طرف مقابل رفتار دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد/ میز مذاکره را ترک نکردیم


طرف مقابل رفتار دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد/ میز مذاکره را ترک نکردیم

وزیر امور خارجه تاکید کرد که ایران هرگز از میز مذاکره دور نشده است. به همین دلیل ما همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات مطرح کرده ایم تا به توافق مطلوب برسیم، اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.


وزیر امور خارجه و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات لغو تحریم ها گفتگو کردند.


به گزارش ایلنا، خوزه امیرعبداللهیان ضمن استقبال از تلاش های جوزف بورل برای دستیابی به توافق، از اقدامات غیرسازنده و عجولانه آمریکا در صدور قطعنامه به هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی انتقاد کرد. نتیجه همیشه خوشایند بوده است اما برای رسیدن به یک توافق خوب و پایدار لازم است طرف مقابل رفتار دو سویه و متناقض خود را کنار بگذارد.


وی ادامه داد: پس از تصویب قطعنامه در برجام نشان دادیم که از حقوق ملت عدول نمی کنیم و اگر آمریکا بخواهد به رفتارهای غیرسازنده خود ادامه دهد، پاسخ خواهد داد.


وی با تاکید بر اینکه همچنان معتقدیم دیپلماسی بهترین و مناسب ترین راه و راه حل است، گفت: ایران هرگز از میز مذاکره دور نشده است. به همین دلیل ما همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات مطرح کرده ایم تا به توافق مطلوب برسیم، اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.


جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت و گوی تلفنی با بیان اینکه می خواهد همچنان نقش مثبتی در دستیابی به توافق نهایی داشته باشد، گفت: راه برون رفت از وضعیت فعلی ادامه دیپلماسی و پرهیز از اقدامات غیرسازنده است.


وی با اذعان به اراده سازنده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار، گفت: فاصله زیادی با دستیابی به توافق در وین نداریم و اکنون زمان از سرگیری سریع و سریع مذاکرات و تلاش برای جلوگیری از تشدید تنش است. بودن.


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: حاضرم هر چه زودتر تلاش های لازم را برای رسیدن به نتیجه مورد توافق طرفین انجام دهم.


انتهای پیام/