانک‌ها امروز برکت کوچکی به همراه داشته، تورم و گرانی، شبانه روز دویدن مردم و نوبت دوم و سوم و بیهوده نیست خداوند در قرآن می‌فرماید اگر او این کار را می کند. ربا نمی گذارد.» اعلان جنگ با خدا و مجله خدا (ص). علما و مراجع به دلایلی فریاد نمی زنند. دانشمندان بزرگ اگر این سود بانکی ربا نیست پس ربا چیست و کجاست؟ برخی از کشورهای غربی و پیشرفته مدت هاست که متوجه عواقب آن شده و سود بانکی را از سیستم حذف یا کاهش داده اند، اما ما هیچ اقدامی نکرده ایم.


صباغیان بافقی افزود: اصلاح ساختار سیاسی و اداری کشور و اجرا نشدن یک واحد مدیریت شهری یکی از نیازهای رسیدگی به مشکلات مردم است و تا زمانی که اصلاح نشود موارد دیگر درست نمی شود.


سخنگوی شهروند مهریز در ادامه با بیان اینکه آخرین ایراد به مسئولان به ویژه نمایندگان این است که مسئولان و مسئولان را منصفانه نقد نکنیم، ادامه داد: مبانی در همه موارد ملی قابل اظهار نظر و نقد و توصیه است، اما برای برخی مسئولان و نهادها افراط می کنیم.


وی افزود: ما نسبت به انتقاد از برخی نهادها و دستگاه ها محتاط هستیم و از ترس رد صلاحیت انتقاد و اعتراض نمی کنیم و حتی من از ترس رد صلاحیت این را می گویم شاید رد صلاحیت نباشد اما این ترس وجود دارد. نمايندگان نبايد بترسند كه به مسئولين حديث ما توصيه به امر به معروف و نهي از منكر شده است و اگر نگويم دشمنان در سايت‌ها و گروه‌ها و شبكه‌ها آن را ديوانه‌وار اعلام مي‌كنند.


عضو کمیسیون کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در خاتمه خاطرنشان کرد: این طومارها و سخنان فروتنانه کوچکترین دلبستگی به نظام اسلامی و ولی فقیه را کم نمی کند و چشم ما به چشم دشمنان اسلام است. حاکم، به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی».


انتهای پست/