طرز پخت سریع سیر ترشی


طرز پخت سریع سیر ترشی

ترشی سیر یکی از لذیذترین و پرطرفدارترین ترشی های ایرانی است که رسیدن و پخت آن به زمان زیادی نیاز دارد. در این مقاله طرز تهیه سیر ترشی سریع را به شما آموزش می دهیم.


به گزارش ایلنا، ترشی یکی از خوشمزه ترین افزودنی هایی است که در کنار غذا سرو می شود و تنوع بسیار زیادی دارد. فصل اصلی ترشی معمولاً پاییز است. اما برخی از ترشی ها هستند که در تمام فصول قابل استفاده هستند. ترشی سیر یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین ترشی ها در ایران است که در سفره ادویه جات و در ترشی های رستوران سنتی جایگاه ویژه ای دارد و معمولا با دیزی یا آبگوشت سرو می شود.معمولا یکی از قفسه های ایران به ترشیجات ظروف سیر.روی لیوان نوشته شده. یکی از مشکلاتی که در ترشی سیر وجود دارد این است که پخت و رسیدن سیر به زمان زیادی نیاز دارد. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه سیر ترشی را به شما آموزش دهیم، پس با ادامه این مطلب همراه باشید.


مواد لازم برای ترشی فوری سیر


سیر تازه: 1 کیلوگرم

نمک: 2 قاشق غذاخوری

رب انار: یک چهارم لیوان

آب انگور: یک چهارم لیوان

سرکه قرمز: 2 لیوان

شکر: 2 قاشق غذاخوری


نکاتی در مورد مواد اولیه


سرکه


نکاتی در مورد سرکه


سرکه انواع مختلفی دارد و بهترین ترشی آن سرکه انگور است. سرکه انگور قرمز است و طعم ملایم تری نسبت به سرکه سفید دارد.


نکاتی در مورد رب انار


رب انار


رب انار ربی است که از دانه های انار تهیه می شود و به دو صورت اسیدی و صاف در بازار موجود است. رنگ رب انار معمولاً تیره است. اما نباید خیلی سیاه باشد که نشان دهنده سوختگی رب در حین پخت است. رب انار با کیفیت نباید خیلی سفت باشد. همچنین نباید بوی ترش بدهد. برای تهیه سیر سریع ترشی سعی کنید رب انار را از فروشگاه های معتبر یا از افرادی که در خانه درست می کنند تهیه کرده و تمیز کنید.


طرز پخت سریع سیر ترشی


سیر ترشی


1- برای شروع ابتدا سیر را پوست بگیرید. توجه داشته باشید که شما فقط پوشش بالایی را می گیرید و پوشش اصلی نباید گرفته شود. همچنین سعی کنید سیر را به عنوان گیاه در شرایط مناسب نگه دارید و هنگام پوست کندن آن را بکارید. سیر را خوب بشویید و کنار بگذارید تا کاملا خشک شود.


2- قابلمه مناسبی را روی گاز بگذارید و سرکه را داخل آن بریزید. سپس نمک، رب انار و آب انگور را اضافه کنید و هم بزنید. آتش اجاق را کم کنید تا سرکه و سایر مواد به جوش بیاید.


3- وقتی سرکه به جوش آمد، حبه های سیر را در قابلمه سرکه بریزید و اجازه دهید سیر به مدت 15 دقیقه در سرکه بجوشد. توجه داشته باشید که اگر سیر زیاد بجوشد، خرد می شود.


4- وقتی سیر به مدت 15 دقیقه جوشید، اجاق گاز را خاموش کنید و اجازه دهید سیر کاملا خنک شود. سپس سیر را در شیشه های تمیز و خشک بریزید. سرکه را در قابلمه ای صاف کنید و سپس سیر را روی سرکه صاف شده بریزید تا کاملا روی سیر را بپوشاند. درب شیشه را محکم ببندید و شیشه را در جای خشک و دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. در عرض یک هفته می توانید از این سیر ترشی استفاده کنید. نوش جان


نکاتی که در تهیه ترشی باید رعایت کرد:


1- آب نمک را در ظرف شیشه ای بریزید. ظرف ترشی باید کاملا تمیز و خشک باشد. در غیر این صورت راسول کپک می زند. برای جلوگیری از ورود هوا در ظرف را محکم ببندید. اگر نفس بکشد خیارشور خراب می شود.

2- آب نمک را حتما در جای خنک و دور از نور خورشید و ترجیحا در یخچال نگهداری کنید.

3- ترشی و نمک زیاد اضافه نکنید. برخی افراد آنقدر ادویه به ترشی ها اضافه می کنند که همه ترشی ها طعم اصلی خود را از دست می دهند.


منبع: فرارو


انتهای پیام/