عدم همکاری شهرداری و ضرر چند میلیارد دلاری و توقف ساخت برنامه تهمتن


عدم همکاری شهرداری و ضرر و زیان و برنامه های میلیاردی

رضا نصیری با اشاره به اینکه شهرداری تهران برای ادامه ساخت اجاره تهمتن با عوامل تولید همکاری نکرده است، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم همکاری، این برنامه متحمل ضررهای سنگینی شد و این امر میسر نشد. ساخت آن را ادامه دهد.


رضا نصیری (تهیه کننده تلویزیون) یکی از کارهای این تهیه کننده در تهمتن و کودک شو در گفت وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت این دو اثر گفت: ساخت فصل اول تهمتن. ” که شامل 100 سری می باشد تکمیل شده است و متاسفانه شرایط توسعه بیشتر این برنامه را فراهم نمی کند.


نصیری خاطرنشان کرد: با اجاره یک سایت فیلمبرداری در شهر آفتاب با سران وقت سیما به همراه مدیران ارشد شهرداری به توافق رسیدیم و طی این قراردادهای اولیه قرار بر این شد که این مکان برای سه نفر در اختیار ما قرار گیرد. تا پنج سال . . با توجه به این شرایط به توافق رسیدیم که در آنجا قرارداد بنویسیم.


وی افزود: حدود 11 ماه ما در شهر آفتاب بزرگترین مجموعه برنامه های ترکیبی تاریخ تلویزیون را تولید کردیم و سپس ضبط برنامه را آغاز کردیم و یک ماه بعد از فیلمبرداری قرارداد درخواست تمدید قرارداد کردیم. ” وی خواستار بررسی کارشناسی پزشکی قانونی شد. این روند حدود دو ماه به طول انجامید که طی آن مدیر شهرک آفتاب تغییر کرد و علیرغم قول هایی که به ما دادند در نهایت به ما تاکید کردند که نمایشگاهی در اینجا برگزار شود و امکان ادامه همکاری وجود ندارد. خواستیم چند سالن به نمایش درآیند اما اصرار داشتند که نمایشگاه از تمام ظرفیت شهر کتاب استفاده کند و امکان ادامه همکاری با ما وجود ندارد.


وی گفت: متأسفانه به نظر می رسد میزبانی نمایشگاه محصولات چینی بسیار ارزشمندتر از استعدادیابی در جوانان منطقه است. با وجود اینکه اجاره سالن را به قیمت توافقی پرداخت کردیم و هر چقدر هم صحبت و مشورت کردیم، تصمیم آنها عدم ادامه همکاری بود و در نهایت مجبور به تخلیه و تولید تمهید شدیم. هزینه های بالا ناگهان برای همیشه متوقف شد.


نصیری درباره ادامه برنامه در جاهای دیگر گفت: 20 میلیارد تن برای تزئین برنامه هزینه شده و به دلیل عدم همکاری شهرداری مجبور به تخلیه محل شده ایم. قطعا منطقی نیست که صداوسیما این هزینه ها را در جای دیگری جبران کند. متاسفانه علیرغم رایزنی های تهیه کنندگان برنامه و سازمان صدا و سیما هیچ گونه همکاری با ما صورت نگرفته است و شهرداری با وجود این موضوع و تعهدات اعمال شده بر تخلیه محل برگزاری این برنامه اصرار دارد. . برنامه


وی افزود: افترا متعلق به یک ملت و برنامه ای است که جمعیت، جوانان و نوجوانان کشور را به ورزش تشویق می کند. اگر شهرداری تهران دغدغه ای در این زمینه دارد باید از این برنامه حمایت کند. ما در نتیجه این عدم همکاری متحمل خسارات مالی شدیدی شده‌ایم، اما به نظر من آسیب اصلی جلوگیری از تدوین برنامه‌های مفید برای تشویق جوانان به ورزش است. از سوی دیگر جوانان زیادی بیش از 30 هزار نفر از سراسر ایران برای شرکت در این برنامه اعلام آمادگی کردند و ما پیگیر استعدادیابی ورزش در سراسر ایران بودیم اما متاسفانه زمانی که اعلام شد این برنامه ها خواهد بود. ناامید کننده در فصل های آینده من افراد زیادی را دریافت کرده ام که گفته اند چندین ماه است که تمرین کرده اند و امیدوارم این برنامه موفق شود. شاید ناامید باشم که دیگر نگران علایقم نبوده ام، اما حتی نامه ای نوشتم و از مسئولان خواستم که من را جایگزین کنند، اما با وجود هزینه های زیاد، اجازه اجرای برنامه را ندهند، جلوی جوانانی که در آن شرکت کرده اند را بگیرید. با ذوق و انگیزه


ناهیری درباره دلیل این برنامه به شهرآفتاب گفت: ما خیلی تلاش کردیم که این دکور را در روستای سازمان صدا و سیما مثل غزالی ایجاد کنیم، آنجا سالی 45 هزار متر زمین تهیه کردیم اما از نظر زیربنا. مشکلات ارائه نشد.» و در نهایت مجبور شد به «شهر خورشید» برود. ایجاد چنین نمایش‌های غیرسلبریتی می‌تواند سال‌ها طول بکشد و هرگز تکرار نخواهد شد، زیرا شخصیت‌های آن‌ها با هر سریال متوالی تغییر می‌کنند. که برای سال‌ها برنامه هایی بوده که هر سال افراد جدیدی در آن حضور دارند، اما نداریم.


وی افزود: به نظر من برنامه افترا روحیه جوانمردی را گسترش داده است، به نسل امروز فرصت داده شده تا استعدادهای ورزشی خود را به نمایش بگذارند، الگوی فرزندان ما باشد و به نوعی روحیه قهرمانی را در خود پرورش دهد. من از بسیاری فیلم دارم. کمپ های ترک اعتیاد که در آن مردم تشویق می شوند علیرغم این اقدامات و ویژگی های مثبت برنامه، شهرداری تهران با بی توجهی کامل و عدم همکاری به نحوی از ادامه تولید و توزیع تهمتن جلوگیری کرد.


این تهیه کننده تاکید کرد: یکی از ویژگی های مثبت برنامه افترا نگاه ویژه به شهرستان ها بوده است. از 256 ورزشکاری که در این برنامه شرکت کردند، 194 ورزشکار از شهرستان ها بودند که بیش از 60 درصد آنها از مناطق دور افتاده بودند و به نظر من خطر اخلاقی پایان دادن به این برنامه بسیار بیشتر از خسارت مادی است. قطعاً در هر فصل اول برنامه تمرین ها و اشتباهاتی وجود دارد که بعداً با تصحیح اشتباهات می توان آن ها را به اثری با کیفیت تر تبدیل کرد و به نظر من تهمت این توانایی را دارد که مخاطب را جذب کند و در راه رسیدن به نامی معتبر باشد. تلویزیون را روشن کن. دوست دارم آقای زاکانی در مورد علت عدم همکاری با تهمتن پاسخ روشنی به مخاطبان این برنامه و عوامل آن بدهد.


نصیری در خاتمه درباره ساخت فصل جدید نمایش «کودک شو» گفت: پروانه ساخت «کودک شو» در 155 سریال صادر شده است که امروز در مرحله پیش تولید این اتاق فکر هستیم. این برنامه تقریباً دو ماه است که اجرا می شود. قطعا شاهد تفاوت هایی با فصل های قبل خواهیم بود، اما هنوز از این تفاوت ها مطمئن نیستیم و راننده به زودی پس از اتمام آن اعلام خواهد شد. ما در هر فصل 4 فصل در «بیبی شو» تغییراتی داشتیم تا برنامه تکرار نشود و در فصل پنجم هم از این رویکرد استفاده خواهیم کرد. امیدوارم فصل جدید این برنامه هم مثل فصل های دیگر مورد توجه بینندگان تلویزیون قرار بگیرد.


DSC_8545


انتهای پیام/